Užitočné nápady

7 vecí, ktoré sa nedajú vyčistiť vysávačom, aby sa neskôr nepoškodila celá rodina

Pin
Send
Share
Send
Send


Bez vysávača dnes kdekoľvek hrá dôležitú úlohu v domácnosti. Toto zariadenie pravidelne používame na obnovenie poriadku v dome. Môžu odstrániť nečistoty z podlahy, vyčistiť čalúnený nábytok, koberce a dokonca aj záclony.

Niekedy sa zdá, že sa jedná o univerzálne zariadenie, skutočný terminátor, ktorý dokáže zvládnuť čokoľvek. Nie presne! Ukazuje sa, že existuje určité znečistenie, ktoré sa v žiadnom prípade nemôže nikdy vysať.

1. Sklenené úlomky

Malé sklenené triesky by nemali byť vysávané, je lepšie použiť iné metódy.

Utierali ste prach, neúmyselne spustili pohár alebo vázu a teraz rozbité sklo leží na podlahe? Chcem zobrať vysávač a tento neporiadok rýchlo odstrániť. Nerobte to! Kusy skla môžu zariadenie poškodiť. Napríklad, ak máte model s vrecom na odpadky, môžete ho ľahko roztrhať, čo znamená, že na čistenie musíte tráviť ešte viac času.

Sklo môže tiež poškriabať vnútro jednotky alebo uviaznuť v hadici. Ako byť? Najlepším spôsobom riešenia problému je starostlivé zloženie veľkých kúskov rúk rukami bez toho, aby ste zabudli chrániť prsty prstami, a malé kúsky odstráňte plátkom chleba. Chlieb zľahka pritlačte k črepu. Uvidíte, že sklo sa k nemu prilepí a môžete povrch rýchlo a ľahko vyčistiť. Chlieb môžete navlhčiť a trochu zvlniť, odpadky sa lepia ešte lepšie.

2. Mokré čistenie

Pred vysávaním sa uistite, že podlaha je suchá.

Pri čistení preplneného bytu je prvým krokom častejšie čistenie podlahy, koberca alebo laminátu pomocou vysávača. Prach a jemné nečistoty zmiznú vo vnútri zariadenia akoby akoby magicky. Stáva sa, že niektoré časti podlahy sú mokré, ale stále zapínate vybavenie, aby ste nestrácali príliš veľa času.

Nikdy to nerobte, ak váš vysávač nemá funkciu mokrého čistenia. Ak sa vlhkosť dostane do bežného spotrebiča, môže sa tu objaviť pleseň. V najhoršom prípade sa jednoducho zlomí a vy budete minúť peniaze na opravy a čas na čistenie podláh, kým budete čakať na opravy. Takže nabudúce budete čistiť špinavú podlahu, najprv sa uistite, že je úplne suchá. A potom zapnite obľúbený čistič a pustite sa do práce.

3. Kozmetika

Ak ste rozptýlili najmenší prášok, nehľadajte vysávač.

Ak ste rozptýlili kozmetický prášok, môžete byť v pokušení chytiť vysávač a všetko jemne vyčistiť. Nezáleží na tom, aký druh prášku to je, tiež na tom, aký druh podlahy máte - jednoducho to nerobte. Pretože vo väčšine prípadov sa malé častice rozptýlia po celej miestnosti a neodstránia sa. Okrem toho, ak upustíte kozmetický sáčok, z ktorého vypadlo a rozptýlilo niekoľko predmetov, napríklad očné tiene a prášok, môžu sa navzájom pevne „spojiť“ a áno, dokonca sa topia. To je veľmi zlé, pretože môže byť upchatý vysávač. Je lepšie pokúsiť sa zbierať mikročastice pomocou normálnej navlhčenej handričky.

4. Rozliaty vlasy

Odstráňte vlasy metlou alebo handrou, vysávač tu nebude fungovať.

Rozhodli ste sa ostrihať rany alebo skrátiť končeky vlasov a teraz je podlaha plná chlpov rôznych dĺžok. Známy stav vyžadujúci okamžité vyčistenie. Stop! Iba vysávač. Koniec koncov, nechcete, aby boli vaše vlasy zabalené v kefách, aby ste museli štetiny vyčistiť celé hodiny? A malé chĺpky majú funkciu, ktorá sa ľahko upcháva v ktoromkoľvek, dokonca aj v tých najmenších štrbinách. Vezmite lepšiu metlu a jednoducho zametajte podlahu. Ešte ľahšie je položiť staré noviny alebo plastové obaly pred krájaním, aby ste ich neskôr vyhodili spolu s odpadom.

5. Iba nie pri oprave

Stavebný vysávač je určený na čistenie stavebného prachu.

Pri oprave existuje vždy veľa odpadu, najmä ak sa používa vrták. Všade rozptyľujú betónový a tehlový prach, čo spôsobuje podráždenie a chuť ho rýchlo odstrániť. Samotná ruka siaha po domácom vysávači, ale musíte prestať. Faktom je, že stavebný prach je veľmi jemný, je schopný preniknúť cez všetky filtre a dostať sa priamo do motora. Ak preniká do ložísk, bude takmer nemožné pomôcť zariadeniu.

Mimochodom, tu nezáleží na type zariadenia, pretože konštrukcia „škodcov“ dokonale prechádza nielen cez cyklónové filtre, ale aj cez vrecia z papiera a textílií. Poznámka: Na záručnom liste nájdete vždy položku, ktorá hovorí, že vysávač, ktorý sa použil na čistenie stavebného prachu, nie je predmetom záručnej opravy.

6. Je možné zbierať ortuť pomocou vysávača

Ak nechcete vážne ochorieť, nikdy nezhromažďujte ortuť pomocou vysávača.

Nie je potrebné pripomínať, že ortuť je zdraviu škodlivá: ak sa jej výpary dostanú do dýchacích ciest, môže dôjsť k vážnej otrave. Túto toxickú látku by ste nemali brať do rúk, je to veľmi zlé pre sliznice. Ako sa môže taký nebezpečný prvok dostať do domu? Toto sa zvyčajne stáva, keď niekto poruší ortuťový teplomer. V tomto prípade by sa mali ortuťové kvapky okamžite zbierať a odnášať do zariadenia na zneškodňovanie.

Ak chcete vyčistiť podlahu, mnoho z nich uchopí vysávač a začne chytiť svižné gule. Toto je veľká chyba! Takéto činnosti môžu z bežných domácich spotrebičov urobiť nebezpečné zariadenie, ktoré emituje ortuťové pary. A bude to robiť veľmi dlho, to znamená, že každé čistenie sa zmení na dobrovoľnú pomalou samovraždu. Neriskujte svoj život.

7. Zaprášené vodiče - nie pre vysávač

Drôty zhromažďujú prach, ale nemali by sa vysávať, aby nedošlo k ich rozbitiu.

Počítače a ďalšie vybavenie ľahko zhromažďujú nečistoty, najmä drôty. Zdá sa, že je to veľmi jednoduché - vziať a vysať tieto zaprášené šnúry. V skutočnosti je to veľmi zlý nápad, pretože hrubé pripútanie ich môže poškodiť zvnútra, zlomiť a odhaliť vnútornosti. Ne experimentujte, pretože ani tie najhustšie vyzerajúce vodiče jednoducho zlyhajú. Budete si musieť kúpiť nové, alebo dokonca vymeniť mikrovlnnú rúru, sporák alebo iné zariadenie.

Pin
Send
Share
Send
Send