Užitočné nápady

Ako odstrániť zápach horenia z mikrovlnnej rúry doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Moderná kuchyňa je vybavená veľkým počtom elektrických pomocníkov. Mikrovlnná rúra v tomto zozname nemá posledné miesto. Môže sa použiť na rozmrazovanie, ohrievanie, varenie alebo dokonca sterilizáciu fliaš.

Nanešťastie, ak sa použije nesprávne, môže spôsobiť nepríjemný zápach. Prečo to vyzerá a ako sa spoľahlivo a rýchlo zbaviť zápachu v mikrovlnnej rúre? Pokúsme sa vyriešiť túto náročnú úlohu.

Je možné zbaviť sa zápachu v mikrovlnnej rúre doma?

Nesprávne zvolený čas varenia a zahrnutie prázdnej mikrovlnnej rúry často vedú k požiaru. Vďaka nízkemu výkonu ventilátora môžu chute z rôznych jedál stagnovať a miešať sa. Výrobky na varenie so silnou vôňou, ako sú ryby alebo kuracie mäso. Nastriekajte mastnotu na steny. Príčiny zápachu sa môžu líšiť. Našťastie existuje veľa spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu v mikrovlnnej rúre doma:

 • citrón;
 • ocot;
 • sóda;
 • káva;
 • soľ;
 • aktívne uhlie;
 • aromatické bylinky;
 • čistič do rúry.

Tento zoznam je k dispozícii v kuchyni takmer každej domácnosti. Ako používať každú z metód podrobne opísaných nižšie.

Ale! Nech si vyberiete akýkoľvek spôsob, najprv by ste mali mikrovlnnú rúru dôkladne vyčistiť tekutým umývacím prostriedkom na umývanie riadu. Špongiou starostlivo odstráňte všetky škvrny od tuku a potravín. Po tomto postupe môže zápach zmiznúť.

Je to dôležité! Na čistenie povrchu mikrovlnnej rúry nikdy nepoužívajte kovovú kefu ani abrazívne čistiace prostriedky. Poškodenie skloviny môže spôsobiť iskrenie a rozbitie.

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnej rúre s citrónom

Ak jednoduché pranie nepomôže zbaviť sa zápachu v mikrovlnnej rúre, skúste to urobiť pomocou citróna. Existuje niekoľko spôsobov, ako ju použiť:

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnej sódy

Soda je iba kúzelný produkt. Používa sa na pečenie, umývanie riadu, čistenie povrchov, kloktanie. Môže pomôcť zbaviť sa nepríjemného zápachu v mikrovlnnej rúre. Mali by ste vziať 1/4 šálky vody, rozpustiť v nej 4 čajové lyžičky sódy. Pomocou vatovej vložky naneste zmes na vnútornej strane mikrovlnnej rúry a nechajte úplne uschnúť. Po zaschnutí povrchu naneste ďalšiu vrstvu zmesi. O hodinu neskôr by sa mikrovlnná rúra mala umyť, utrieť suchou handričkou a nechať nejakú dobu s otvorenými dvierkami.

Boj proti zápachom v mikrovlnnej rúre pomocou octu

Vynikajúce výsledky v boji proti nepríjemnému zápachu je možné dosiahnuť pomocou octu. Budete potrebovať 100 gramov 9% octu a liter vody. Zložky sa zmiešajú v miske a do varu sa vložia do mikrovlnnej rúry. Tento postup sa výhodne uskutočňuje pri otvorenom okne.

Často používajte nasledujúcu možnosť. Ocot zmiešajte s vodou v rovnakých pomeroch. Mäkká handrička je v tomto roztoku navlhčená a dôkladne utrite všetky steny v mikrovlnnej rúre. Touto metódou sa môžete zbaviť zápachu pálenia.

Je to dôležité! Rag by mal byť iba mokrý, nie mokrý. Nedovoľte, aby roztok vnikol do otvorov mikrovlnnej rúry.

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnej rúre pomocou kávy

Káva má silnú arómu a má schopnosť absorbovať cudzie pachy. S ním môžete odstrániť nielen silné príchute rýb a kuracieho mäsa, ale aj úplne odstrániť vôňu pálenia. Vhodný ako mletá a instantná káva.

Steny mikrovlnnej rúry by sa mali utrieť nesladenou čerstvo uvarenou kávou a nechať stáť 3 hodiny. Po opláchnutí teplou vodou a osušte.

Ak nemáte mletú kávu po ruke, môžete použiť instantnú kávu. Okamžitá káva sa naleje na rovnú dosku s rovnomernou vrstvou a umiestni sa do mikrovlnnej rúry na niekoľko dní.

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnom uhlí

Je to celkom jednoduchý spôsob, ako ho lepšie používať večer. Bude to trvať 10 tabliet. Aktívne uhlie sa melie na prášok, vyleje sa na rovnú panvicu a cez noc sa umiestni do mikrovlnnej rúry. Počas tejto doby uhlie absorbuje všetky pachy.

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnej rúre pomocou aromatických bylín

Pre túto metódu môžete použiť akékoľvek aromatické bylinky: mäta, medovka, oregano, šalvia, eukalyptus, levanduľa ... Trávu je potrebné variť v sklenenej miske a variť ju v mikrovlnnej rúre 30 minút. Zmes by mala zostať vo vnútri, aby vychladla. Potom sa stolová soľ rovnomerne naleje na plochý tanier a cez noc sa umiestni do mikrovlnnej rúry. Okamžitú kávu je možné použiť namiesto soli podobným spôsobom.

Ako sa zbaviť zápachu v mikrovlnnej rúre pomocou prostriedku na čistenie rúry

Ak nie ste fanúšikom ľudových metód, potom na odstránenie nepríjemného zápachu z mikrovlnnej rúry môžete na čistenie rúry použiť sprej. Sprej si môžete kúpiť v železiarstve a v železiarstve.

Látka by sa mala hojne rozprašovať do mikrovlnnej rúry. Zatvorte ho a nechajte dlho. Rovnako ako v predchádzajúcich metódach sa tento postup najlepšie robí večer. Noc stačí na úplné odstránenie zápachu. Ráno by ste mali mikrovlnnú rúru niekoľkokrát umyť teplou vodou.

Ďalšie spôsoby riešenia zápachu v mikrovlnnej rúre

Na odstránenie zápachu z mikrovlnnej rúry je možné použiť niekoľko spôsobov:

 1. Mlieko pomôže rýchlo odstrániť zápach. Musíte zmiešať 6 polievkových lyžíc cukru s litrom mlieka a túto zmes uvariť v mikrovlnnej rúre.
 2. Absorbuje pachy z cibule. Cibuľa by mala byť nakrájaná na malé kúsky a umiestnená do mikrovlnnej rúry na noc.
 3. Môžete použiť mentolovú zubnú pastu. Naneste malú vrstvu pasty s mäkkou handričkou na vnútornú stranu mikrovlnnej rúry. Po niekoľkých hodinách sporák opláchnite teplou vodou. Podobným spôsobom ju môžete dôkladne vyčistiť od nečistôt. Zubná pasta tiež dezinfikuje a pomáha odstraňovať zápach pálenia z mikrovlnnej rúry.

Preventívne opatrenia, ako zabrániť nepríjemnému zápachu v mikrovlnnej rúre

Predchádzanie problému je vždy jednoduchšie ako ho vyriešiť. Aby sa predišlo nepríjemným zápachom v mikrovlnnej rúre, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • Po použití mikrovlnnej rúry by ste mali na niekoľko minút otvoriť dvierka, aby vôňa uvareného jedla zmizla.
 • Na ohrev potravín použite špeciálny plastový kryt. Zabráni striekaniu potravín a tukov na steny. Ak takýto obal nemáte, môžete dosku prikryť papierovou vložkou.
 • Počas prevádzky nenechávajte zariadenie bez dozoru. Výrobky ako suchý chlieb, croissanty, popcorn môžu ľahko vznietiť.
 • V súčasnej dobe existuje celá sada nástrojov navrhnutých špeciálne pre starostlivosť o mikrovlnnú rúru. Používajte ich a problém zápachu sa vás nikdy nedotkne.
 • Raz za mesiac vykonajte preventívne čistenie vašej mikrovlnnej rúry pomocou ktorejkoľvek z vyššie popísaných metód.

Je to dôležité! Udržujte svoju mikrovlnnú rúru čistú. Počas dlhodobého používania sa tuk môže zahriať a zapáliť. Oblúk spôsobí zlomenie magnetrónu. Toto je najdrahšia časť v mikrovlnnej rúre a dá sa vymeniť iba v servisnom stredisku.

Pin
Send
Share
Send
Send