Užitočné nápady

8 domácich spotrebičov, lámanie len preto, že sme nečítali pokyny

Pin
Send
Share
Send
Send


Najčastejšie sa pri poruche domácich spotrebičov pripája lenivosť, ktorá sa k nám hodí pri pohľade na malú knihu s pokynmi. Ale iba 20 minút strávených prečítaním príručky by stačilo predĺžiť životnosť zariadenia o roky. Zostavili sme zoznam najbežnejších porúch domácich spotrebičov spôsobených vinou používateľov a pripravili sme tipy, ako im zabrániť.

Dúfame, že nabudúce táto inštrukcia neletí do koše spolu s balením.

1. Práčka

 • Najčastejšou poruchou v práčkach je porucha vypúšt'acieho čerpadla. Môže zničiť akékoľvek drobné zvyšky, ktoré padli z vreciek, úlomky kovových a plastových prvkov dekorácie odevu, mince, drobné časti odevu, ktoré spadli do odtoku. Preto pred vložením vecí do zariadenia skontrolujte vrecká a na pranie malých odevov používajte vrecká.

 • Preťaženie práčky hrozí nielen uvoľnením nôh v dôsledku nevyváženosti počas cyklu odstreďovania, ale aj posunutím alebo dokonca poškodením pásu, vďaka ktorému sa bubon točí. K tomu však môže dôjsť aj v dôsledku nerovnomerne rozloženého prádla.

 • Ohrievací článok sa zhoršuje v dôsledku prehriatia v dôsledku vodného kameňa a vodného kameňa, ktoré sa objavujú nielen kvôli tvrdej vode, ale aj kvôli príliš veľkému množstvu pracieho prostriedku.
 • Gumové tesnenie dverí sa časom opotrebuje. To je normálne. Použitie populárnych domácich nástrojov na odstraňovanie vodného kameňa obsahujúceho ocot však niekoľkokrát urýchľuje opotrebovanie. Je lepšie opustiť pochybné ľudové recepty.

2. Chladnička

 • Najčastejšou príčinou porúch chladničky sú stále horúce panvice s jedlom. Majiteľom sa môže zdať, že moderné vybavenie vydrží všetko, ale nie je tomu tak: preťaženie kompresora ohrozuje akýkoľvek model, dokonca aj najmodernejší.
 • Nesprávna distribúcia výrobkov alebo prevádzka prázdnej chladničky bez správneho nastavenia teploty chladenia tiež ohrozuje kompresor preťažením. Všetky potrebné informácie o tom nájdete v pokynoch pre váš model.
 • Pri rozmrazovaní chladničky vždy existuje pokušenie vybrať si nožom vrstvu ľadu. Toto by ste nemali robiť, aj keď je výparník pokrytý vrstvou penovej izolácie: ak je výparník tohto typu poškodený, budete musieť vymeniť celú mrazničku.

 • Väčšina problémov vzniká v dôsledku predčasnej výmeny sľudovej doštičky. Je ľahké ho vymeniť (môžete to urobiť aj sami), ale jeho životnosť je omnoho ľahšie predĺžiť. Aby ste to dosiahli, musíte monitorovať čistotu a integritu platne a pravidelne ju čistiť od tuku. Doska pokrytá nečistotami môže kvôli nerovnomernému zahrievaniu horieť alebo sa zdeformovať.
 • Použitie tvrdých špongií a kefiek pri čistení mikrovlnnej rúry vedie k poškodeniu skloviny. Ak telo nie je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, môže ním rýchlo hrdzavieť.
 • Každý vie, že kovové nádoby by sa nemali používať na ohrievanie potravín v mikrovlnnej rúre. Malo by sa však pamätať na to, že porcelán so vzorom spadá pod zákaz: akákoľvek farba môže obsahovať kovy, ktoré po vystavení mikrovlnám začnú iskriť. Preto si vyberte keramiku bez ozdob.

4. Umývačka riadu

 • Takmer všetky problémy s umývačkou riadu sú spôsobené neopatrným čistením riadu pred jedlom z jedla. Napriek filtrom nie sú kusy potravín upchávané iba slivkami, ale tiež striekačkami na strmeňu. Z tohto dôvodu klesá tlak vody a riad sa takmer nikdy neumýva.
 • Tvrdá voda tiež postupne upcháva otvory v dýzach, čím sa zhoršuje kvalita umývačky riadu. Preto by ste na šetrenie vody nemali šetriť.
 • Nevkladajte do zariadenia riad, ktorý nie je určený na umývanie v umývačke riadu: praskne pri vysokých teplotách a do odtokového čerpadla môže spadnúť zlomok a zablokovať obežné koleso. Jeho odstránenie bude dosť ťažké.

5. Vysávač

 • Na umývací vysávač nepoužívajte bežný čistiaci prostriedok namiesto špeciálneho. Bežné čistiace prostriedky na podlahy majú nekontrolované penenie a do motora sa môže dostať pena, ktorá sa začína plaziť odkiaľkoľvek.
 • Bežný domáci vysávač môže pracovať bez prerušenia maximálne 30 - 40 minút denne. Inak pod vplyvom vysokých teplôt s materiálom, z ktorého je turbína vyrobená, sa začnú objavovať nezvratné zmeny, ktoré značne znižujú životnosť turbíny.
 • Kov motora hrdzaví na vlhkosť a na čepele prilieha viac prachu. Postupne prechádza do ťažkej miestnosti a sťažuje fungovanie zariadenia, čo spôsobuje zvýšené zaťaženie vysávača.
 • Znečistené filtre a preťažená nádoba na zber odpadu tiež zvyšujú zaťaženie zariadenia a nepriaznivo ovplyvňujú životnosť turbíny.

6. Klimatizácia

 • Väčšina klimatizátorov strednej triedy nie je prispôsobená na dlhodobú prevádzku v režime kúrenia pri zimných teplotách pod –10 ° C. Takáto práca zvyšuje zaťaženie kompresora a skracuje životnosť klimatizačného zariadenia. Ak vonkajšia časť nie je izolovaná, kondenzát v trubici zamrzne do ľadovej zátky, vďaka ktorej sa voda začne zhromažďovať vo vnútri miestnosti.
 • Výmenník tepla upchaný prachom a úlomkami môže spôsobiť zlyhanie klimatizácie. Vonkajšiu jednotku je potrebné pravidelne čistiť.
 • Obežné kolesá a filtre klimatizácie neustále hromadia prach a sadze, ktoré znižujú prietok fúkaného vzduchu, upchávajú odtokový systém, narúšajú normálnu prevádzku chladiaceho systému. To spôsobuje, že sa na medenom potrubí objaví ľad, ktorý sa po vypnutí klimatizácie začne topiť a kvapká na podlahu.

7. Sporáky

 • Kvapaliny obsahujúce cukor by nemali padať na horúci povrch taniera, pretože jeho nerovnomerné chladenie vedie k vzniku trhlín. Takéto látky sa musia okamžite vyčistiť špeciálnou škrabkou, až kým nevychladnú.
 • Studená spodná časť kuchynského riadu alebo kvapky studenej vody na horúcom povrchu tiež spôsobujú praskanie sklenenej keramiky.
 • Nerovnomerné dno kuchynského riadu často spôsobuje škrabance alebo dokonca praskliny na sklenenom keramickom povrchu dosiek.
 • Bodové úrazy môžu tiež spôsobiť praskliny. Nezáleží na tom, že kachle dokážu ľahko vydržať váhu ťažkých kvetináčov: bodový náraz, napríklad kovovou lyžičkou, môže spôsobiť praskliny, ktoré znemožnia ďalšie využitie kachlí.

8. Zvlhčovač

 • Zvlhčovače je potrebné pravidelne čistiť z dôvodu minerálnych usadenín, ktoré sa vyskytujú vo vode. Preto je lepšie použiť destilovanú vodu ako vodu z vodovodu.
 • Po zakúpení zvlhčovača pre aromaterapiu sa jeho majitelia pýtajú, prečo zariadenie čoskoro zlyhá. Pri pridávaní oleja do nádoby s vodou sa plast zhoršuje, filtre sa upchávajú, pravidelné čistenie je ťažké. Väčšina modelov určených pre aromaterapiu poskytla kapacitu pre absorpčný materiál nasýtený olejom.

Bonus: poučný príbeh o výhodách čítania pokynov

V súhrne vyššie uvedeného by sa malo uznať, že k väčšine škôd dochádza v dôsledku nedodržania pravidiel prevádzky zariadenia. Dokazuje to vtipný incident, ku ktorému došlo v Írsku s Mike Mc Loughlin.

Po 10 rokoch používania umývačky riadu, ktorá ho rozčuľovala tým, že sa do nej nezmestili veľké taniere, sa dozvedel, že horná polica sa dá vysunúť nahor, čím sa uvoľní dostatok miesta pre celkové riady. Zaistil svoj objav a dostal tisíce komentárov s poďakovaním za taký užitočný tip. Mike povedal, že nedávno vyhľadával v službe Google pokyny týkajúce sa iného problému a náhodou narazil na informácie police.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send