Užitočné nápady

15 neočakávaných a veľmi účinných príkladov použitia banánovej šupky

Pin
Send
Share
Send
Send


Banán je vynikajúce, univerzálne a zdravé ovocie, ktoré sa dá použiť v stovkách rôznych receptov. Zvyčajne, keď jedia banány, vyhadzujú z nich šupku.

V skutočnosti to nestojí za to urobiť, pretože existuje niekoľko spôsobov, ako ju použiť. Tu je len niekoľko príkladov.

1. Bielenie zubov

Banánová kôra pomôže pri bielení zubov.

Profesionálne čistenie zubov je drahé a domáce výrobky na bielenie zubov sú dosť drahé a zďaleka nie vždy efektívne. Všetko sa môže uľahčiť: čistite si zuby pravidelnou pastou a potom si utrite zuby vnútornou časťou banánovej kôry na 2 minúty. Kôra obsahuje kyselinu salicylovú (prírodný adstringent), kyselinu citrónovú (prírodný a jemný bieliaci prostriedok), mangán, horčík a draslík, ktoré môžu odstrániť škvrny bez opotrebenia skloviny.

2. Leštenie striebra

Banánová kôra pomôže s leštením striebra.

Oleje obsiahnuté v banánovej šupke môžu pomôcť vyleštiť vyblednuté striebro bez toho, aby bolo potrebné používať silné alebo toxické látky. Musíte uvariť cestoviny, hodiť kôru niekoľkých banánov a pridať do mixéra trochu čerstvej vody. Potom pomocou mäkkej handričky jemne utrite strieborné šperky a riady pomocou pasty. Nakoniec opláchnite striebro teplou vodou a utrite čistou handrou.

3. Leštiaca obuv

Banánová kôra pomôže s leštením obuvi.

Škrabance na topánkach môžete odstrániť sami a jemne trieť svoju obľúbenú koženú obuv, topánky alebo tenisky zvnútra kože. Potom stačí len utrieť obuv čistou handričkou. Draslík a mäkký vosk z kôry sa vstrebávajú do pokožky a pomáhajú znižovať výskyt škrabancov.

4. Upokojuje svrbenie z uhryznutia komárov

Kôra z banánu pomôže upokojiť svrbenie z uhryznutia komárov.

Kôra z banánov pomôže zbaviť sa ovocných mušiek.

Banány by mali byť základom každej kuchyne, ale nikto nechce, aby prilákali ovocné mušky. Na odstránenie tohto škodlivého hmyzu môžete použiť domácu pascu. Pomocou kladiva a klinca musíte prepichnúť veľa otvorov do veka veľkej pohára na jogurt.

Potom musíte dať do pohára banánovej šupky a jednoducho naň položiť veko. Ak necháte „pascu“ na obľúbenom mieste ovocných mušiek, vyliezú do pohára, nebudú sa môcť dostať von.

6. Zmäkčenie mäsa

Banánová kôra pomôže pri zmäkčení mäsa.

Mnoho ľudí čelilo skutočnosti, že v procese praženia mäsa sa stáva ako sušina nadmerne vysušeným a tvrdým. Aby ste tomu predišli, počas varenia jednoducho vložte banánovú šupku na mäso, aby sa oleje a vlhkosť z neho absorbovali do mäsa a pomohli mu zostať šťavnaté.

7. Zbavte sa bradavíc

Banánová kôra pomôže zbaviť sa bradavíc.

Bradavice sú malé, mäsité útvary na koži spôsobené bežným vírusom. Zvyčajne sa objavujú na pažiach, nohách, tvári a krku. Aj keď sú bradavice zvyčajne liečiteľné, ich vzhľad môže byť nepríjemný alebo trápny a niekedy dokonca nepríjemný.

Vysoká koncentrácia draslíka, ktorá sa nachádza v šupke banánov, má nepriaznivý vplyv na bradavice (dokonca aj plantárne). Preto, ak má dieťa bradavice, stačí ju jemne utrieť banánovou šupkou po dobu 1 až 2 minúty denne po dobu asi 2 týždňov.

8. Ošetrenie brucho

Kôra z banánov pomôže s liečbou modrín.

Mnoho ľudí verí, že ak sa modrina otiera vnútornou časťou čerstvej banánovej šupky, môže to urýchliť jej hojenie a zmiznutie. Predpokladá sa, že je to možné vďaka protizápalovým vlastnostiam polysacharidovej zlúčeniny v šupke. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa šupka mala aplikovať na modrinu najmenej počas 20 - 30 minút alebo dokonca cez noc.

9. Liečba akné

Banánová kôra pomôže s liečbou akné.

Majú silné protizápalové a hojivé vlastnosti tkanív, banánová šupka sa môže použiť na prirodzené a rýchle hojenie akné. Zasiahnuté oblasti je potrebné jemne utrieť dovnútra asi 5 minút, potom nechajte oleje a zvyšky banánov nechať na pokožke zaschnúť, aby sa liečivé živiny vstrebali do pokožky.

Potom musíte postihnuté miesto umyť a osušiť teplou vodou a čistou handrou. Ak to urobíte trikrát denne, môžete očakávať rýchle zníženie veľkosti akné v priebehu jedného až troch dní. Kôra z banánu obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá sa bežne vyskytuje v produktoch proti akné predávaných v lekárni.

10. Hydratujte suchú pokožku

Kôra z banánu pomôže s hydratáciou suchej pokožky.

Ľudia náchylní na akné často zápasia so suchou pokožkou. Okrem udržania úrovne hydratácie pitím dostatočného množstva vody môžete svoju suchú pokožku ošetriť aj vonku jemným masírovaním postihnutých oblastí banánovou šupkou, aby ste do pokožky pridali potrebnú vlhkosť.

Táto metóda sa považuje za bezpečnú a účinnú pre ľudí, ktorí zápasia s ekzémom a psoriázou. Ďalšou výhodou je, že osoba sa vyhýba riziku vystavenia sa agresívnym chemikáliám, ktoré sa bežne vyskytujú v bežných pleťových vodách a zvlhčovačoch.

11. Vyhladenie vrások

Banánová kôra pomôže s vyhladením vrások.

Hydratovaná a zdravá pokožka pravdepodobne nebude mať jemné vrásky. Pre druh mini-liftingu si môžete jemne utrieť tvár zvnútra banánovej kôry a nechať oleje uschnúť na pokožke pred tým, ako ju opláchnete teplou vodou (alebo ju necháte cez noc).

Pri opakovanom použití tejto techniky bude pokožka vyzerať pružnejšia, hladšia a zdravšia. Banánové vody sa môžu dokonca použiť na upokojenie opuchnutých očí, ako sú studené čajové vrecká alebo plátky uhoriek.

12. Liečba hemoroidov

Kôra z banánu pomôže pri liečbe hemoroidov.

Hemoroidy sú ďalšou z niekoľkých trápnych chorôb, ktoré postihujú mnoho ľudí. Je to vlastne spôsobené zapálenými, opuchnutými a podráždenými žilami na konečníku a konečníku, ktoré môžu byť bolestivé a niekedy aj krvácať. Pre bezpečné ošetrenie, ktoré si môžete vyskúšať doma, je potrebné pripraviť pastu v mixéri pomocou banánovej šupky a asi 1 polievkovej lyžice lieskového liesky.

V tejto zmesi opláchnite čistým gázovým prúžkom, ktorý sa potom aplikuje na postihnuté miesto po dobu asi 30 minút. Toto by sa malo opakovať dvakrát počas exacerbácie. Prírodné adstringenty v pokožke a lieskových orieškoch pomáhajú vyčistiť postihnutú oblasť, zmierniť opuchy a zmierniť bolesť.

13. Čistenie atramentu z pokožky

Banánová kôra pomôže pri čistení atramentu z pokožky.

Každý si pamätá, ako v škole chodili s atramentovými škvrnami na rukách. Dnes sa tento problém dá vyriešiť ľahšie - na utretie atramentu na pokožke pomocou banánovej kôry. Olej z banánových šupiek sa bude viazať na pigmenty vo vnútri atramentu, čo uľahčuje ich odstránenie a splachovanie.

14. Odstránenie triesok

Kôra z banánov pomôže pri odstraňovaní triesok.

Niekedy je ťažké povedať, ktorá je horšia: získajte črepinu alebo sa ju pokúste získať. Aby ste ľahko a bezbolestne odstránili štiepku, musíte vložiť malý kúsok banánovej šupky (biela strana) priamo na plochu štiepkou a nechať ju 30 minút. Banánové enzýmy a oleje sa vstrebávajú do pokožky a zmäkčujú ju, čo pomáha pri štiepení.

15. Zlepšenie nálady a videnia

Kôra z banánov pomôže zlepšiť náladu a videnie.

Skupina vedcov z Taiwanu zistila, že pitie zmesi prevarenej banánovej šupky by skutočne pomohlo stabilizovať a zlepšiť náladu. Predpokladá sa, že je spôsobený dopamínom a serotonínom, ktoré sa našli v banánovej šupke.

Je známe, že majú stimulačný vplyv na mozog. Piť extrakt z banánovej šupky (po varení šupky vo vode) môže tiež chrániť váš zrak, pretože banánová šupka obsahuje antioxidant známy ako luetín, ktorý zlepšuje zdravie sietnicových tkanív.

BONUS

Užitočné a zábavné.

Pin
Send
Share
Send
Send