Užitočné nápady

11 špeciálnych funkcií prania, ktoré uľahčujú a zefektívňujú pranie.

Pin
Send
Share
Send
Send


Vedci neobchádzajú ani proces umývania. Najprv vyvinuli špeciálny vzorec na predpovedanie pravdepodobnosti vymiznutia „druhej ponožky“. Po druhé, podľa prieskumov je percento dospelých, ktorí netuší, ako používať práčku, čo tlačiť a kam umiestniť čistiace prostriedky, je veľmi vysoké. Umývanie sa teda javí ako ťažký proces, ktorý si vyžaduje osobitný prístup.

Pripravili sme zoznam trikov, ako zefektívniť pranie a bielizeň - žiarivo čistá a svieža. Na konci článku nájdete praktické rady, ako vyriešiť problém vymiznutia týchto škodlivých „druhých ponožiek“.

1. Identifikačné značky

Ak nie je možné okamžite začať s odstraňovaním škvŕn z odevov, je lepšie nechať na sebe nejakú „značku“ pred vhadzovaním do koša na bielizeň. Takže neskôr, pokiaľ ide o umývanie, bude ľahké vypočítať a nevynechať veci, ktoré musíte vyčarovať vopred. Napríklad na košele, kde sú škvrny, môžete uviazať rukávový uzol. Alebo pripevnite špendlíky na špinavé oblečenie. Tento detail sa ťažko prehliada.

2. Šampón z mastných obojkov

Šampóny alebo saponáty na umývanie riadu, ktorých pôvodným účelom je odstránenie mastnoty, sa dobre hodia k mastným golierom košieľ. Je potrebné aplikovať prostriedok na znečistenie po dobu 15 minút, potom košeľu umyť obvyklým spôsobom.

3. Farbiaci lak na vlasy

Namiesto toho, aby ste tkaninu poškodili, otrite si atramentovú škvrnu štetcom, je lepšie ju jemne posypať sprejom na vlasy a potom okamžite vyperiť obrúskom. Týmto spôsobom je možné odstrániť aj staré škvrny.

4. Kondicionér na vrátenie vecí do pôvodnej veľkosti.

Návrat k pôvodnej veľkosti a tvaru odevu pomôže 1/4 šálky kondicionéru. Zriediť v umývadle studenou vodou a namočiť veci po dobu 20-30 minút.

5. Lapače farieb a nečistôt

Tieto jednoduché zariadenia sú malé látkové obrúsky ošetrené špeciálnym zložením. Absorbujú nečistoty a farby, ktoré im pri umývaní zabránia spadnúť do iných vecí. Takéto pasce je ľahké urobiť sami.

6. Káva a čaj na tmavé veci

Káva a čierny čaj ako prírodné farbivá môžu prispieť k upevneniu čiernej na tmavých tkaninách. Po praní bielizne stačí pol litra čerstvo uvareného nápoja, ktorý sa pridá do práčky v oplachovacom režime.

7. Cedidlo na umývanie rúk

Po ručnom umývaní jemných predmetov, ako sú podprsenky, je vhodné použiť obyčajný cedník: jemne vložte do neho iba umyté predmety, aby prebytočná voda mohla odtekať. A potom vyberte a umiestnite na sušičku.

8. Esenciálne oleje pre čerstvosť

Niekoľko kvapiek levanduľového éterického oleja pridaného pri oplachovaní do bubna práčky poskytne bielizni bielizeň vôňu. A citrónový éterický olej môže pomôcť odstrániť škvrny.

9. Kocky ľadu na oblečenie bez záhybov.

Aby ste veci neváhali, nevkladajte do zariadenia príliš veľa bielizne v režime sušenia. Do bubna môžete pridať niekoľko kociek ľadu, aby ste oblečenie vyhladili.

10. Guľôčky z vlny na mäkké veci

Aby bola bielizeň mäkká, stačí do umývacej bielizne vložiť do bubna práčky niekoľko umývacích prameňov neutrálnej farby a zapnúť sušenie. Ale pre temné veci taký trik nie je vhodný.

11. Fólia na skrátenie doby schnutia

Jedným zo zvyčajných trikov je vložiť do bubna pračky počas prania guľu z hliníkovej fólie, ktorá v tomto prípade slúži ako antistatická látka na oblečenie. V režime sušenia je však možné použiť aj fóliu - v takom prípade rýchlejšie schne.

prémia

Ak chcete vyriešiť problém neustále stratených ponožiek, môžete ich zložiť nielen do špeciálneho vrecka na bielizeň alebo kúpiť ponožky iba jednej značky a jednej farby. Je lepšie pripevniť každý pár špendlíkmi alebo plastovými kolíčkami na bielizeň už pred odoslaním týchto milovníkov rozlúčok do koša na prádlo. Mali by ste ich tiež umyť a osušiť.

Pin
Send
Share
Send
Send