Užitočné nápady

Len to nefunguje: 10 život hackuje pri čistení, na ktoré je čas zabudnúť

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženy v domácnosti často zdieľajú malé triky, ale sú všetky opodstatnené? Povieme vám, či je sóda kamaráti s octom, či by ste mali hodiť melamínovú špongiu na záchod a namočiť si šaty do soli.

Pokiaľ ide o čistenie, nikto nechce prepracovať. Už ste niekedy vyskúšali skvelý životný hack a zostali ste v „koryte“ plnom špinavej bielizne? Dnes hovoríme, čo tzv. „Malé triky“ vôbec nefungujú alebo jednoducho nemajú praktický význam. Najjednoduchšie riešenie je koniec koncov najistejšie. Ľudia nestrácajú energiu na vývoji špecializovaných nástrojov!

Life hacking number 1: mix sóda a ocot, aby ste získali univerzálny čistiaci prostriedok

Jednotlivo dokážu veľa. Ich spojenie však nezlepšuje čistiace vlastnosti. Ľudia sa radujú z bublín a zovretia - chemická reakcia, ale výstup nie je zázračný liek, ale obyčajná voda so soľou. Abrazívne vlastnosti bublín vám môžu pomôcť odstrániť akúkoľvek kontamináciu. Nakoniec však táto zmes nemá žiadny zmysel. Špinu len umyjete vodou.

Life hacking number 2: namočte oblečenie do slanej vody, aby si zachovalo svoju pôvodnú farbu

Vieme, že nechcete, aby sa vaše obľúbené šarlátové tričko sfarbilo na ružové, ale zabudnite na soľ. V takom prípade to nefunguje. Je lepšie sústrediť svoje úsilie na triky, nie na pranie, ale na nákupy: ak tkanina slabne, je nízka kvalita.

Life hacking number 3: odstráňte škvrny od farby na vlasy

V čase, keď lak na vlasy obsahoval alkohol, by tento trik fungoval. Ale teraz nenájdete taký nástroj na úpravu štýlov - trik je zastaraný. Ak je však doma alkohol - naneste ho na škvrnu, dokonale odstráni atrament.

Layfkhak č. 4: hodte melamínovú špongiu na toaletu, aby ste odstránili znečistenie

Melamínové špongie tak nefungujú (aj keď robia mnoho iných dobrých vecí). Vďaka špeciálnej štruktúre odstraňujú nečistoty a absorbujú ich - ale z tvrdých povrchov as pomocou trenia.

Layfkhak č. 5: pridajte výplach do úst do umývačky, aby ste ju umyli

Aj keď ústna voda vyplachuje zubný povlak z vašich zubov, analogicky v práčke to nebude fungovať - ​​je tu oveľa väčšie množstvo vody. Na to potrebujete bielidlo. Spustite cyklus samočistenia alebo pridajte bielidlo do priehradky na prášok a prepnite na normálny cyklus prania. Tieto manipulácie sú žiaduce robiť raz mesačne.

Layfkhak č. 6: vosk na auto položte voskom, aby bolo ľahšie umývať ho

Vosk pre autá v kuchyni nie je to pravé miesto! Najmä pri predmetoch, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. Má veľmi žieravé zloženie. Môžete sa jednoducho otráviť.

Život hacking číslo 7: umyte toaletu sódy

Koks funguje horšie ako špeciálny nástroj. Tak prečo to spláchnete na záchod? Ak počítate, balenie 12 plechoviek sódy za cenu zhruba rovnajúcu sa baleniu toaletného čističa v závislosti od cien vo vašej oblasti. V súlade s tým prostriedky, ktoré používate viac ako 12-krát - a kde je výhoda?

Life hacking number 8: vložte do umývačky riadu plátok citróna

Možno kúsok citróna a pridať čerstvý zápach na riad, ale nie presne dezinfikovať. Kyselina v citróne nestačí na ovplyvnenie prietoku vody v umývačke riadu. Stačí použiť plákanie.

Recepcia číslo 9: odstráňte spálený kukuričný škrob

Kapor sú spálené odevné vlákna. Kukuričný škrob nie je strojom času a nemožno ho obnoviť. Ale môžete skúsiť vtrieť čistiaci prostriedok do škvrny a ihneď po spálení ho umyť. Alebo, ak potrebujete niečo nosiť, votrite ocot do handričky a osušte handrou.

Layfkhak č. 10: do potrubia vložte utierky do sušičky tak, aby v dome bola vonia chutne

Nepopierame, že takéto obrúsky vonia skvele, ale buďte opatrní. Môžu blokovať prúdenie vzduchu do vetrania. Existuje oveľa bezpečnejšie spôsoby osvieženia vzduchu: v skutočnosti osviežovače vzduchu.

Pin
Send
Share
Send
Send