Užitočné nápady

5 spôsobov usporiadania malej kuchyne, ktorá z nej urobí funkčný priestor

Pin
Send
Share
Send
Send


Je veľmi ťažké vybaviť malé obytné priestory a umiestnenie všetkého potrebného tovaru a veľkých domácich spotrebičov do malej kuchyne môže byť vôbec ohromujúcou úlohou.

Nezúfajte však, pretože existuje veľa zaujímavých techník a neštandardných riešení, ktoré pomôžu naplánovať dizajn tak, aby sa z neho stala útulná superfunkčná zóna k radosti všetkých členov domácnosti.

Správne usporiadanie malej kuchyne z nej urobí krásnu super funkčnú zónu.

Drobnú kuchyňu je možné vyrobiť krásnou a multifunkčnou bez usporiadania neporiadku a spálne. Na tento účel stačí naplánovať dostupnejší priestor starostlivejšie, aby ste sa nebáli robiť neštandardné rozhodnutia bez toho, aby ste zabudli na základné pravidlá dizajnu. A aby sme nestratili postrek a nestrácali čas experimentmi, autori vybrali zaujímavé príklady usporiadania malých kuchýň, ktoré určite inšpirujú racionálne a krásne transformácie.

1. Farebný rozsah

Nárazová stena v interiéri malej kuchyne.

Farebná závislosť a jeho vnímanie každého človeka má svoje vlastné, ale v prípade, keď vytvárajú malé priestory, by sa nemal zanechávať v dôsledku flirtujúcej fantázie a ešte výstrednejších módnych trendov.

Monochromatický interiér kuchyne je malý.

V prípade dizajnu malej kuchyne nie je úlohou ani taká farba ako monotónnosť. Ak vytvoríte veľkú kuchyňu, potom vzory alebo kvety poskytnú pohodlie a teplo domova, ale v prípade omrvín táto možnosť nie je vôbec vhodná. Vzhľadom k tomu, že vzorovaný interiér „zje“ už aj tak malý priestor a jednoducho sa „dusíte“ v takejto miestnosti, ale ak ho preháňate, vždy sa vám prehrabne vo vašich očiach.

Pastelové a práškové farby sú ideálne pre návrh interiéru malej kuchyne.

Dizajnéri dôrazne odporúčajú používať svetlé farby v dizajne malej kuchyne a nebáť sa bielej, pretože tieto farby sú najvernejšími priateľmi pri vizuálnom rozširovaní priestoru.

Monochromatický interiér kuchyne, vyrobený v bielej farbe.

Mimochodom, jedným z módnych trendov v súčasnosti sú čiernobiele interiéry vyrobené v bielej farbe. Už to dokázali dlhoročné skúsenosti odvážnych žien v domácnosti, ktoré sa rozhodli rozptýliť mýtus o neprijateľnosti bielych povrchov, najmä v oblasti kuchyne, biela je oveľa praktickejšia ako tmavé farby.

Drobná škandinávska kuchyňa.

Preto môžete bezpečne používať triky módneho trendu, pretože týmto spôsobom môžete bez problémov „vymazať“ hranice malého priestoru a vytvoriť ilúziu priestoru.

Dosky kontrastnej farby budú dekoráciou kuchyne, bielej farby.

Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, potom je v interiéri žiaduce použiť dva alebo tri z odtieňov, ktoré kombinujú kontrastné textúry. V opačnom prípade bude miestnosť príliš podobná sterilnej operačnej sále.

2. Optické ilúzie a zrkadlové povrchy

Fotografický papier s obrázkom, na ktorom je perspektíva, pomôže vizuálne zväčšiť priestor.

Pri usporiadaní malých plôch funguje taká technika, ako je optická ilúzia, v poriadku. Prirodzene, nebude to pridávať k využiteľnej oblasti, ale môžete vizuálne opraviť nešťastnú geometriu miestnosti a zmeniť vnímanie objemu priestoru.

Panoramatické tapety vždy pomôžu oživiť a vyzdobiť malú kuchyňu.

Aj keď už nie je v móde používať tapetu v interiérovom dizajne, ale keď máte malú kuchyňu, tapeta s perspektívou donúti steny, aby sa „od seba vzdialili“ a aspoň vizuálne nebude tlačiť na uzavretie priestoru a nebude znižovať kŕče. Úmyselnosť v podobe stĺpcov a okázalej palácovej výzdoby bude samozrejme zbytočná, ale môžete si tiež zvoliť prijateľnejšiu možnosť podľa svojho vkusu a vízie bez preťaženia interiéru.

Ak je kuchyňa úzka, položte laminát alebo podlahovú dosku po celej miestnosti.

Podlahové dlaždice budú tiež schopné ozdobiť interiér malej kuchyne a radikálne zmeniť priestorové vnímanie.

Ak sa vám nepáči obrázky, môžete tiež opraviť neúspešnú geometriu miestnosti pomocou správne vybranej normálnej tapety stropu alebo podlahovej dlaždice.

Zrkadlá a fasády zrkadiel pomôžu vizuálne zväčšiť plochu malej kuchyne.

A nakoniec, ideálnym pomocníkom v „boji“ o vizuálne zväčšenie oblasti sú zrkadlové povrchy. Ak sú nainštalované na správnom mieste, môžu vizuálne zväčšiť akýkoľvek priestor iba na polovicu. Napríklad, ak zavesíte veľké zrkadlo pred okno, množstvo svetla a samotná oblasť sa zdvojnásobia.

Zrkadlová zástera v pracovnej oblasti malej kuchyne.

Vďaka rôznym povrchovým materiálom nájdete v pracovnom priestore špeciálnu zrkadlovú dlaždicu alebo panely na čelnú stranu so zásterou alebo nalepte špeciálny zrkadlový film na predné plochy nábytku.

Pomocou zrkadlovej steny môžete vytvoriť ilúziu miestnosti, ktorá má dvojnásobnú plochu.

Plne zrkadlová stena vyzerá veľmi pôsobivo, ale ak takáto možnosť neexistuje, jej časť pomôže vytvoriť ilúziu hĺbky priestoru.

3. Výber správnej kuchyne a závesných systémov

Je lepšie nezaťažovať vertikálne oblasti malej kuchyne.

Bez ohľadu na to, ako sa od dizajnérov odporúča, aby pri navrhovaní malých priestorov používali minimalistický štýl, ale kuchyňa nie je oblasťou, kde sa môžete zaobísť bez stolov, skriniek a veľkých domácich spotrebičov.

Skrinky až po strop poskytnú ďalšie úložné priestory.

Samozrejme by sa malo upustiť od pompéznych a objemných skriniek. Na prispôsobenie potrebného kuchynského náčinia a nespočetných pohárov a krabíc s obilninami, korením a inými potravinovými výrobkami môžete použiť ľahšie modely kuchynských súprav.

Inštalujte otvorené police do malej kuchyne a všetko, čo potrebujete, je vždy po ruke.

Otvorené police sú ideálne pre tých, ktorí radi umývajú a čistia každý deň a samozrejme, ak domácnosť vie, ako umiestniť všetky veci na svoje miesto, inak dávajú prednosť uzavretým nástenným skrinkám.

Zábradlie v kuchyni zvyšuje funkčnosť pracovného priestoru.

Zábradlia sa ukázali ako celkom dobré, na ktoré môžete umiestniť základné potreby a všetky druhy šálok, naberačiek, nožov a cvočkov. Jediná vec s týmito prvkami by sa nemala zneužívať, pretože premiešaním premení už tak malú plochu na posypaný priestor.

Sklenený nábytok je ideálny pre malú kuchyňu.

Ak existuje príležitosť, je lepšie vymeniť kuchynský nábytok, pretože moderné moduly poskytujú nekonečné možnosti ich úpravy, a čo je dôležitejšie, sú vybavené posuvnými systémami.

Zásuvky umožňujú maximálne využitie priestoru.

Okrem toho je možné navrhnúť nielen zásuvky a police, ale aj nábytkové prvky, ktoré pridávajú pracovnú plochu, ak je sklopená doska stola alebo doska.

Zasúvateľné pracovné dosky a sekacie dosky v prípade potreby zväčšia pracovnú plochu.

S výsuvným stolom môžete usporiadať jedálenský kút.

Teraz nájdete dokonca aj modely, v ktorých sú zabudované zasúvateľné stoličky, pulty na baroch alebo jedálenské stoly, vďaka ktorým nebude možné jedálňu prenášať mimo kuchyne.

Pre malé oblasti je lepšie zvoliť kompaktné vybavenie.

Moderný trh ponúka obrovský výber kuchynských spotrebičov a vždy nájdete modely s malými celkovými parametrami. Preto predtým, ako pôjdete do obchodu, pozrite sa na internet, aké možnosti existujú a vyberte najvhodnejšie pre vašu kuchyňu. Majú rovnaké technické vlastnosti ako zariadenia v plnej veľkosti, ale oblasť je čo najmenšia.

Vstavané spotrebiče vyzerajú elegantnejšie a modernejšie.

Odborníci odporúčajú uprednostňovať vstavané spotrebiče, pretože nielen je zachovaná vzácna oblasť, ale bude tiež možné vytvoriť efekt plynulosti a rovnomernosti fasád pracovného priestoru.

Pokiaľ ide o výber jeho stálych asistentov vo forme stroja s viacerými značkami alebo chleba, pozrite sa na multifunkčné zariadenia.

Pre malé kuchyne je lepšie zvoliť multifunkčné domáce spotrebiče.

Teraz si môžete kúpiť pomalý sporák, chlieb alebo mikrovlnnú rúru, vykonajú dvakrát toľko operácií, čím uvoľnia toľko potrebné centimetre na niečo iné, čo nie je menej potrebné a užitočné pri upratovaní.

5. Radikálne transformácie

Kuchyňa sa dá kombinovať s obývacou izbou.

Ak ťa nič z vyššie uvedeného nenaviedlo alebo sa jednoducho nezmestilo kvôli veľmi neúspešnej geometrii priestoru, zostáva iba jedna možnosť - radikálna prestavba. Samozrejme, pri tejto možnosti sa vždy ukáže, že z omrvín sa vytvorí skutočná superfunkčná zóna, na všetky transformácie pôjde iba veľa peňazí, času a nervov, ale výsledok stojí za to.

Ak je to možné, je vhodnejšie kombinovať kuchyňu s lodžiou alebo balkónom.

Pred začiatkom transformácií je potrebné dôkladne premyslieť a pripraviť projekt, legitimizovať všetky vaše fantázie vo vhodných prípadoch a až potom pokračovať k zničeniu rušivých oddielov.

Kuchyňa sa dá kombinovať s chodbou alebo chodbou.

Pre úplnú reorganizáciu a optimalizáciu existujúceho priestoru je kuchyňa v podstate spojená so susednými oblasťami. Môže ísť o šatník, chodbu, obývaciu izbu, lodžiu alebo balkón. Takéto opatrenie samozrejme nebude schopné pomôcť zväčšiť celkovú plochu bytu, ale vytvorí pocit voľnejšieho a, čo je celkom dôležitého, moderného priestoru. A v prípade spojenia s balkónom alebo lodžiou to bude nielen priestrannejšie, ale aj ľahšie.

Parapet je lepšie premeniť na špeciálnu funkčnú oblasť.

Osvedčila sa tiež rekonštrukcia okennej parapety, ktorá sa môže zmeniť na pracovnú a mokrú, inštaláciou umývadla alebo jedálenského kúta.

Ak je priestor kombinovaný a plánujete ho využiť nielen ako kuchyňu, je lepšie tieto funkčné oblasti rozdeliť. Takáto technika dizajnu vždy pomôže vyhnúť sa vizuálnemu neporiadku.

Oddelenie zón pomocou pódia a rôzne podlahové prevedenie.

Kombinovanú plochu je možné fyzicky rozdeliť pomocou pódia, nábytku alebo sklenených posuvných dverí. S poslednými dvoma kardinálnymi prvkami to nemôžete preháňať, pretože sa znova vrátite do maličkého priestoru.

Územné členenie s priečkami a posuvnými sklenenými dverami.

Môžete vizuálne zónovať miestnosť pomocou rôznych povrchových úprav podlahy, stien alebo stropu. Aj v tomto prípade by sa vaša fantázia nemala prepustiť a zariadiť niekoľko akcentov naraz, vo všetkom je potrebné prijať opatrenie.

Spoločná obývačka s obývačkou.

Ak sa rozhodnete rozdeliť priestor vytvorený pomocou podlahy, môžete ozdobiť podlahu kuchynskej linky špeciálnymi keramickými obkladmi a obývaciu izbu alebo predsieň - parketovou doskou alebo laminátovou podlahou. Aj keď sú viacúrovňové stropy zastarané, v prípade potreby skryť komunikáciu v kuchyni je to ideálna voľba.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send