Užitočné nápady

20 super trikov, ktoré vám pomôžu zorganizovať váš život

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý dom by mal mať poriadok. Prinajmenšom sa táto myšlienka drží väčšiny žien v domácnosti, ktoré snívajú o ideálnom dome.

Aby sme sa aspoň trochu priblížili k takémuto ideálu, zhromaždili sme 20 super-trikov, ktoré pomôžu skvelým spôsobom zorganizovať náš život.

1. Rýchle žehlenie

Rýchle žehlenie fóliou.

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa fólia zahrieva rýchlo a môže výrazne urýchliť proces žehlenia. Predtým, ako začnete žehliť, roztiahnite fóliu na dosku. Tento trik vám umožní žehliť vec na oboch stranách naraz.

2. Poradie v komore

Organizátor špajze.

Najlacnejší ekonomický organizátor pomôže zvýšiť možnosti aj tých najskromnejších skladov. Upevnite ich na vnútornej strane dverí a naplňte vrecká zásobami potravín, čistiacimi prostriedkami pre domácnosť, handričkami, handrami a príbormi a akýmikoľvek inými maličkosťami. Takýto úložný systém umožní usporiadať veci a uvoľniť police na rozmernejšie veci.

3. Vešiaky

Háčiky pre stylistov.

Niekoľko samolepiacich plastových háčikov pomôže zmeniť dvere skrinky na vhodné miesto na uloženie klieští, žehličiek, sušičov vlasov a ďalších produktov na úpravu vlasov.

4. Organizátor obalov

Krabica na tašky.

Nenechajte sa ponáhľať, aby ste odhodili lepenkové škatule na servítky. Môžu sa opätovne použiť na uchovávanie jednorazových vreciek.

5. Vešiak na obuv

Zábradlie na obuv.

Spodná časť šatníka sa dá zmeniť na vhodné miesto na uloženie obuvi. K tomu je potrebné pripevniť dva kovové háčiky na steny skrinky, na ktoré môžete umiestniť koľajnicu alebo teleskopickú lištu. Pripravený vešiak vhodný na odkladanie obuvi s podpätkami.

6. Slapy

Skladovanie letnej obuvi.

Domáci zámok pre skrinky.

Dva lepiace háčiky a tesný elastický pásik sú všetko, čo potrebujete na vytvorenie jednoduchého zámku, ktorý bude chrániť obsah chladničky alebo skrinky pred malými deťmi.

8. Malý trik

Skryte termostat.

Skrytie termostatu alebo krytu, ktorý sa nezmestí do interiéru, pomôže obrázku alebo fotografii na plátne. Zdvíhaním alebo tlačením obrázka môžete mať vždy prístup k štítu.

9. Čistenie

Čistenie kobercov a nábytku.

Ak máte doma zvieratá, nepoznáte zo vypočutia, aké bolestivé môže byť čistenie nábytku a kobercov z vlny. Gumová škrabka vám však môže veľa uľahčiť. Silne pritlačte, choďte po nich po povrchu pohoviek a kobercov a zbierajte vlnu vlhkou dlaňou.

10. Nový Mop

Aktualizácia mopov.

Na aktualizáciu mopu sa dá použiť stará froté ponožka. Stačí ho položiť na starú žinku a začať čistiť.

11. Závesné kontajnery

Závesné nádoby v kúpeli.

Najčastejšie ukladáme žinky a šampóny na boku vane. Ale občas odtiaľto padajú a počas vodných procedúr sa tiež veľmi navlhčujú. Okrem toho množstvo vecí na boku bráni kvalitnému čisteniu. Na vyriešenie všetkých týchto problémov a šetrenie miesta vo vani pomôžu plastové alebo drôtené kontajnery, ktoré je možné pripevniť na tyč pripevnenú k voľnej stene alebo na rímsu pre záclony.

12. Rada pre poznámky

Poznámky na skle.

Vložte biely list do rámčeka pre obrázky alebo fotografie a poznámky ponechajte doma priamo na skle so značkou.

13. Univerzálny držiak

Držiak na tenisový loptu.

Z tenisového lopty si môžete urobiť veľmi praktického a všestranného držiteľa. Aby ste to dosiahli, musíte do gule urobiť pozdĺžny rez a pripevniť ho na stenu. Držiak sa dá použiť na upevnenie rukoväte, na uloženie pošty alebo na zavesenie uterákov v kúpeľni.

14. Boj proti zápachu

Nápravný prostriedok pre nepríjemný zápach.

Ak z vašej topánky vychádza nepríjemný zápach, je čas ju osviežiť. Za týmto účelom zabalte malú sódu do tenkých textilných vriec, vložte ich do obuvi a nechajte ju cez noc. Počas tejto doby sóda absorbuje všetky nepríjemné pachy a topánky budú vonieť ako nové.

15. Odpadkový kontajner

Malý kôš.

Malá plastová fľaša s akýmkoľvek čistiacim prostriedkom sa môže zmeniť na vhodnú malú nádobu na čistenie a plytvanie potravinami. Jednoducho odrežte vrch fľaše a pripevnite spodnú časť k stene umývadla pomocou prísavky. Takýto kontajner bude vždy po ruke a eliminuje potrebu neustále chodiť do koša.

16. Čistenie kefy

Starostlivosť o toaletnú kefu.

Kefa nám pomáha starať sa o jednu z najšpinavejších častí nášho domu, ale vyžaduje si to aj pravidelnú starostlivosť. Do držiaka kefky nalejte trochu čistiaceho prostriedku, aby ste zabránili nepríjemnému zápachu.

17. Kovové háčiky

Veci na háčkoch.

Kúpte si niekoľko kovových háčikov a pár teleskopických záclonových tyčí v železiarstve. Jeden z nich môže byť upevnený v skrinke pod umývadlom, druhý v skrinke. S pomocou háčikov zavesiť na odkvap všetky veci, ktoré možno uložiť iba týmto spôsobom.

18. Vešiak na tabule

Vešiak na žehliace dosky.

Z dvoch kovových háčikov a drevených dosiek si môžete vytvoriť spoľahlivý a praktický vešiak. Pripevnite ich za dvere a použite na uloženie žehliacej dosky. Tento trik určite stojí za prijatie majiteľom malých bytov a ľuďom, ktorí milujú poriadok.

19. Aktualizácia nástroja

Magnety na náradie.

Na rukoväte náradia nalepte malé magnety. Tým sa nechty a skrutky držia po ruke bez toho, aby sa pri práci stratili.

Video bonus:

20. Tryska pre vysávač

Dýza vyrobená z kartónu.

Z kartónového puzdra môžete vytvoriť vynikajúcu dýzu pre vysávač. Ohnutím jeho konca budete môcť preniknúť na najviac neprístupné miesta v byte a vyčistiť aj okenné rámy prachu.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send