Užitočné nápady

18 zložitých spôsobov, ako krásne skryť nevzhľadné batérie

Pin
Send
Share
Send
Send


Pri oprave priestorov často vyvstáva otázka: kam skryť radiátory. A vôbec nezáleží na tom, či je to Soviet, či ide o liatinové batérie alebo moderné prelamované vzory.

Majitelia akéhokoľvek bývania budú užitočnými 18 chytrými spôsobmi, ktoré pomôžu krásne maskovať nevzhľadné prvky interiéru.

1. Niekoľko skriniek

Rad drevených skriniek.

Niekoľko drevených skríň s nízkym drevom s priehradovými dverami pri okne, v jednom z nich je batéria a ostatné sa používajú na ukladanie vecí. Takýto nápad by mali prijať majitelia malých spální, pretože na poličkách skriniek môžete ukladať oblečenie, posteľnú bielizeň, knihy a oveľa viac a zároveň odmietať kúpiť objemnú skrinku.

2. Dierovaný panel

Krabica s perforovaným panelom.

Batéria, uzavretá v škatuľke s perforovaným panelom kontrastného odtieňa, je vynikajúci nápad, vďaka ktorému bude interiér atraktívnejší a nijakým spôsobom neovplyvní teplotu v miestnosti. Stojí za zmienku, že takúto škatuľu je možné navrhnúť vlastnými rukami alebo sa obrátiť na profesionálov.

3. Hrubé laná

Laná z batériových batérií.

Transformácia starej liatinovej batérie pomôže veľkej pradienke. Tento podnik je pomerne časovo náročný, ale rozpočet a originálny. Batéria v takom opletení bude skutočnou ozdobou interiéru.

4. Maľovanie

Krásna maľba.

Pôvodná maľba radiátora nového dizajnu, ktorá plynulo prechádza k stene, umožní premeniť nie veľmi krásny, ale funkčný detail interiéru na skutočný vrchol priestoru.

5. Drevené tyče

Lavica z drevených tyčí.

Štýlová lavica postavená z obyčajných drevených tyčí nad batériou bude príjemným miestom na oddych a krásnym detailom kuchyne. Jedinou nevýhodou tohto návrhu je, že musíte obetovať niekoľko metrov štvorcových svojho priestoru.

6. Prípad

Plátno.

Očarujúce látkové puzdro v tvare jahniatka, šité vlastnými rukami, pomôže zakryť starý radiátor a spestrí interiér detskej izby, spálne alebo kúpeľne.

7. Police

Mriežka.

Svetlý skrinka na mieru s mriežkovou clonou v strede a bočnými policami je ideálnym riešením pre modernú obývaciu izbu.

8. Skrinka

Konštrukcia sadrokartónu.

Pôvodná konštrukcia sadrokartónu s schodom a batériovou skrinkou vybavenou dvierkami vám umožní starať sa a monitorovať zdravie ohrievača.

9. Drevená krabica

Dekoratívna drevená krabička na batériu.

Dekoratívna drevená krabica s vyrezávaným panelom zelenej je skvelým nápadom pre každú modernú izbu. Medzi výhody takejto obrazovky patrí rozumná cena, ľahká inštalácia a dobrá výmena tepla.

10. Výklenok

Výklenok sadrokartón.

Tí, ktorí plánujú rozsiahlu opravu, by mali venovať pozornosť možnosti výstavby sadrokartónového výklenku. Batériu vo výklenku je možné ľahko skryť pomocou akejkoľvek obrazovky alebo sieťovej obrazovky, ktorá nevyčnieva a nezachytí oko.

11. Uzávierka

Batéria za plachtou.

Posteľná opona pripevnená pod parapet - možno najjednoduchší spôsob, ako skryť nevzhľadné žiariče. Táto možnosť sa dokonale hodí do interiéru, zariadená v štýle Provence, Chebbi-chic, country alebo rustikálne.

12. Dizajnová batéria

Nové značkové batérie.

Výmena starých liatinových batérií za nové dizajnérske jednotky je radikálnym a pomerne nákladným spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemných prvkov. Na modernom trhu sú naozaj veľmi krásne radiátory, ktoré sa stanú dôstojnou ozdobou moderného bytu.

13. Falošný krb

Imitácia krbu.

Vlastná obrazovka vyrobená z dosiek s krbom natretým na nich je ďalším kreatívnym spôsobom, ako skryť nevzhľadné objekty. Kvôli vyššej účinnosti môžete okolo batérie usporiadať malý krb. Takéto štylistické rozhodnutie sa najlepšie hodí do interiéru súkromného domu a stane sa jeho útulným detailom.

14. Látkové sito

Mriežka vyrobená z látky.

Jedným z najjednoduchších a najdostupnejších spôsobov, ako skryť radiátor, je látková obrazovka. Neuvoľňuje teplo vôbec, je ľahké ho šiť vlastnými rukami a ak si budete priať, dá sa ľahko vymeniť za novú.

15. Skrinky

Skrinky na mieru.

Dve masívne skrinky vyrobené na zákazku a spojené drevenou škatuľou s hluchými dverami na batériu. Takéto rozhodnutie bude trochu obetovať teplo, ale vzhľad dizajnu kompenzuje túto stratu.

16. Sklenená obrazovka

Obrazovka zo skla.

Sklenená obrazovka bude štýlovým a moderným riešením interiérov v štýle minimalizmu a špičkových technológií. Medzi nevýhody tohto riešenia - jeho vysoké náklady a zložitosť inštalácie.

17. Nočný stolík

Obrazovka vo forme tabuliek.

Nočný stolík vyrobený na objednávku podľa veľkosti radiátora môže byť krásnym a praktickým riešením pre spálňu, kuchyňu alebo predsieň. Mrežové dvere nebudú rušiť výmenu tepla a pracovné dosky a horné skrinky sú vhodné na skladovanie rôznych drobností.

18. Maľovanie

Kreatívne dekorácie batérie.

Originálny obraz - jeden z najjednoduchších a najživších spôsobov transformácie radiátorov. Existuje veľa možností maľovania, všetko záleží na vašich schopnostiach. Populárne nápady zahŕňajú jasné radiátory v kontrastnom odtieni, hladké rozťahovanie farieb a zložité vzory.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send