Užitočné nápady

Všetky police, vrecká a poháre: 16 funkčných systémov na ukladanie vecí v kuchyni

Všetky police, vrecká a poháre: 16 funkčných systémov na ukladanie vecí v kuchyni

Každá žena v domácnosti vie, aký chaos je v kuchyni. Bez ohľadu na veľkosť tejto miestnosti je vždy málo miesta.

Tento problém však vyriešia dobre navrhnuté funkčné úložné systémy.

Doslova každá maličkosť existuje.

1. Magnetická páska

Vertikálna magnetická páska.

Chcete, aby nádoby na korenie vždy zostali na svojom mieste, aby nespadli a aby nezaberali polovicu skrinky? Použite magnetickú pásku. Upevnite ju zvisle na bočnú stenu chladničky alebo kuchynskej skrinky a pripevnite k nim obvyklé plechovky kovovými viečkami.

2. Ekonomický organizátor

Ekonomický organizátor v skrinke.

Interiér dverí skrinky môže byť funkčný, ak k nim pripojíte najjednoduchšieho ekonomického organizátora. Do vreciek môžete umiestniť špendlíky, rukavice pre domácnosť, špongie, kefy a ďalšie drobné predmety, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v nepokojoch a zaberajú veľa miesta.

3. Skrinka na nože

Vertikálna skrinka na nože.

Úzka zvislá skriňa s magnetickou páskou je ideálnym miestom na uloženie nožov. Pri objednávke kuchynskej súpravy ju požiadajte o jej doplnenie jedným vstavaným skrinkou tohto typu.

4. Otočný stojan

Trojstupňový otočný stojan.

Zvyčajne v rámčekoch s ustanoveniami nie je možné nič nájsť, nerozbiť celý obsah. Našli sme riešenie tohto problému. Stačí len vymeniť obvyklé police na otočný stojan. Takže môžete ľahko vidieť, čo je uložené na každej úrovni.

5. Balíky

Držiak na obaly.

Balenie s obalmi je stále výsmechom, ale to, čo robiť v kuchyni, nestačí. Ak si však neželáte, aby sa vrecká odrezali z obrovského priestoru vo vašej kuchyni, postarajte sa o ich vhodný držiak. Môže to byť kompaktný závesný stojan z kovových tyčí. Ak chcete mať oči voľné, pripevnite ich na vnútornej strane dverí jednej z kuchynských skriniek.

6. Vrecká

Vrecká na zeleninu a ovocie.

Zďaleka všetka zelenina a ovocie milujú chlad, čo znamená, že niektorí jednoducho nepatria do chladničky. Malé dávky zeleniny pre každodenné potreby môžu byť uložené v originálnych vreckách na handry.

7. Podlahová skrinka

Posuvná skrinka nad podlahou.

Inštalácia sady nôh v kuchyni nie je zďaleka najlepším riešením. Pod ním sa budú vždy zhromažďovať zvyšky, mastnota a nečistoty. Najlepšie je zvoliť súpravu, ktorá sa pohodlne zmestí na podlahu, av jej spodnej časti umiestnite úzke zásuvky, ktoré sú vhodné na uloženie pekárskeho tovaru, viek a malých domácich doplnkov.

8. Kontajnery

Krabica na zeleninu.

V jednej z kuchynských skriniek by mala byť vybavená odkladací priestor pre termofilnú zeleninu. Na tento účel odporúčame pripevniť niekoľko jednoduchých plastových nádob na vodítka a naplniť ich zemiakmi, cibuľou a jablkami.

9. Skrinka na chlieb

Breadbasket v skrinke.

Prezrite si bližšie miesto, kde ukladáte chlieb, sušienky a iné výrobky z múky. Ak je všetko uvedené vyššie na vašom stole, musíte situáciu bezodkladne napraviť. Za týmto účelom môžete pripraviť boxy na chleba v jednej zo zásuviek náhlavnej súpravy.

10. Zásuvka

Zásuvka pod umývadlom.

Skrinka pod umývadlom sa často používa ako malá špajza na ukladanie potrebných vecí a rôznych nevyžiadaných vecí. Vzhľadom na hĺbku takejto skrinky nemusíte mať ani podozrenie, že ju ukladáte pri vonkajšej stene, nieto už tam máte úplné čistenie. Najjednoduchšia zásuvka so spodnými stranami pomôže obnoviť poriadok a napraviť situáciu. Môže pojať odpadkový kôš, chemikálie pre domácnosť a ďalšie, ako aj ľahký prístup aj do najvzdialenejšieho rohu.

11. Zasúvateľná doska

Zasúvateľná doska na krájanie.

Aj v najmenšej kuchyni môžete vyhrať ďalší priestor. Pomôžte v tejto zasúvateľnej doske, ktorá sa ľahko skrýva pod kuchynskou súpravou na doske.

12. Vlastná schránka

Zásuvka v tvare písmena U.

Moderné riešenia umožňujú využívať doslova každý centimeter životného priestoru. Prezrite si túto hlbokú skrinku v tvare U pod umývadlom. Najlepšie miesto na uchovávanie špongií, žínok a domácich chemikálií jednoducho neprídu.

13. Nádoby na obilniny

Domáce nádoby na obilniny.

Chcete získať vhodné kontajnery na obilniny a nestráviť cent? Používajte bežné plastové fľaše. Doslova je niekoľko kusy a vhodné nádoby pripravené na použitie.

14. Zábradlie

Pozastavené skladovanie.

Ak je plocha medzi policami skrinky dostatočne veľká, môžete použiť nielen spodný, ale aj horný priestor. Za týmto účelom pripevnite malú plastovú tyč medzi steny a zaveste na ňu všetko, čo sa dá týmto spôsobom uložiť.

15. Panvice

Skladovacie panvice.

Panvice zaberajú dosť veľa miesta v skriniach, a ak nemáte dva, ale tucet z nich, musíte im prideliť celú skrinku. Existuje však alternatívne riešenie. Na to potrebujete zábradlie a háčiky. Zaistite priečku medzi skrinkami alebo na voľnej stene a panvy uložte zavesené.

16. Stojan

Multifunkčný stojan.

Ak sa vám nepáči chaos a chaos, nezabudnite na všetky druhy podpory. Pozerajte sa iba na tento kompaktný a multifunkčný model s miniatúrnymi nádobami na čaj, kávu, sušené ovocie a korenie, polica na omáčky, sekcie na nože a príbory.