Užitočné nápady

8 praktických rád, ako vytvoriť pohodlie v prenajatom byte, ktorý majitelia nemajú dovolené opravovať

Pin
Send
Share
Send
Send


Nájsť dočasné bývanie je vždy výzvou. Byt na prenájom by mal byť funkčný a útulný a najčastejšie - rozpočet. Problém je v tom, že lacné bývanie často vyzerá úplne neatraktívne. V tomto článku - praktické rady, čo treba hľadať vo vyhľadávacom procese, ako aj to, ako premeniť starý byt na útulné hniezdo, aj keď majitelia nedovolia vykonávať opravy a vážiť si všetko.

Pri výbere bytu na prenájom dávajte pozor na to, koľko je byt posiate. Ak sa majitelia domov ukáže, že si vzali veci (rezervujte si to vopred), budete mať veľmi nepríjemné bývanie. Zvážte, či je na balkóne av komore dostatok priestoru na odstránenie vecí iných ľudí.

Pokiaľ ide o opravy, všetko je jednoduché: čím vyššia je cena, tým lepší je stav bytu (v megacitách cena závisí aj od blízkosti metra). Ak je cena bytov na prenájom veľmi hrýzavá, dávajte pozor na veľmi staré bývanie, ale s pracovnou inštaláciou (to sa tiež stáva). V tomto prípade vlastníci často nezáleží na tom, či niečo zavesíte na steny, pribijete ďalšie police alebo sami určíte priestor na zónovanie.
Takže, kde začať s transformáciou bytu? Samozrejme s čistením vecí majiteľa. Zistíte, že v byte sa okamžite objaví viac voľného miesta a budete mať možnosť vykonať všeobecné upratovanie.

1. Kde odstrániť staré veci?

Dekoratívna zásuvka, ktorá sa dá použiť ako konferenčný stolík.

Ideálnym riešením na ukladanie starých vecí je ich zabalenie do škatúľ a ich odoslanie na skladovanie na balkóne, v komore, v meziposchodí alebo prípadne do škatúľ pod posteľou. V prípade, že je na nábytku príliš veľa vecí alebo nie sú medziposchodia, môžete si v Ikea kúpiť lacnú hruďovú krabicu a použiť ju ako konferenčný stolík priamo v miestnosti.

Ozdobné boxy na uloženie nepotrebných vecí.

Stará stolička: pred a po.

Ak plánujete dlhodobý prenájom, má zmysel uvažovať o zdobení nábytku. Pre čalúnený nábytok si môžete kúpiť nové poťahy, poťahy na stoličky, zmeniť gombíky na skriniach kuchynskej sady (nevyhadzujte staré časti, budete môcť vrátiť všetko, čo odídete, ak je otázka dôležitá pre majiteľov). Existujú dokonca aj majitelia, ktorí umožňujú lepiť starý nábytok filmom alebo maľovať farbou. Ak chcete, aby nový nábytok vyzeral štýlovo, vyberte prírodné farby filmu alebo imitáciu rôznych druhov dreva. Pri maľovaní uprednostňujte biele.

Starý sovietsky šatník: pred a po.

Ďalší dôležitý tip: v prípade, že v byte je posteľ, a nie pohovka, zvážte nákup nového matraca, ktorý je možné umiestniť na starú alebo ktorý môže byť nahradený starým drveným matracom. Zdravý spánok je cenovo dostupný luxus. A pocit „ich“ postele nemožno porovnávať s ničím.

3. Ako vybaviť pracovisko

Plexisklo pre stolné počítače.

Práca pri starom stole bola príjemnejšia, položte na ňu plexisklo. Pod pohárom môžete mať dôležité poznámky a tiež môžete ozdobiť stôl svojimi obľúbenými fotografiami, výstrižkami, kolážami alebo dokonca obyčajným baliacim papierom. Okrem toho môžete na sklo bezpečne položiť kvety bez obáv z nalievania a zničenia dreveného stola.

4. Čo robiť, ak z pohľadu z okna nie je potrebné veľa hľadať?

Kvety na oknách odvrátia pozornosť od nevzhľadnej krajiny.

Výhľad z okna v prenajatých bytoch nie je potrebné zvoliť. Ak sa okná nového domu priblížia k oknám domu vedľa, alebo (ešte horšie) pod oknom je krajina s odpadkovými nádobami, odporúčame vám ozdobiť okenný rám a parapet. Krajina mimo okna teda nebude zrejmá.

Ideálne - nahradiť starý zažltnutý tyl modernými závesmi alebo žalúziami. Látka môže byť lacná, hlavná vec je, že okamžite zmeníte interiér.

Dajte prednosť kvetinám, takáto zelená plocha je vynikajúcim liekom na sivosť krajiny. Ak neviete, ako sa starať o kvety, kupujte nenáročné rastliny, ktoré nevyžadujú denné zalievanie a špeciálne osvetlenie. A áno, svetlé kvetináče sú vynikajúcim prvkom výzdoby, hlavnou vecou je vybrať všetko v jednom štýle (alebo ozdobiť tie staré pestré, je to tiež vynikajúci spôsob, ako sa dostať zo situácie).

5. Ako vytvoriť pohodlie v kuchyni?

Nový obrus na stôl a vankúše na stoličkách.

Aj keď sú kuchynský stôl a stoličky nehanebne zastarané, krásny obrus a vankúše na sedenie všetko vyriešia. Vyberte si farbu, ktorá sa vám páči, a uvidíte, ako sa okamžite zmenil interiér.

Správne osvetlenie tiež zohráva dôležitú úlohu. Na stôl nainštalujte ďalšiu lampu a kuchyňa sa okamžite stane atraktívnejšou, pretože zaostrenie sa posunie. Všeobecne platí, že v byte vyhnúť hlavné svetlo, ak lustre nie ste milí, a tapeta nie je dokonalá. Osvetlenie miestnosti, stolové lampy a stojací lampa pomôžu skryť všetky nedostatky v tme.

6. Čo robiť s kúpeľňou?

Pôvodná opona do kúpeľne.

Môžete si dať oči preč zo starej dlaždice v kúpeľni so svetlou oponou na kúpanie. Vyberte si sadu záclon a kúpacích rohoží a záchodovej misy. V prenajatom byte sa budete cítiť ako doma. Zamyslite sa aj nad výmenou sprchovej hlavice: je lacná (môžete ju vymeniť sami bez toho, aby ste sa obrátili na inštalatéra), ale budete vďační za seba pri každom sprchovaní s pohodlným tlakom a teplotou vody.

7. Ak sú miestnosti bez tváre ...

Miestne girlandy zdobia miestnosť.

Ak chcete naplniť miestnosti životom, zaveste domáce girlandy na strop, umiestnite fotografie alebo iný dekor na steny. Ak kategoricky nie je dovolené nalepiť steny alebo niečo na ne, použite galerijný systém upevnenia pod stropom. Pri odchode z bytu bude ľahké odhaliť jeho prítomnosť.

Jednoduchá, ale pekná dekorácia stien.

8.Zónovanie miestnosti

Blind pre územné celky.

Ak chcete produktívne využiť priestor v miestnosti, rozdelte ho na samostatné zóny so závesom pripevneným na strop. Tento tip je ideálny pre šatne, ak si ich prenajíma niekoľko ľudí. Okrem toho je možné skrinky použiť ako delič miestnosti na zóny.

Pin
Send
Share
Send
Send