Užitočné nápady

13 trikov, ktoré vás raz a navždy ušetria od nepríjemných prekvapení v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Podľa štúdie trávia ženy asi 3 roky života prípravou jedla. Možno by sa mala každá hosteska zoznámiť s kulinárskymi trikmi, ktoré nielen ušetria drahocenný čas, ale tiež otvoria nový vkus dlho známych výrobkov.

Vybrali sme pre vás 13 nových tajomstiev, vďaka ktorým bude váš kulinársky arzenál ešte bohatší.

13. Ako rýchle a chutné variť kebab

Aby sa proces prípravy kebabov stal rýchlejším a ľahším, môžete jeden veľký kus mäsa natiahnuť do niekoľkých špajlíkov naraz, ako v príklade. A podobne podobne ďalšie kúsky. Potom budete musieť všetky z nich nakrájať na niekoľko miest. Takže môžete vyrábať kúsky rovnakej veľkosti a budú pripravené rovnomerne.

12. Varte karamelový gril v omáčke Coca-Cola.

Rebrá uvarte v zmesi Coca-Cola v predstihu, aby zaujali svoju sladkosť. Potom grilovajte po dobu 4 minút na každej strane - to pomôže mätu stvrdnúť.

11. Jednoduchý spôsob čistenia vajec.

Pred varením urobte malú dieru v škrupine pomocou pripináčika: pomôže vám to zbaviť sa škrupiny bez ďalšieho úsilia.

10. Urobte perfektnú ozdobu koláča

Aby bol glazúrový povlak dokonale hladký, ponorte špachtľu na niekoľko sekúnd do horúcej vody. Pomôže to, aby špachtľa skĺzla po glazúre a vyhladila ju bez toho, aby sa roztavila.

9. Ako uvariť veľa vajíčok súčasne

Ak je veľmi málo času a potrebujete rýchlo pripraviť veľkú dávku vajec, položte ich na vlhkú utierku a vložte do rúry pri teplote 160 ° C na 30 minút.

8. Ako uvariť výdatné raňajky za 5 minút

Ak sa chcete nechať rozmaznávať chutnými a vydatnými raňajkami, skúste vyrobiť také koše šunky, vajec a syra. Nebudú vám trvať veľa času a výsledok bude príjemne potešený.

7. Varte mäsové guľky v rúre

Mäsové guľky sa môžu používať ako polievky alebo ako samostatné jedlá. Na uľahčenie kontroly veľkosti mäsových guličiek a pohodlnejšie ich prevrátenie v procese varenia použite špeciálny formulár pre muffiny.

6. Na odstránenie prebytočného tuku pridajte ryžu.

Pridanie suchej ryže na spodok formy pomôže odstrániť prebytočný tuk počas pečenia.

5. Jednoduchý spôsob varenia viacerých jedál naraz.

Je to veľmi pohodlný spôsob, ako vopred pripraviť veľké množstvo rôznych pokrmov - napríklad ak máte nejakú oslavu.

4. Mletú kávu používajte ako marinádu na mäso.

Ukazuje sa, že mletá káva sa dá použiť ako marináda na mäso. Kyselina obsiahnutá v zahusťovadle spôsobí, že mäso bude mäkké, jemné a veľmi aromatické.

3. Nakrájajte kurča na tenké plátky - veľmi jednoduché

Ak chcete ľahko nakrájať kuracie filé na tenké plátky, vložte ho do mrazničky na 10-15 minút a až potom ho nakrájajte.

2. Blanch zelenina

Blanching - ošetrenie výrobkov parou alebo vriacou vodou po dobu 2-3 minút. Táto metóda umožňuje udržiavať šťavnatú zeleninu a zjemňuje ju. Napríklad pred vyprážaním alebo pečením by sa špargľa mala pár minút variť vo vriacej vode. Môžete blanch takmer všetku zeleninu: paradajky (pre lepšie olúpanie pokožky), cibuľu, brokolicu.

1. Cibuľa tak môžete nakladať tak, aby bola voňavá, s jasnou chuťou.

Nakladať môžete nielen známe paradajky a uhorky, ale aj inú zeleninu: repa, zeler, reďkovky, mrkva, cibuľa. Pri tomto spôsobe varenia získajú bohatšiu chuť a arómu, stávajú sa dokonalým prílohou alebo základom pre exotickú omáčku.

A aké sú kulinárske tajomstvá vo vašej prasacej banke?

Pin
Send
Share
Send
Send