Užitočné nápady

Nezvyčajné police - ideálny kus nábytku pre transformáciu interiéru

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo všetkých domácnostiach sú police vždy integrálnou súčasťou interiéru a zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní originálneho a multifunkčného priestoru.

A nezáleží vôbec na tom, či sú súčasťou nábytkovej sady alebo majú samostatné zloženie, pretože ak budú správne nainštalované, pomôžu vytvoriť zaujímavý dizajn, kvalitatívne transformujúci interiér.

Nezvyčajné police - ideálny kus nábytku na vytvorenie originálneho interiéru.

Vzhľadom na univerzálnosť políc môžu nielen ukladať knihy a obzvlášť cenné predmety, ale môžu s nimi vyplniť aj voľný priestor alebo zdieľať s nimi priestor, čím poskytujú jednotný dizajnový štýl. A ak rozumný a kreatívny prístup k ich výberu a dizajnu sú na rovnakej úrovni ako ostatné kusy nábytku, môžu vytvoriť zaujímavý vzhľad celej miestnosti. Preto sa odborníci rozhodli venovať osobitnú pozornosť použitiu takého účinného a všestranného prvku ako police pri vytváraní pôvodného interiéru.

1. Polica ako originálny zjednocujúci prvok interiéru

Police sa stali hlavným spojovacím prvkom v interiéri priestrannej obývacej izby.

Pretože police sú ideálne pre mnoho smerov dizajnu, ich použitie je vždy opodstatnené, ak je rozumné využiť ich univerzálnosť pri organizovaní moderného dizajnu miestnosti.

Geometrický tvar políc bude perfektnou ozdobou voľnej steny v každej priestrannej miestnosti.

Vzhľadom na ich schopnosť dokonale zaplniť priestor a poskytnúť miesto na ukladanie nielen kníh, ale aj obzvlášť cenných alebo vyhľadávaných predmetov s riadnou inštaláciou, môžete dosiahnuť nielen ich maximálnu funkčnosť, ale môžete ich tiež použiť ako ďalší odkaz pri navrhovaní interiéru.

Ak sú police správne umiestnené, stávajú sa akýmsi zjednocujúcim prvkom interiéru.

Napríklad, ak ste majiteľom priestrannej obývacej izby so štvorcovou alebo predĺženou geometriou miestnosti, malé police aj toho najjednoduchšieho tvaru sa stanú nielen vrcholom, ale aj hlavným zjednocujúcim prvkom spájajúcim rôzne interiérové ​​prvky.

2. Závesné police - ideálne na dekoráciu v štýle art deco a nielen

Originálna závesná polica na knihy a noviny.

Ak ste kreatívny človek a duša vyžaduje niečo neočakávané a nezvyčajné, potom je najlepšou voľbou zavesiť pôvodnú poličku so závesnými prvkami. Takže ak je miestnosť vyzdobená v štýle art deco alebo pop art, potom je to dizajn police, pripevnený nad pohovkou, kreslom alebo iným kusom nábytku, nezabudnuteľným dojmom na hostí a priateľov.

Závesné police - originálny prvok dekorácie, keď ozdobíte miestnosť v štýle art deco alebo pop art.

Na vytvorenie efektu wow postačí upevniť v strope dlhú a masívnu poličku, od ktorej sa viacúrovňové police líšia.

Dokonca aj jednoduchá závesná polica na kvety vyrobené vlastnými rukami ozdobí každú miestnosť.

Jediné, čo odborníci varujú pred takýmito stavbami, je to, že používajú iba svetlé farby, aby nepreťažili interiér a organicky ho doplnili takým neobvyklým atribútom.

Závesné police v malej kuchyni sa stanú nielen ozdobou, ale aj funkčným nábytkom.

Tento model políc sa dokonale hodí do malých miestností, pretože je pripevnený na strope, čo znamená, že sa uvoľní ďalší priestor.

3. Okenné otvory - najvhodnejšie miesto na inštaláciu kvetinových políc

Zaujímavé vzory police na kvety v okenných otvoroch.

Páči sa mi to alebo nie, ale väčšina ľudí dáva prednosť ozdobeniu svojich domov čerstvými kvetmi interiéru pomocou parapetu alebo vedľa neho. Zároveň však zostane vertikálna oblasť otvárania okna úplne nevyužitá, a preto je možné nainštalovať veľmi neobvyklé police, ktoré vám pomôžu nielen pripevniť značné množstvo kvetináčov, ale tiež sa stanú ozdobou celej miestnosti.

Police, tácky a stojany na kvety sa dajú kúpiť kompaktnejšie.

Samozrejme, horlivosť nestojí za to, koniec koncov, je to zdroj prirodzeného svetla, takže je lepšie používať kompaktné modely, ktoré zaberajú iba určitú časť otvoru okna. Na takýchto mimoriadnych vzoroch budú nízko rastúce kvety vyzerať skvele: fialky, kalamáre, kaktusy alebo trpasličí druhy rastlín.

4. Extravagantné riešenia pre návrh interiéru s policami

Dizajnové police nepravidelného tvaru budú hlavným vrcholom pri návrhu vertikálnych plôch priestranných miestností.

Kreatívni návrhári dnes vyvinuli v nábytkárskom priemysle veľké množstvo extravagantných riešení a police nie sú výnimkou.

Police si môžu dovoliť nestálosť a mobilitu.

Vzhľadom na ich malé rozmery a mobilitu neexistujú absolútne žiadne prekážky pri vytváraní naj neočakávanejších a dokonca prepracovaných foriem a kompozícií práve z tohto atribútu nábytku.

Extravagantné nábytkové kompozície vo forme políc fungujú ako jeden celok v interiéri miestnosti.

Aký druh dizajnov tvoriví ľudia nevymysleli, a hoci niekedy z hľadiska funkčnosti kvôli originalite, také modely sú prakticky zbytočné, ale ako ozdobné prvky sú jednoducho nenahraditeľné.

Aj tie nenáročné a malé police so zaujatosťou vyzerajú veľmi kreatívne.

Nestabilná konštrukcia políc vytvára osobitný dojem.

Napríklad police so sklonom 45 stupňov, pripevnené na špeciálnych stojanoch alebo nestabilných štruktúrach s rôznymi prvkami, ktoré vytvárajú dojem úplnej nevyváženosti a niekedy dokonca len okrúhle, vyzerajú veľmi neobvykle.

Zloženie police - mimoriadne riešenie v dizajne interiéru.

Ak je dôležitá forma.

A dokonca aj okrúhle police majú právo na existenciu.

Môžete si tiež prezrieť skutočné nábytkové kompozície z políc a zásuviek, s mimoriadnym výhľadom na rôzne postavy, stromy, geografické mapy a ďalšie avantgardné návrhy.

5. Pod exkluzívne police môžete pripevniť takmer všetky predmety.

Schody krajiny alebo schody v akejkoľvek polohe môžu poskytovať dobré služby.

Berúc do úvahy skutočnosť, že polica je malý kus nábytku a nevyžaduje si vždy špeciálne inžinierske myslenie, používa vo svojej funkcii naj neočakávanejšie predmety a bežné veci. Takéto konštrukcie sa dajú ľahko zostaviť sami, ukazujú iba vynaliezavosť a túžbu tvoriť.

Najbežnejšími položkami bude pôvodný základ pre vytváranie políc.

V tomto prípade výsledok prevyšuje očakávania, pretože v prípade, že police z tela klavíra alebo obyčajných vodovodných rúr vyzerajú originálnejšie. Vynálezcom sa podarí pripevniť schody do dediny alebo ovocné škatule a korčule a dokonca gitary.

Pri návrhu mimoriadneho interiéru by nemal byť obmedzený váš let fantázie.

Nie je potrebné používať samotný objekt, stačí vytvoriť poličky a zopakovať ich tvar.

V tomto prípade nie je fantázia obmedzená tak pri výbere neobvyklých predmetov ako základu dizajnu, ako aj v originalite spôsobu zobrazovania kníh alebo usporiadania predmetov.

6. Poličky môžu byť ideálnym miestom na dovolenku a zároveň originálnou dekoráciou.

Stoličky na mieru budú skvelým miestom na čítanie kníh.

Takýto dizajn police je najlepší pre tých, ktorí radi čítajú v pohodlných podmienkach a bez zbytočných gest.

A kreatívne a pohodlné.

Ideálny spôsob, ako usporiadať pracovisko a pripojiť knižnicu.

Je oveľa ľahšie ľahnúť si na provizórne ležadlo alebo pohodlne sedieť na stoličke, kde bude celá vaša knižnica na dosah ruky.

7. Konštrukcie knižníc pomôžu zónu v priestore

Dokonca aj prísne návrhy knižníc pomôžu rozdeliť priestor a vyzdobiť ho.

Je to už dlho známy návrhársky trik v racionálnej organizácii priestoru - pomocou nábytku alebo originálnych predmetov zóna miestnosti. Na tieto účely sú vhodné a police. Obzvlášť originálny bude vyzerať zo skla a mať neobvyklé tvary.

Originálnosť foriem a priehľadnosť materiálu sú kľúčom k vytvoreniu štýlového interiéru.

Nie vždy je možné skriňu alebo stojan vyrobiť v takom rozsahu, ktorý je tvarovaný a transformovaný. V tomto prípade sú police najpraktickejším a najpružnejším kusom nábytku.

Kvetinové aranžmány na elegantných stojanoch a policiach pomôžu zónovať akýkoľvek priestor.

S pomocou elegantných kvetinových políc môžete nielen vytvoriť „živú“ improvizovanú stenu, ale tiež oslobodiť okno od neporiadku kvetináčov, ktoré často bránia prenikaniu denného svetla do miestnosti.

8. Vzdušnosť a minimalizmus zdôrazňujú individualitu.

Elegantné štýlové pluky zdôraznia identitu a vyzdobia interiér.

Originálne možnosti vytvorenia štýlového interiéru pomocou bežných políc.

Tvoriví a sofistikovaní jednotlivci spravidla netolerujú neporiadok a masivitu, a preto dokážu vytvoriť štýlový interiér aj z tých nenápadných a dokonca vzdušných prvkov nábytkových štruktúr.

Elegantné štýlové police harmonicky zdobia interiér každej miestnosti.

Sú to neviditeľné prvky dekorácie a vytvárajú najúžasnejší efekt na celkovom obrázku interiéru.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send