Užitočné nápady

17 bežných chýb, ktoré každá druhá chyba spôsobuje pri varení

Pin
Send
Share
Send
Send


Varenie je každodenný a problematický proces. Niektoré ženy v domácnosti sa snažia urobiť niečo také, aby urobili radosť svojej domácnosti, iné sa jednoducho obmedzia na súpravy štandardných jedál.

Často sa však stáva, že tieto a iné jedlá nevychádzajú, ako si mysleli. Zhromaždili sme 17 typických chýb pri varení, ktoré sa robia každú sekundu.

1. Vymeňte prísady

Výmena prísad za podobné.

Každý výrobok má svoju jedinečnú chuť a chemické vlastnosti. Preto pred zmenou jednej alebo druhej prísady v recepte, na inej, dokonca veľmi podobnej, starostlivo premýšľajte o tom, ako sa zmení jej chuť počas varenia, a tiež si prečítajte o kompatibilite s inými výrobkami. V opačnom prípade budete mať zlý vkus a jedlo bude rozmaznané.

2. Studená panvica

Nevyhrievaná panvica.

Ak sa jedlo počas vyprážania drží na panvici alebo zostane dlho vlhké, s najväčšou pravdepodobnosťou robíte jednu z najčastejších chýb - varte v nevyhrievanej panvici. Predtým, ako začnete variť, vložte panvicu na vysokú teplotu a počkajte niekoľko minút. Ak chcete skontrolovať teplotu, môžete na jej povrch kvapnúť niekoľko kvapiek vody; ak zasyčia a vyparia sa, panvica je dosť horúca. Potom nalejte olej, počkajte, kým sa objavia bubliny, a potom rozložte ingrediencie.

3. Množstvo tekutín

Nadbytočná tekutina v panvici.

Mnoho ľudí naleje príliš veľa vody alebo vína do panvice, zmiasť proces hasenia s varom. Výsledkom je, že jedlo nie je také, ako sa očakávalo. Pamätajte, že pokiaľ ide o ochladenie, kvapalina by nemala pokrývať viac ako polovicu prísad.

4. Čítanie receptu na cestách

Čítanie receptu počas varenia.

Ak začínate variť nové neznáme jedlo, najskôr si prečítajte tento recept až do konca a uistite sa, že máte všetky potrebné ingrediencie a zdroje na varenie. Inak v procese varenia môžete zistiť, že niečo nie je v poriadku, alebo si náhle uvedomíte, že varenie jednoducho nemôžete dokončiť v dôsledku neprítomnosti jedného alebo druhého zariadenia.

Používajte iba jednu dosku na sekanie.

Hrubá chyba - mať a používať iba jednu dosku na prácu s mäsom, rybami, chlebom a zeleninou. Ešte horšie je, ak tieto drevené dvere. Faktom je, že po porciovaní surového mäsa alebo rýb na povrchu dosky zostáva vôňa a baktérie, ktoré môžu viesť k tráveniu. Najlepšia možnosť sú tri doštičky: na mäso, ryby a dosku na zeleninu a ovocie.

6. Skladujte otvorené balenie kávy

Uchovávajte kávu v otvorenom obale.

Káva by sa nemala skladovať v otvorenom obale na jednej z kuchynských políc. Po prvé, bez zapečateného balenia, tento produkt rýchlo stráca svoju chuť a arómu, a po druhé, káva ako špongia absorbuje všetky arómy, ktoré sú v kuchyni masové. Najlepšie zo všetkého je, že po otvorení balenia nalejte kávu do utesneného vrecka alebo sklenenej nádoby s pevným vekom.

7. Prebytočná múka a škrob

Príliš veľa múky a škrobu.

Zloženie mnohých omáčok zahŕňa múku alebo škrob. S týmito prísadami však buďte opatrní. Prebytok múky a škrobu spôsobí, že vaša omáčka bude príliš hustá a môže viesť k hrudkám, ktoré úplne zničia chuť.

8. Nesprávny nôž

Na rôzne výrobky použite jeden nôž.

Mať iba jeden nôž v kuchyni je vážna chyba. Sotva je možné rezať mäso nožom so zárezmi a čerstvý chlieb sa rozpadne a rozpadne sa pod ostrý nôž. Každý nôž má svoj vlastný účel, a ak o tom viete, vaše prísady budú vždy dokonale rezané a upravené.

9. Malá panvica

Husté usporiadanie ingrediencií v malej panvici.

Ďalšou chybou je pokúsiť sa opekať mäso na malej panvici. Veľké množstvo mäsa poskytne veľa tekutiny, ktorá sa neodparí z malej panvice a výrobok sa iba dusí, čo znamená, že ryšavá kôra nebude fungovať.

10. Neskúšajte jedlo

Počas varenia jedlo neskúšajte.

Dokonca aj skúsení kuchári nezanedbávajú ochutnávku v procese varenia. A musíte jedlo vyskúšať v rôznych fázach jeho prípravy. Koniec koncov, jediný spôsob, ako určiť prebytok alebo nedostatok korenia a rýchlo napraviť situáciu. Verte mi, opraviť chuť hotového jedla je oveľa ťažšie.

11. Varenie mrazených potravín

Fry mrazené potraviny.

Nie je možné smažiť mrazené potraviny, pokiaľ nehovoríme o polotovaroch. S najväčšou pravdepodobnosťou nakoniec dostanete spálené vonku a surové vnútri misky. Taktiež neponáhľajte, aby ste rozmrazili mäso alebo ryby v mikrovlnnej rúre. Urýchlenie rozmrazovacieho procesu ukradnete ich prísadám. Je lepšie odložiť varenie a nechať mäso na spodnej polici chladničky cez noc.

12. Busta s korením

Používajte obrovské množstvo korenia.

Neskúsení kuchári sa snažia použiť takmer všetky korenia v domácnosti a pri varení urobiť veľkú chybu. Veľké množstvo korenia zabije celú chuť ingrediencií. Okrem toho nie všetky korenia spolu dobre spolupracujú a ich negramotná kombinácia môže urobiť misku jednoducho jedlou.

13. Poškrabaná panvica

Použite poškriabaný plech.

Bohužiaľ, moderné panvice s teflónovým povlakom nie sú také odolné ako ich liatinové predchodkyne. Keď je povrch teflónu poškriabaný a popraskaný, panva sa automaticky stáva nepoužiteľnou. Ďalšie použitie takejto panvice je pre zdravie nebezpečné, pretože vysoké teploty zahrievajú kov a aktivujú proces odparovania toxických látok.

14. Suché mäso

Počas varenia mäso osolte.

Prekvapilo vás, že mäso je tvrdé a suché? Pravdepodobne je to tak, že ho počas procesu varenia solíte. Pamätajte, že kúsky mäsa sú jemné a šťavnaté, najmä pokiaľ ide o veľké kúsky, po vypnutí varnej dosky ho osolte. Päť až desať minút na panvici pod vekom a mäso absorbuje potrebné množstvo soli, pričom zostane jemné, šťavnaté a voňavé.

15. Vyprážané zemiaky

Zemiaky prilepené na panvici.

Kedykoľvek sa opečiete zemiaky na panvici, drží sa to na panvici a drží sa spolu? Aby ste tomu zabránili, pomôže vám malý trik. Zemiaky nakrájajte na plátky, opláchnite ich studenou vodou a osušte papierovou utierkou.

16. Mäso v rúre

Tvrdé a bez chuti mäso v rúre.

Neradi varíte mäso v rúre, pretože sa zdá byť tvrdé a bez chuti? Takáto nepríjemnosť sa vyskytuje kvôli studenej vode, ktorú zalievate kusy v procese pečenia. Skúste na to použiť horúcu vodu alebo vývar, takže kúsky budú jemné a šťavnaté.

17. Roztrhané klobásy

Burst a varené párky.

Jeden musí len mierne preháňať klobásy v ohni, pretože okamžite praskli a otočili sa dnu. Aby ste tomu zabránili, pomôže malé vlákno v strede. Surovú klobásu môžete prepichnúť aj vidličkou. V procese varenia sa vzhľad klobás nezmení.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send