Užitočné nápady

To v kuchyni ste neurobili alebo 12 kulinárskych trikov, ktoré všetko menia

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchyňa je miestom, kde trávime značnú časť svojho času varením a jedením ovocia našej kulinárskej kreativity.

Často sa stáva, že z dôvodu našej vlastnej nevedomosti výrobky neopatrne kazíme alebo jednoducho netušíme, že napríklad škrupina vajec je skvelá kefa na fľaše a zvyšok omáčky už nie je potrebné vyhodiť do koša. pre ďalšie použitie.

Zvyšky omáčky

Už ste si uvarili jedlo, ale zostáva ešte nejaká omáčka? Nie je potrebné ho vyhodiť. Omáčku môžete zmraziť v konzervách. Ak nie je čas pripraviť plnohodnotný obed alebo večeru, jednoducho vyberte z kocky pár kociek a pridajte ich do pasty. Zahrejte jedlo v mikrovlnnej rúre a užite si expresnú večeru.

Citrusová šťava

Mnoho receptov vyžaduje citrusovú šťavu. Najčastejšie je to citrón a vápno. Citrusová šťava chladne zdobí šaláty a rybie pokrmy. Je to zdravý a nízkokalorický dresing. Ak chcete vytlačiť maximum bezstratových citrusových plodov, mali by ste ovocie predhriať v mikrovlnnej rúre. Efekt vás príjemne prekvapí!

Tenké plátky syra

Ak chcete plátky syra nakrájať na tenké plátky, musíte skúsiť tvrdo alebo použiť iba zeleninový šupka. S jeho pomocou môžete nakrájať natoľko tenké a rovnomerné plátky syra, že všetci vaši hostia budú príjemne prekvapení svojou zručnosťou. Dávajte pozor, aby ste sa neporezali.

Sušené zelené

Ak máte po uvarení nejakého jedla veľké množstvo nakrájanej zeleniny, neponáhľajte ho vyhodiť. Pošlite greeny do mikrovlnnej rúry na pár minút pri maximálnom výkone. Vyschne a je vhodný na skladovanie vo vzduchotesnom obale. Neváhajte ho použiť nabudúce.

Lyžica na panvici

Určite sa vám to stalo: polejte polievku, lyžicu nechajte na panvici, vzala ju a hodila ju do vriacej vody. Ahoj, bolesti hlavy a záchranné operácie na regeneráciu zahriateho kovu z vody. Ako pripevniť lyžicu na stenu hrnca? Niekoľkokrát zabalte základňu bežným gumovým pásom. Hotovo!

Sklenice džemu

Predchádzajúca položka nie je jediný spôsob, ako používať pravidelnú gumu v kuchyni. Ak ste krehké dievča, potom vám táto jednoduchá vec pomôže otvoriť vytúženú nádobu malín alebo čerešní. Je to dosť ťažké bez pomoci človeka, ale táto metóda vás príjemne prekvapí.

Sekacia doska

Posekáva doska zradne cez stôl? Vieme, ako to zastaviť. Navlhčite papierovú utierku a vložte ju pod dosku. To je prekvapujúce, ale skutočne to prestane skĺzať. To je taký skvelý hackerský život!

Špagety namiesto zápasu

Znie to ako meno absurdnej drámy, ale je to pravda! Ak zrazu v dome nezostanú žiadne zápasy a akonáhle si musíte pomocou voňavých sviečok vytvoriť atmosféru romantiky alebo pohodlia, choďte do kuchyne na špagety. A teraz sviečka už horí.

Cibuľa

Je ťažké to pripustiť (pretože nemôžete priviesť späť čas), ale cibuľu čistíme zle! Ako to urobiť bez straty a tečúcej riasenky? Ošúpajte cibuľu z šupiek, ale ponechajte chvost. Cibuľa môžete rýchlo a ľahko nakrájať a podporovať ju práve za chvosty. Potom môžu byť rezané a odstránené.

Vaječné škrupiny namiesto štetca na fľaše

Špinavé hlboké fľaše sú zvláštnym smútkom. Ak máte vo svojom arzenáli špeciálny štetec na čistenie fliaš vhodnej dĺžky, nemáte dôvod túžiť. Inak sa umývanie takýchto jedál zmení na najťažší quest. Zdieľanie života hacking: vložte vaječné škrupiny do fľaše, nalejte trochu vody a pretrepte. Perfektný výsledok zaručený!

Odstráňte kukuricu z klasu

Jednoducho vložte klas s ostrým koncom do pekáča a rezajte zrno zhora nadol. Výsledok - kukurica v miske a okolo - žiadny zmätok.

Predĺžte životnosť voskových sviečok

Voskovú sviečku vložte do mrazničky na deň predtým, ako ju zapálite. Sviečka bude horieť pomalšie a vydrží dvakrát tak dlho.

Zdobenie koláčov

Rýchlym riešením na zdobenie košíčekov je ľadový cukor rozliaty kúskom čipky.

Pin
Send
Share
Send
Send