Užitočné nápady

10 tipov na starostlivosť o sklokeramickú pec, ktorá bude užitočná pre každú hostiteľku

Pin
Send
Share
Send
Send


Sklokeramická pec je snom každej hostesky. Ale je to na prvý pohľad. Za estetický vzhľad a takmer okamžité zahriatie musíte platiť starostlivosť.

Aby si krásny sporák užil svoju čistotu dlhšie a akoby sa nič pokazilo, skúsené ženy v domácnosti navrhujú nasledovať tieto tipy. V kuchyni je k dispozícii dokonalá čistota!

Sklenená keramika je krehká vec a vyžaduje sa opatrnosť.

Tipy z tohto zoznamu sa zbierajú od žien v domácnosti z celého sveta. Výrazne uľahčia starostlivosť o indukčný varič so sklokeramickým povrchom. Zároveň pomôže ušetriť peniaze na nákup špeciálnych čistiacich prostriedkov a škrabiek.

1. Nikdy neklaďte vlhký riad na sklokeramický sporák.

Jedlá by mali byť iba suché!

Vyhrievané hrnce s mokrým dnom môžu ľahko skončiť na bielych miestach na sporáku. Výstup, ktorý bude ťažko možný. Preto platí pravidlo číslo 1: všetky nádoby na varenie musia byť úplne suché!

2. Na umývanie riadu nepoužívajte špongiu.

Doska - samostatná špongia. Lepšia mäkká vložka.

Pretože akýkoľvek zvyškový tuk alebo kúsky jedla môžu spôsobiť nové škvrny a poškodiť povrch kachlí. Na čistenie používajte iba nové, čisté a najjemnejšie špongie.

3.Sahar - nepriateľ sklenenej keramiky

A skúste to znova neskôr!

Vyhliadka tých „smažených“ karamelových zvukov je chutná. Ale buďte veľmi opatrní a nezabudnite na kryt. Koniec koncov, utieranie stôp mrazeného cukru zo skla nie je ľahká úloha. Budeme sa musieť potiť.

4.Ak spálený cukor dopadol na povrch ...

Budeme musieť pracovať so škrabkou alebo britvou.

... alebo roztavený plast, fólia a iné roztaviteľné materiály, okamžite ich odstráňte! Je lepšie to urobiť pomocou špeciálnej škrabky na doštičku. A ak to nie je pod druhým, použite bežnú britvu. Len čisté.

5. Mäkký prostriedok na čistenie taniera na cent.

Mix pre čistenie pre všetky príležitosti.

Pamätajte, že sklenená keramika netoleruje tvrdé abrazíva. Preto od nej držte všetky druhy „štetcov“. Univerzálny liek pomôže vyrovnať sa s obyčajnými tukovými škvrnami. Povrch kachlí posypte malým množstvom saponátu na umývanie riadu, nastriekajte sódu a pridajte niekoľko kvapiek peroxidu vodíka. Počkajte pár minút a utrite novou mäkkou špongiou, krúživými pohybmi.

6.Ak sa obzvlášť tvrdohlavá škvrna vzpiera ...

Soda + teplo.

... pomôže teplo. Takto to funguje: posypte sódou škvrnou a na vrchnej strane ju navlhčite vlhkým mydlom (a čisté!) Špongia zahrievaná v teplej vode. Nechajte pôsobiť 15 minút. Po osušení dosucha.

7. „Získaj“ melamínovú špongiu doma

 

Špongia melamínovej gumy proti tvrdým škvrnám.

Malú gumu vedome získavajú takú popularitu. Koniec koncov, umožňujú čistenie väčšiny povrchov bez použitia špeciálnych chemikálií. Ak sa chcete o šetrnú sklenenú keramiku lepšie starať a neviete si ju predstaviť.

8. Je škoda utrácať peniaze za špongiu? Záchrana zubnej kefky

Kefka na zuby proti drobným škvrnám.

Ale iba s mäkkými alebo stredne tvrdými štetinami a presne bez gumových vložiek. Kefa vám pomôže vyrovnať sa s obzvlášť nepríjemnými škvrnami. Najmä ak ho používate v páre so zubnou pastou a malým množstvom sódy.

9.Soda a ocot

Soda a ocot - vždy účinná kombinácia.

Tieto dve lacné prísady viac ako nahradia drahé „chémie“. Aby ste kachle uviedli do poriadku, pripravte pastu zo 4 polievkových lyží sódy a 1 polievkovej lyžice octu. Nechajte pôsobiť 30 minút, utrite čistou vlhkou špongiou a utrite dosucha.

10. „Ochranná obrazovka“

Sporák olej?

Po umytí sporáka ho utrite mäkkou handričkou navlhčenou malým množstvom rastlinného oleja. Takto sa na povrchu vytvorí tenký film. Chráni pred škvrnami a kúskami spáleného jedla.

Pin
Send
Share
Send
Send