Užitočné nápady

15 „problémových“ miest v dome, ktoré môžu pekne pokaziť povesť ideálnej hostesky

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezáleží na tom, ako to môže znieť provokatívne, ale aj medzi najideálnejšou hosteskou, ktorá je posadnutá čistotou, nájdete miesta v byte alebo dome, kde nie sú také čisté, ako by ste chceli.

Koniec koncov, koncept „čistoty v dome“ má svoj vlastný. Zhromaždili sme v dome 15 „problémových“ oblastí, ktoré môžu značne pokaziť povesť ideálnej hostesky.

1. Mraznička

Mraznička v domácej chladničke.

Boli by ste prekvapení, ale zoznam najšpinavejších miest v dome je doplnený mrazničkou. Áno, áno, napriek nízkej teplote existuje asi 11 miliónov baktérií. Dostanú sa tam s výrobkami, ako je mäso a ryby. A ak už skôr hostesky pravidelne rozmrazovali a umývali chladničku z dôvodu zvyšovania ľadu, potom s príchodom systému nemrzla, už to nebolo potrebné. Mraznička by sa mala pravidelne umývať najmenej raz za tri týždne. Ak to chcete urobiť, vypnite chladničku, fotoaparát zbavte jedla a potom všetky steny dôkladne utrite roztokom sódy a octu. Po tomto postupe nechajte mrazničku otvorenú dve až tri hodiny a až potom ju zapnite a doplňte ju jedlom.

2. Umývadlo v kuchyni

Kuchynský drez.

Je neuveriteľné, že v dreze žije viac zárodkov ako na záchode. Mokré prostredie, špinavé jedlá, zvyšky potravín - ideálne živné prostredie pre mikróby vrátane E. coli a salmonely. A ak z času na čas vyčistíme záchod, zriedka ho vyberieme v dreze a použijeme šetriace prostriedky. Zabrániť rastu baktérií pomôže bielidlo roztok, ktorý je potrebné umyť umývadlo, rovnako ako naliať do odtokovej trubice. Tiež je potrebné dezinfikovať vypúšťaciu zátku a opláchnuť všetko pod tečúcou vodou. Po všetkých týchto manipuláciách nezabudnite dobre umyť ruky.

3. Rukoväť

Rukoväť kúpeľne.

Myslíte si, že toaleta je na tomto obrázku najproblematickejšie miesto? Ale to zďaleka nie je pravda, pretože všetky hostesky to čas od času dezinfikujú pomocou tvrdých chemikálií. Ale o úchytke kúpeľne si veľmi zriedka pamätáme. Ale pre ňu berieme špinavé ruky. Okrem toho vysoká vlhkosť vzduchu a nedostatok prirodzeného vetrania prispievajú k množeniu mikróbov na ňom. Raz za týždeň očistite toaletnú rukoväť a kúpeľňu dezinfekčným prostriedkom bez kyseliny a bielidla, opláchnite vodou a potom utrite dosucha.

Vetracie mriežky na záchode a kúpeľni.

Vetracie mriežky len zriedka priťahujú našu pozornosť, a toto miesto je skutočnou živnou pôdou pre baktérie, ktoré následne dýchame. Keď je mriežka na strope, stáva sa miestom, ktoré sa ťažko čistí a ktoré v priebehu času doslova hromadí prach. Okrem toho vysoká vlhkosť a výpary vytvárajú ideálne „podnebie“ na šírenie mikróbov. Vyhýbanie sa problémom a vylepšenie vášho domu pomôže pravidelné čistenie roštov, čo by sa malo robiť mydlovým roztokom asi raz týždenne.

5. Koberec

Vlnené koberce a koberce.

Všetky textilné povrchy sú útočiskom mnohých baktérií a baktérií. Okrem toho sa na takýchto povrchoch môžu v priebehu času objaviť prachové roztoče. Najhoršie na tom všetkom sú našuchorené koberce s dlhým vlasom a kobercom, ktoré sa pri umývaní a sušení ťažko odstraňujú. Okrem pravidelného čistenia pomocou vysávača by sa koberce mali raz za štyri mesiace umývať alebo dezinfikovať parou. Po takomto vyčistení je potrebné koberce vysušiť na balkóne alebo jednoducho otvorením balkónových dverí a okien.

6. Kúpeľová opona

Kúpeľová opona.

Nepodceňujte dôležitosť starostlivosti o záclony do kúpeľne. V dôsledku vysokej vlhkosti sa hromadí veľké množstvo nečistôt, ktoré sa nakoniec premenia na toxické plesne. Časom sa hromadí v tele a môže spôsobiť ochorenie pečene a dýchacích ciest. Aby ste tomu zabránili, oplachujte záclonu dezinfekčnými prostriedkami najmenej raz za dva týždne. Okrem toho po každom kúpeli vyrovnajte záclonu tak, aby vyschla.

7. Medzery medzi nábytkovými vankúšmi

Ťažko prístupný nábytok.

Pri čistení nezabudnite venovať pozornosť nábytku, obzvlášť dôkladne vyčistite medzery medzi nábytkovými vankúšmi. Budete prekvapení, koľko odpadu sa tam môže nahromadiť aj v krátkom časovom období. Na čistenie na takýchto miestach použite špeciálnu hubicu na vysávač, lepkavý valec alebo vlhkú handričku.

8. Kúpeľ

Čistenie kúpeľa.

Podľa prieskumu sa v každom štvrtom kúpeli nachádzajú stafylokoky a mnoho ďalších nebezpečných baktérií. Nezabúdajte na miesto, kde sa umývame, tiež si musíte dôkladne sanitovať. Aby sa predišlo vážnym následkom, pomôže vám pravidelné čistenie kúpeľa prípravkami obsahujúcimi chlór. Navyše niektoré baktérie vstupujú do kúpeľa potrubím, takže sa musia tiež vyčistiť. Na to nalejte špeciálne dezinfekčné prostriedky.

9. Okenné rámy

Čistenie okenných rámov.

Vaše okná môžu byť krištáľovo čisté, ale čo rámy okien? Toto miesto sa považuje za ťažké a veľmi znečistené. V prasklinách okenných rámov sa hromadí dažďová voda, pouličný prach a nečistoty. Preto vždy, keď začnete umývať okná, venujte pozornosť rámom okien. Soda a peroxid pomáhajú vyrovnať sa so suchou špinou na ťažko dostupných miestach. Okrajovo posypte sódou a potom na ňu nalejte peroxid vodíka, aby sa vytvorila tekutá suspenzia. Produkt nechajte 3-5 minút a potom utrite miesta servítkou.

10. Sprchová hlavica

Sprchová hlavica a hadica.

Možno ste sa nikdy nenapadlo, koľko baktérií obývajú sprchovú hlavicu. Vrátane vody sú všetky tieto baktérie na našej pokožke. Vniknutie do rán a slizníc môže spôsobiť rôzne choroby. Ak sa chcete chrániť, nezabudnite pravidelne odstraňovať sprchovú hlavicu a čistite ju roztokom sódy alebo kyselinou citrónovou.

11. Interkom slúchadla

Dezinfekčná trubica intercom.

Rúrka pre telefóny do domácnosti, rovnako ako ostatné interiérové ​​predmety pokryté prachom. Navyše sa toho často dotýkame špinavými rukami, bez toho, aby sme si mysleli, že všetky tieto baktérie sa dostanú do ucha a migrujú do našej pokožky. Pokúste sa zabudnúť venovať pozornosť tomuto predmetu u vás doma. Raz týždenne utrite trubicu a telo telefónu s mydlovou vodou.

12. Žeriavový filter

Odtokový otvor filtra.

Pamätajte, že všetky časti prichádzajúce do styku s vodou si vyžadujú osobitnú starostlivosť a dôkladné vyčistenie. Filtračná dýza - jedna z týchto častí. Hrdza, kameň a plak na ňom vyvolávajú vznik patogénnych baktérií, ktoré spolu s vodou vstupujú do nášho tela. Vyčistite filter raz za mesiac alebo dva. Vyberte ho, dôkladne ho opláchnite saponátom a povarte ho v kyseline citrónovej.

13. Posteľná bielizeň

Posteľná bielizeň.

Posteľná bielizeň je ďalšou oblasťou, ktorá si vyžaduje osobitnú pozornosť a starostlivosť. Mŕtve kožné bunky, častice ľudských sekrétov v kombinácii s teplým prostredím robia z postele skutočnú živnú pôdu pre mikróby. Bežné umývanie tu nepomáha. Pamätajte si, že zničiť baktérie pomôže umývať pri teplote nie nižšej ako 65 stupňov. Zvládnite dezinfekciu špeciálnych produktov obsahujúcich chlór. Ak takéto nepoužívate, pomôže vám žehlička.

14. Koberec

Rohož na chodbe.

Koberec v chodbe je určený na to, aby si utrel chodidlá a neprenášal do domu nečistoty. Z špinavého koberca však nemá zmysel. Navyše, utretím nôh na takomto koberci prinesiete do domu ešte viac zárodkov. Zabránenie tomu pomôže pravidelnému praniu rohože v horúcej vode. Okrem toho používajte silné dezinfekčné prostriedky.

15. Luster

Čistenie častí lustrov.

Luster možno oficiálne nazvať zberačom prachu. A to nie je prekvapujúce, pretože visí vysoko a je veľmi nevhodné ho umyť. Preto sa v priebehu času hromadí prach na plafondoch a komponentoch lampy, ktoré sa vplyvom akéhokoľvek prievanu rozptyľujú po miestnosti. Ak sa váš luster skladá z odnímateľných častí, môžete ich vybrať a umyť ich vo vani. Každopádne skúste aspoň raz za mesiac nájsť čas na umývanie všetkých detailov stropnej lampy.

Video bonus:

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send