Užitočné nápady

20 nezvyčajných spôsobov prospešného použitia citrónov, ktoré sú známe len mála

Pin
Send
Share
Send
Send


20 nezvyčajných spôsobov prospešného použitia citrónov, ktoré sú známe len mála

Pozornosť čitateľa je nová informačná recenzia, ktorá vám pomôže naučiť sa niekoľko úžasných a neuveriteľne užitočných spôsobov použitia citróna. Tajomstvo spočíva v tom, že citrón sa môže používať nielen na jedlo, ale aj na domáce účely.

Čo presne - pozri v našom materiáli.

1. Kapacita želé

Želé v citrónovej kôre.

Citrónová kôra, ktorá zostane po vylisovaní šťavy, sa môže použiť na prípravu pôvodného želé vo forme plátkov citróna. Za týmto účelom je potrebné polovicu citróna s lyžičkou dôkladne očistiť od dužiny, naliať želé do olúpanej kože a vložiť do chladničky. Poslednou fázou je rozrezanie polovíc na plátky.

2. Čistenie mikrovlnnej rúry

Vysoko kvalitné čistiace mikrovlny.

Malý zvetraný plátok citróna sa dá použiť na čistenie stien mikrovlnnej rúry od starého tuku. Stačí naplniť malú misku vodou trochou citrónovej šťavy, vložiť do mikrovlnnej rúry a zahrievať 3-5 minút na maximálny výkon. Počas tejto doby voda vrie a tvorí kondenzát na stenách, ktoré sa musia utrieť handrou spolu so všetkými nečistotami.

3. Čistenie doštičiek

Účinný spôsob čistenia dosiek na sekanie.

Napriek tomu, že drevené sekacie dosky sa veľmi dobre používajú, na ich povrchu sa hromadí pach a baktérie sa aktívne množia. Pravidelná a kvalitná starostlivosť pomôže udržiavať dosky čisté. Približne raz týždenne by sa povrch dosiek mal čistiť polovicou soli a citróna.

4. Čistenie umývadla

Čistenie umývadla a kanalizácie.

Kuchynský drez je jednou z najpoužívanejších položiek v dome. Cez deň ním prechádza veľa špinavých jedál a zvyškov jedla, čím sa umývadlo stáva vhodným prostredím pre život rôznych mikróbov a baktérií. Preto je potrebné umývať umývadlo každý deň z dôvodu vlastnej bezpečnosti. Najprv opláchnite celý povrch umývadla vodou, odstráňte všetky zvyšky jedla, potom jeho povrch utrite špongiou jemným čistiacim prostriedkom a opláchnite ho horúcou vodou, aby mohol preniknúť do odtoku. Po takejto jednoduchej manipulácii nalejte odtok a umývadlo zmesou citrónovej šťavy a sódy, nechajte pôsobiť 10 minút a zvyšok opláchnite horúcou vodou.

Grilované rybie steaky.

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa ryby prilepili na rošt, aby ste získali pikantnú chuť a neuveriteľnú vôňu, uvarte ju na citrónovom vankúši. Aby ste to dosiahli, musíte nakrájať citrón na plátky strednej hrúbky, položte ich na rošt na grilovanie, položte kúsok rýb na vrch a začnite variť.

6. Odľahčovací sprej

Domový sprej na zosvetlenie vlasov.

Svoje vlasy môžete žiariť a zosvetľovať pramene v niekoľkých odtieňoch bez toho, aby ste navštívili kaderníka. Stačí zamiešať do fľaše s rozprašovačom šálku vody, štvrť šálky peroxidu vodíka, rovnaké množstvo čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy a pol šálky ne silného harmančekového čaju. Pred stylingom naneste výrobok na mokré vlasy.

7. Odstraňovanie vodného kameňa

Prostriedky proti vodnému kameňu.

Silná vrstva vodného kameňa je jedným z dôvodov, prečo voda v kanvici vrie po dlhú dobu. Riešenie tohto problému je však pomerne ľahké. Stačí dať do čajníka štvrtinu citróna alebo do nej vložiť trochu kyseliny citrónovej a uvariť. Potom vypusťte vodu, kanvicu vypláchnite a novú vodu prevarte bez prísad.

8. Čistenie skla

Starostlivosť o sklo.

Citrón pomôže vyčistiť sklo zo tmavého kvetu. Čas od času utrite riad plátkom citróna dovnútra a von a potom opláchnite vodou a utrite dosucha.

9. Náprava zelených vecí

Zelené škvrny na rukách.

Zelenka je veľmi zákerná látka. Pri jeho používaní hrozí úplné zašpinenie rúk, ktoré tak zostanú asi dva týždne. Citrón pomôže vyrovnať sa s takýmito škvrnami. Alkohol zmiešajte s citrónovou šťavou, namočte vatový tampón do výsledného roztoku a znečistenú pokožku utrite.

10. Čistenie bielych topánok

Vráťte biele až biele tenisky.

Citrón pomôže navrátiť belosť na mierne zažltnuté tenisky. Jeho šťavu zmiešajte s čistiacim prostriedkom a stolovým octom a túto pastu použite na čistenie bielych topánok.

11. Boj proti tuku

Čistenie jedál od tuku.

Citrón a soľ - efektívny nástroj na čistenie tukových liatinových panvíc. Nakrájajte plátok citróna na soľ a opatrne ho vtierajte mastným povrchom panvice. V prípade potreby postup zopakujte.

12. Krásne ovocné plátky

Atraktívny pohľad na kúsky banánov a jabĺk.

Na rezanie banánov a jabĺk nestmavnú a nestratia svoju atraktivitu, ošetrite ich citrónovou šťavou. Tento trik stojí za to vziať na vedomie všetky hostesky, ktoré pripravujú rezy ovocia na sviatky.

13. Boj proti korozívnym zápachom

Vyčistite pokožku z vône.

Všetky ženy v domácnosti vedia, aké ťažké je vyčistiť ruky od vône cesnaku alebo rýb. Citrón pomôže vyrovnať sa s leptavými arómami. Doštičku na nechty a pokožku jednoducho utrite citrónovou dužinou a potom ju umyte mydlom a vodou ako obvykle.

14. Povrchy Chrome

Čistenie chrómových povrchov.

Citrón je elegantný prírodný čistiaci prostriedok pre povrchy pochrómované. Neváhajte preto použiť plátky citróna na vyleštenie kovových povrchov u vás doma.

15. Bielenie

Čistenie a bielenie nechtov.

Majstri nechtov odporúčajú raz týždenne, aby zabezpečili kúpeľné procedúry pre nechty. Najskôr ponorte ruky do kúpeľa teplej vody a citrónovej šťavy a potom nechty vyleštite nechtom citrónovou kôrou.

16. Korenie

Korenie citrónovej kôry.

Nasekaná citrónová kôra je skvelým korením pre rôzne jedlá. Jemne nastrúhaná kôra sa môže zmiešať s rôznymi druhmi korenia, mierne sa suší v rúre a používa sa na prípravu pokrmov z rýb a mäsa na grile.

17. Čistiaci prostriedok

Prostriedky na čistenie a dezinfekciu.

Z citrónovej kôry a octu je možné vytvoriť účinný univerzálny prostriedok na čistenie a dezinfekciu. Aby ste to dosiahli, citrónovú kôru namočte do octu na dva týždne, preceďte, pridajte vodu a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Výsledný nástroj sa dá použiť na čistenie podlahy a akýchkoľvek iných povrchov v dome.

18. Opravné prostriedky proti mravcom

Bojujte proti mravcom.

Mravce, ktorí sa často stávajú našimi susedmi, netolerujú vôňu citrusov. Preto ak triete sokle, podlahu a pracovné povrchy v kuchyni citrónovou šťavou, nepríjemný hmyz opustí váš domov.

19. Prostriedky na zapálenie

Prostriedky na podpaľovanie.

Sušená citrónová kôra horí dobre a môže sa použiť na zapálenie ohňa alebo krbu. Okrem toho je horľavá a vyplňuje priestor magickou citrusovou vôňou.

20. Liečba na nevoľnosť

Nápravné prostriedky proti nevoľnosti.

Cítite sa roubík? Vložte do úst kúsok citróna. Veľmi skoro sa zlepší pohoda a ustúpi nevoľnosť.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send