Užitočné nápady

14 skvelých spôsobov použitia penových špongií na iné účely, ale na domáce použitie.

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, že triviálna špongia na umývanie riadu v domácom arzenáli čistiacich prostriedkov nenájde.

Táto vec má však veľký potenciál.

Dnes sme zhromaždili 14 skvelých spôsobov použitia penových špongií na iné účely.

1. Klíčenie semien

Pučanie semien v špongii.

Jednoduchý a dosť nezvyčajný spôsob klíčenia semien, ktorý by mali prijať všetci letní obyvatelia. V špongii navlhčenej vodou urobte niekoľko rezov, rozložte semená a počkajte. Teplé vlhké prostredie podporí ich rýchle klíčenie.

2. Chráňte krehké predmety

Balenie krehkých vecí.

Použite špongie, ak musíte presunúť alebo poslať krehkú vec a nemáte k dispozícii bublinový papier.

3. Ihlová miestnosť

Vankúšik.

Svetlá čistiaca špongia môže vytvoriť vynikajúci vankúšik s ihlou a špendlíkom. Táto ihla je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí nechcú tráviť čas šitím špeciálnych vankúšikov.

4. Repelent proti komárom

Repelent proti komárom v krajine.

Špongia navlhčená akýmkoľvek repelentom proti komárom pomôže v lete uniknúť z komárov napadajúcich letnú chatu. Z času na čas utrite záhradný nábytok, aby ste vystrašili nenávidený hmyz.

5. Ochrana drevených povrchov

Chráňte drevené povrchy pred poškriabaním.

Ak chcete kvetináče, ozdobné predmety a nábytok na drevenom povrchu nezanechávať stopy, urobte z nich mäkké podklady. Za týmto účelom rozstrihnite špongie na malé kúsky a pomocou lepidla pripevnite všetky nebezpečné predmety k podkladom.

6. Kontrola vlhkosti

Regulujte vlhkosť v chladničke.

V dôsledku vysokej vlhkosti v chladničke greeny, ovocie a zelenina rýchlo miznú a zhoršujú sa. Niekoľko suchých špongií pomôže situáciu napraviť. Rozložte ich na police chladničky, aby absorbovali prebytočnú vlhkosť a predĺžili životnosť prírodných produktov.

7. Odstraňovač nechtov

Zariadenie na čistenie laku na nechty.

Z malej nádoby a penovej špongie si môžete urobiť vynikajúce zariadenie na rýchle čistenie laku na nechty. Stačí rozprestrieť niekoľko kúskov huby po stenách bubliny, naliať trochu acetónu a nechty vložiť jeden po druhom do nádoby.

8. Mydlová misa

Podklad pod mydlo.

V obvyklom boxe na mydlo sa hromadí voda, ktorá veľmi rýchlo rozpúšťa mydlo. Predĺženie životnosti mydlovej tyčinky pomôže bežnej špongii, ktorá sa môže použiť namiesto mydla. Absorbuje zvyšky vlhkosti a významne predlžuje životnosť mydla.

9. Nepríjemný zápach v chladničke

Riešenie nepríjemných zápachov.

Nalejte trochu sódy na čistú suchú špongiu a chladnite cez noc. Počas tejto doby špongia absorbuje nepríjemné pachy.

10. Príchute v skrini

Pekná vôňa v skrini.

Preosejte vôňu svojho obľúbeného parfumu do skrinky, pomôžte malým kúskom penovej špongie posypanej parfémom. Rozprestrite ich do rohov skrinky a váš šatník bude dlho vonieť sladko.

11. Chrániče prstov

Dištančné vložky pre pedikúru.

Kusy špongie je možné použiť namiesto podložky na pedikúru. Taký trik ideálne vytvorí vaše nechty na nohách.

12. Odstráňte tapetu

Rýchlo odstráňte tapetu.

Urýchlenie procesu odstraňovania starých tapiet pomôže špongii namočenej v horúcej vode s pridaním kondicionéra pre bielizeň. Utrite starú tapetu špongiou, aby ste vysušili lepidlo a urýchlili proces čistenia stien.

Video bonus:

13. Cievky

Vyberte pelety.

Nenechajte sa ponáhľať, aby ste vyhodili starú čistiacu špongiu. S jeho pomocou môžete z peliet vyčistiť svoju obľúbenú vec. Jemne špongiu opláchnite problémovými oblasťami, odstráňte hrče vlny a zvinuté nite.

14. Chladné potraviny

Ochladzujte výrobky vo vrecku.

Bežné špongie môžu z plastového vrecka zmeniť chladiaci vak. Aby to bolo možné dosiahnuť, musia sa vlhké špongie zabaliť do vreciek na zips a držať v mrazničke cez noc.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send