Užitočné nápady

10 spôsobov, ako vyhrať „problémové“ miesta v kúpeľni pre tých, ktorí sú trochu posadnutí čistotou

Pin
Send
Share
Send
Send


Z nejakého dôvodu sú najšpinavšie miesta v dome často skryté. Zdá sa, že o nich nikto nemá premýšľať. Ale ak ste vážne premýšľali dať pleseň, kvet a ďalšie nepríjemné veci odraziť, potom sa vyzbrojte tipy z tohto zoznamu. Pomôžu priniesť do kúpeľne takú čistotu, že ju nemôže vydržať ani jeden mikrób.

Skôr alebo neskôr sa v každej kúpeľni vyskytnú rovnaké menšie problémy. Koniec koncov, konštantná vlhkosť a nedostatočné vetranie sú úrodnou pôdou pre plesne a hrdzu a naša tvrdá voda je pre plak.

Ale priniesť čistotu na „najčistejšie“ miesto nie je také ťažké. Hlavná vec je nezabudnúť na pravidelné čistenie a tipy z tohto zoznamu. Čo robiť, ak:

1. Na sprchovej clone sa objaví pleseň.

Ako umyť sprchovú clonu.

Pravdepodobne najbežnejšia nepríjemnosť v kúpeľni. Aby ste sa v sprche nechceli vždy znechutiť a pokúsiť sa čo najviac nedotknúť sa uzávierky, očistite ju každých 10 dní. K tomu pridajte pol pohára domáceho bielidla do vedra teplej vody a niekoľko minút namočte oponu. Používajte ochranné rukavice. Vyžmýkajte záclonu, opláchnite, usušte a bude to opäť ako nové.

2.Spring z mydla na mixéri takmer nikdy neumytý

Aby kohútik vždy žiaril.

Plaku sa dá ľahšie predchádzať ako liečiť. Aby ste to dosiahli, po ďalšom štandardnom čistení utrite mixér do sucha uterákom a po voskovanom papieri (kuchynský pergamen). Vosk sa vytvára na vodovodnom filme, ktorý odpudzuje vlhkosť a škvrny. Postup sa však musí opakovať najmenej raz týždenne.

3. Steny sprchovacieho kúta nevyzerajú najlepšie.

Poľský pre čistý sprchovací kút bez nájazdu.

Plaketa zo šampónov, gélov, tvrdej vody alebo dokonca len špiny je častou „ozdobou“ sprchovacích kútov. Rovnako ako v prípade mixéra je lepšie sa zamerať na prevenciu. Po vyčistení vyleštite steny nábytkom alebo dokonca kozmetickým olejom na telo. Nechajte pôsobiť dve minúty: stačí, aby produkt na povrchu vytvoril tenký silikónový film, ktorý neprepúšťa vlhkosť. Zvyšok osušte mäkkou handrou. Mimochodom, ten istý trik nedovolí zahmlievaniu zrkadiel a sklenených povrchov.

4. Sprchová clona sa „zmocní“

Pergamen pomôže z „zaseknutého“ závesu.

Utrite odkvap od voskového papiera a záclona sa bude rýchlo a bez problémov pohybovať znova.

5. Uteráky v kúpeľni cítia nepríjemne

Ak uteráky „bijú“.

Problém je s najväčšou pravdepodobnosťou ten, že uteráky nevyschnú úplne a baktérie sa v nich množia. Na tom nie je nič nebezpečné, ale aby vám vôňa nevadila, prestaňte si utierať svoje uteráky. Vytvára na vláknach film, ktorý neumožňuje odparovanie vlhkosti, ale nakoniec uteráky zostávajú po celý čas trochu mokré. A nikdy nezaveste dva alebo viac na jeden háčik.

6. Všimli ste si plesne medzi dlaždicami v kúpeľni

Bez zubnej kefky nezvládne.

Bude potrebné pracovať s kefou. Navyše, zubné. Ponorte ho do domáceho bielidla a spracujte medzery medzi dlaždicami.

7. Rovina na sprchovej hlave sa neumýva

Nájazd nájde bez vášho úsilia.

Existuje jednoduchý spôsob, ako vyčistiť hlavu bez akéhokoľvek úsilia. Budete potrebovať plastovú tašku a táto je jednoduchá. inštrukcia.

8. Pod okrajom záchodovej misy sa usadila hrdza.

Ak je toaleta napadnutá hrdzou.

Sódu zmiešajte s octom v pomere 1: 2, pastu pretrite hrdzou tvrdou kefou alebo čistou kefou. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, opláchnite vodou a utrite dosucha.

9. Záchod sa upchal

Ako vyčistiť upchanú toaletu bez piestu.

Ak nie je po ruke žiadny špeciálny nástroj na čistenie potrubí alebo dokonca banálny piest, existuje riešenie.

10. Žínku ste nezmenili

Žinku treba meniť častejšie, ako si myslíte.

Pin
Send
Share
Send
Send