Užitočné nápady

15 horúcich nápadov, ktoré z malej obývačky urobia cukríky a vizuálne zväčšia plochu

Pin
Send
Share
Send
Send


Obývacia izba je hlavná miestnosť, vizitka celého obytného priestoru a jej majitelia. Je potrebné pre rekreáciu, pre rodinné stretnutia, pre stretnutia s priateľmi. Preto by vo fyzických a vizuálnych plánoch malo byť čo najpohodlnejšie.

Mnohí sa pýtajú, ako vytlačiť maximálnu funkčnosť z malej obývačky, zbaviť sa zmätenosti a stiesnenosti. Začali sme sa vážne zaujímať o túto tému a zhromaždili sme 15 skvelých techník, ktoré budú fungovať aj v tých najmenších predných priestoroch.

Použite dekor zrkadla

Použite dekor zrkadla.

Nie je žiadnym tajomstvom, že zrkadlá môžu transformovať akýkoľvek malý priestor, zväčšiť prirodzené svetlo, urobiť vnútorné a zaujímavé svetlo. Použite dekor zrkadla na pohovke a zaistite, aby priestor v obývacej izbe pracoval pre vás. Štýlová dekorácia steny sa stane silným nástrojom v boji za vizuálne zväčšenie malej obývačky.

Rozumné vyplnenie priestoru

Rozumné vyplnenie priestoru

Predpokladá sa, že v malých priestoroch je potrebné vyhnúť sa používaniu objemného nábytku. Áno, môže vizuálne „jesť“ metrov štvorcových. Ale je tu nábytok, ktorý je schopný zaplniť prázdny priestor a zároveň interiér nebude preťažený. Napríklad pohovka s dlhým rohom, ktorá úplne vyplňuje obe steny miestnosti. Preferujú modely kompaktného a výstižného dizajnu. A len si predstavte, koľko z vašich priateľov sa na ňu pohodlne zmestí.

Vytvára sa efekt wow

Vytvára sa efekt wow.

Dizajnérka Lulu Powers je presvedčená, že nedostatok priestoru vo forme malej plochy je možné pomocou veľmi efektívnej techniky skryť. Odporúča vytvoriť v miestnosti efekt wow, prekvapiť svetlou tapetou, neobvyklým nábytkom, množstvom neobvyklých výtlačkov a doplnkov. Samozrejme, nie každému sa bude páčiť táto možnosť, ale skôr eklektickým milencom.

Horizontálne pruhy v interiéri.

Použitie geometrických tvarov a dynamických pruhov umožňuje štruktúrovať priestor. Horizontálne pruhy automaticky rozširujú a rozširujú priestor v závislosti od ich umiestnenia v priestore. Aby bola miestnosť vizuálne širšia, položte koberec s vodorovnými pruhmi na podlahu tak, aby vizuálne tlačili steny od seba, čo vytvára nepríjemný psychologický tlak.

Závesný a stavebnicový nábytok

Závesný a stavebnicový nábytok.

Ak chcete dosiahnuť efekt svetla a vzduchu, uprednostnite sklopný nábytok. Napríklad namiesto komoda položte na stenu modulárne skrinky. Nohy na nábytku vytvárajú pocit zemitosti, a ak sa od neho chcete dostať, potom najlepšou možnosťou je použitie interiérových predmetov bez nôh.

Zamerajte sa na jednu stenu

Zamerajte sa na jednu stenu.

Ak sú v miestnosti zakrivené rohy alebo nesprávne usporiadanie, potom je vhodné vyskúšať príjem prízvukovej steny. Je schopný odvrátiť pozornosť a preniesť ju do jednej zo zón, vyrovnať priestor a urobiť ho naplneným.

História v každom detaile

História v každom detaile.

Pohostinnosť a príjemná neformálna atmosféra v obývacej izbe (rovnako ako v ktorejkoľvek inej miestnosti) sa skladá z maličkosti. Nezabudnite teda naplniť miestnosť zaujímavým dekorom. Nech je to osobné, každá vec musí mať svoj vlastný príbeh. Môže ísť o rodinné fotografie alebo suveníry z ciest. Len dajte pozor, aby ste nepreťažili priestor detailami, a nezabudli tak na to, že jemný dekor vyžaduje neustále čistenie od prachu.

Kniha stena, miesto police a skrinky

Kniha stena, miesto police a skrinky.

Keď je v dome veľa kníh, do popredia sa dostáva otázka, kde ich treba uchovávať. Často sa na tento účel používa buď skriňa alebo niekoľko otvorených políc. Ale žiadna z týchto možností nie je tak praktická ako stena knihy. Skutočne šetrí priestor, jeho rozmery sú kompaktnejšie ako rozmery špeciálneho nábytku. Môže byť vyrobený od steny po stenu a od podlahy po strop a úplne vyplňuje prázdny priestor. Takže v malej miestnosti môžete presne umiestniť kompletnú zbierku svojej obľúbenej literatúry.

Nábytkové predmety, ktoré sa vzájomne dopĺňajú

Nábytkové predmety, ktoré sa vzájomne dopĺňajú.

Vyberte si nábytok do malej obývačky tak, aby sa harmonicky kombinoval nielen v štýle a dizajne, ale aj vo funkcii. Napríklad, konferenčný stolík nechajte tak, aby sa pod neho mohlo ľahko umiestniť niekoľko pohodlných pohoviek. Extra sedadlá nikdy nebudú nadbytočné.

Výzdoba priestoru s čerstvými kvetmi

Výzdoba priestoru s čerstvými kvetmi.

Mnoho ľudí sa rád obklopuje domácimi rastlinami. Sú schopní vylepšiť náladu a vyčistiť vzduch v byte a vizuálne oživia akýkoľvek priestor, to platí aj pre malé miestnosti. Aby ste šetrili miesto, neklaďte kvety na podlahu alebo parapet (aby ste zabránili vniknutiu prirodzeného svetla do miestnosti), používajte závesné kvetináče a ozdobte prázdne rohy kvetinami. Získajte harmonický a úplný obraz interiéru.

Sila monochromatických kombinácií

Sila monochromatických kombinácií.

Čiernobiela je klasická kombinácia, ktorá sa aktívne používa vo svete módy a interiéru. Je vždy relevantný, vyzerá štýlovo a solídne. V tomto interiéri nie je nuda, je neutrálna a nenesie psychologickú záťaž. Čiernobiela farebná schéma funguje v malých priestoroch dobre, umožňuje vám jasnejšie a zreteľnejšie línie, vďaka čomu je priestor vnímaný pozitívne.

Tajomstvo vysokých stropov

Tajomstvo vysokých stropov.

Ak je potrebné vytvoriť efekt vysokých stropov, vyskúšajte nasledujúci trik. Namontujte rímsu čo najbližšie k stropu (dnes nájdete špeciálne stropné lišty), zaveste na ňu závesy na oboch stranách okna. Udržujte ich otvorené, aby boli zreteľne viditeľné. To dodá hravosti interiéru, zaplní negatívny priestor a sústredí sa na strop. Na zvýšenie efektu použite záclony o niečo dlhšie ako obvykle a vytvorte na zemi sotva viditeľný vlak.

Keď chcete niečo nežné

Keď chcete niečo nežné.

Ak chcete vytvoriť uvoľnenú svetlú atmosféru, použite do interiéru mäkké pastelové odtiene. Tlmená meď, jemná broskyňa, ružová farba - tieto odtiene sa dokonale zmestia do malého priestoru. Môžete ich kombinovať s bielou, krémovou, slonovinovou. Starostlivo premýšľajte o dekorácii, v takej miestnosti by to malo byť jemné a nepreťažujúce miesto. Môžu to byť krištáľové figúrky, čerstvé kvety v krásnej váze, ozdobné vankúše s akcentmi akvarelu.

Praktické využitie voľného priestoru

Praktické využitie voľného priestoru.

V malej obývacej izbe môže byť akýkoľvek priestor využitý čo najfunkčnejšie. Napríklad, aby zobrali malé časti stien za okno, nikdy neprídu do pohybu, pokiaľ ide o praktické využitie priestoru. Tu sa sklopné police na ukladanie kníh, diskov a iných drobností dokonale prispôsobia.

Nábytok, ktorý nie je viditeľný

Vrchol popularity priehľadného nábytku bol zaznamenaný pred niekoľkými rokmi, teraz tento trend ustupuje, ale dizajnéri ho naďalej používajú vo svojich projektoch. Dizajnérka Nicole Najafi nevidí nič zlé na použití minuloročných trendov. Odborník sa domnieva, že priehľadný nábytok je ideálny pre malé miestnosti, najmä obývacie izby. Stačí sa pozrieť na tento konferenčný stolík, nevyzerá na váhe!

Nábytok, ktorý nie je viditeľný.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send