Užitočné nápady

16 domácich trikov do kuchyne, ktoré jedného dňa budú užitočné pre každého

Pin
Send
Share
Send
Send


16 domácich trikov do kuchyne, ktoré jedného dňa budú užitočné pre každého

Možno má každá hosteska pár tajomstiev, vďaka ktorým sa jej pokrmy stávajú neuveriteľne chutnými.

Aby sme doplnili pokladnicu vedomostí a zručností, zhromaždili sme do kuchyne 16 domácich trikov, ktoré jedného dňa budú užitočné pre všetkých.

1. Tesný kryt

Odskrutkujte tesné veko plechovky.

Ak nemôžete vyskrutkovať príliš tesné veko nádoby, použite zvyčajnú kancelársku gumu. Položte niekoľko na strednú časť nádoby a niekoľko na samotné viečko. Žuvačka poskytne vašim rukám lepšiu priľnavosť a budete mať viac šancí vysporiadať sa s vekom.

2. Chladené sviečky

Sviečky, ktoré horia dlho.

Podľa našich informácií sviečky, ktoré boli schladené v chladničke 24 hodín pred použitím, horia dvakrát tak dlho, ako svietia okamžite po zakúpení.

3. Pevná doska

Dodatočné upevnenie dosochki.

Sekacia doska sa nepohybuje po stole, ak pod ňu vložíte papierovú utierku navlhčenú vodou.

4. Črepy

Zbierajte malé kúsky.

Rozbité sklo môže byť skutočnou nepríjemnosťou, pretože zhromažďovanie malých kúskov je veľmi ťažké. Na uľahčenie tejto úlohy pomôže kúsok chleba. Prejdite sa po podlahe a šrapnel do svojej pórovitej štruktúry.

5. Alternatívne zápasy

Špagety namiesto zápasov.

Ak potrebujete zapáliť oheň v kachle alebo sviečku v hlbokej miske a nemáte po ruke žiadne špeciálne dlhé zápasy, použite špagety. To vám umožní zabrániť popáleniu prstov a uložiť manikúru.

6. Syr nakrájaný na plátky

Najkrajší plátok syra.

Pre každého, kto miluje tenké plátky syra, odporúčame na krájanie používať zeleninový šúpač. Je potrebné poznamenať, že tento životný hack funguje iba s tvrdými druhmi syra.

7. Umyte fľašu

Fľašu kvalitne umyte.

Ak potrebujete fľašku umyť zvnútra a nemáte po ruke žiadny špeciálny štetec, pomôže vám škrupina vajec. Musí sa rozdrviť, naliať do fľaše, pridať vodu, trochu saponátu a dôkladne pretrepať. Potom treba obsah fľaše naliať na toaletu a dobre ju opláchnuť mydlom.

8. Citrónová šťava

Vytlačte maximum z citrónov.

Chcete získať maximálne množstvo citrónovej šťavy? Ovocie zahrievajte v mikrovlnnej rúre a až potom začnite stláčať.

Poznámka: Pri zahrievaní citrónové membrány obsahujúce šťavu zmäknú, a tým sa uľahčí proces vylisovania šťavy. Iba 20 sekúnd ohrevu na maximálny výkon stačí na stlačenie všetkého od ovocia po kvapku.

9. Dávkovač

Dávkovač na plechovky.

Prilepte prúžok maskovacej pásky na vrchnú časť nádoby akýmkoľvek sypkým produktom, aby ste ľahko odstránili sklíčko z odmernej lyžice.

10. Mrazená omáčka

Mrazená omáčka.

Neponáhľajte sa zbaviť zvyškov omáčky. Rozložte ju na ľadové bunky a zmrazte. Pred zahrievaním pridajte kocky mrazenej omáčky do makarónov alebo ryže, aby ste získali chutnú omáčku.

11. Zelené skladovanie

Podporuje život zelene.

Najčastejšou príčinou zeleného kazenia v chladničke je kondenzát, ktorý vedie k predčasnému hnitiu. Aby ste predišli znehodnoteniu potravín, položte na dno nádoby papierovú utierku, ďalšiu môžete vložiť do stredu.

12. Obnovte šampanské

Vráťte bubliny na šampanské.

Ak je šampanské vyčerpané, oživte ho pomocou niekoľkých upozornení. Stačí kvapkať niekoľko sušených hrozienok do pohára a po niekoľkých minútach sa znova objavia bublinky.

13. Upevnenie lyžice

Spôsob fixácie lyžice.

Ďalší trik s použitím kancelárskej gumy. Zabaľte ju niekoľkokrát okolo špičky lyžice alebo skimmeru tak, aby počas varenia nespadla do panvice.

14. Fóliový obal

Urýchlite proces pečenia.

Ak spozorujete, že misa v rúre už horí dole a horná vrstva nie je ešte uvarená, nádobu pevne zabalte fóliou a znížte teplo. Tento trik vám umožní zvýšiť teplotu vnútri pekáča a výrazne urýchliť proces varenia.

15. Mrazené mleté ​​mäso

Najlepší spôsob, ako zmraziť mleté ​​mäso.

Mrazu nezamrazujte v jednom balení. Rozdeľte ju na porcie, vložte do celofánu alebo do zipsových balení a potom rolujte pomocou valčeka, aby ste vytvorili tenké platne. Až potom zložte výrobok do mrazničky. Takto vycpaná náplň nestráca šťavu a rozmrazuje sa za 10 minút.

16. Trik s dentálnou niťou

Zubná niť na rezanie.

Zubná niť má vysokú pevnosť, je tiež veľmi tenká, čo ju v niektorých situáciách umožňuje používať namiesto noža. Kedy by ste mali použiť vlákno? Použite na rezanie čerstvo upečenej kôry cez alebo v prípade, že potrebujete rýchlo rezať mäkký syr.

Pin
Send
Share
Send
Send