Užitočné nápady

Ako skryť batérie a vykurovacie rúrky: 15 nenápadných riešení maskovania

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď v určitom štádiu začnete s opravami vášho bytu alebo domu, vyvstáva otázka, ako skryť batérie. V skutočnosti sa to dá urobiť ručne, a nie utrácať ďalšie prostriedky na staviteľov.

Čo treba zohľadniť pri maskovaní batérie

Než začnete maskovať, musíte poznať niekoľko dôležitých nuancií:

 • Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, je, že v žiadnom prípade dôjde k strate tepla.
 • Konvekčné prúdy vzduchu by nemali byť ničím chránené, iba tak bude možné udržiavať rovnomerné vykurovanie miestnosti a okná sa nebudú zamlžovať.
 • V prípade rôznych núdzových situácií je vhodné vopred dohodnúť voľný prístup k závitovým spojom a radiátoru - môže to byť okno alebo odnímateľný dizajn, napríklad dvere so závesmi.
 • Na opravy v dobrej prístupnosti musí zostať kohútik, tepelná hlava a ďalšie prvky vykurovacieho systému.

Najlepšie spôsoby, ako krásne skryť radiátory

Existuje niekoľko spôsobov, ako skryť batérie. V tejto časti považujeme za najobľúbenejšie a najúčinnejšie batérie.

Závesná obrazovka

Dnes je najpraktickejšia a najpopulárnejšia metóda, najčastejšie je tento dizajn vyrobený z kovu a má svoje výhody:

 • jednoduchá inštalácia;
 • výmena tepla zostáva rovnaká;
 • môžu byť vyrobené so zaoblenými rohmi, čo znižuje riziko zranenia.

Sklenené obrazovky

Obrazovka zo skla bude zaujímavým a štýlovým riešením, najmä pre tých, ktorí v dizajne interiérov vyberú minimalizmus alebo moderný štýl. Na sklo sa dá tlačiť fotografia alebo rôzne vzory, ale táto metóda nie je finančnou možnosťou. Montáž sa vykonáva na skrutkovom držiaku, musíte však vyvŕtať otvory do steny. Vykurovacie teleso však bude štýlovo chránené. Táto možnosť sa zmestí do každého interiéru.

Na fotografii je znázornená pôvodná drevená škatuľka zelenej farby v interiéri škôlky.

Záclony na podlahu

Nezabudnite na najobľúbenejší spôsob, ako skryť batérie - stačí ich zavesiť na nepriehľadné alebo priesvitné záclony. Pri použití tejto metódy v priebehu času zabudnete, že za závesmi sú rúry a radiátor. Hlavnou vecou je vybrať záclony, ktoré budú vyzerať harmonicky a so všetkými vašimi názormi nebudú ukazovať, že za nimi je niečo.

Maľovanie vo farbe stien

Ako skryť radiátor na stene, ak sú iné štruktúry „zakázané“. Jeden spôsob, ako maľovať rovnakú farbu ako stena.

Drevený rám

Strom vytvorí v byte útulnosť a teplo a maskovanie batérie bude elegantné a krásne. Táto možnosť je určená pre tých, ktorí vybavujú svoj domov v ekologickom štýle s použitím prírodných materiálov. Takéto spôsoby, ako skryť batérie, môžu byť použité ako stojan pre bytové dekorácie.

Na fotografii bežné drevené tyče štýlovo skrývajú batériu v kuchyni.

Vstavaný nábytok

Ďalším bežným spôsobom, ako zatvoriť chladič, je nábytok na mieru alebo vstavaný nábytok (police, skrinky, skladacie stoly a sedenie).

Skryte radiátor s nábytkom

Nábytok, napríklad stoličku alebo stôl, usporiadajte tak, aby pokrýval batériu. Liatinová batéria nie je pre mnohých atraktívna, ale nábytok ju môže skryť.

Vymeňte za dizajnérsky model

Pre tých, ktorí nechcú nič vymyslieť, boli vyvinuté jedinečné spôsoby, ako skryť batérie, ktoré už spočiatku mali krásny vzhľad a jednoducho ich nechcú skryť.

Originálne nápady

Existuje veľa kreatívnych nápadov, ktoré môžu zmeniť batérie na dekoratívny prvok:

 • Kované výrobky

 • Skryte chladič látkou

 • Lakovacie a oddeľovacie batérie

Na fotografii sa pomocou krásneho obrazu spojila batéria so stenou.

Skryť pomocou sadrokartónu

Osobitne by som chcel hovoriť o tom, ako môžete skryť batériu pomocou sadrokartónu. Ihneď stojí za zmienku, že materiál má svoje nevýhody, ale pri oprave je konštrukcia sadrokartónu stále veľmi populárna.

 • Materiál je šetrný k životnému prostrediu, zatiaľ čo nie je vystavený horeniu.
 • Na trhu existuje niekoľko druhov tohto materiálu.
 • Táto verzia maskovania predstavuje rozpočet a inštaláciu je možné vykonať rôznymi spôsobmi, ako je pre vás výhodné.
 • Je to tiež sadrokartón, ktorý umožní majiteľovi vymyslieť akýkoľvek dizajn, ktorý pomôže nielen uzavrieť potrubia a batériu, ale tiež vytvoriť ďalšie dekoratívne prvky.

Nevýhodou je, že sadrokartón sa bojí vonkajšej expozície, pri nedbanlivých činnostiach je pomerne ľahké prepichnúť alebo prepichnúť. A ak dôjde k poruche alebo netesnosti, bude sa musieť znova zmeniť celé prevedenie, ale tento materiál je lacný.

DIY inštalácia sadrokartónového boxu

Ak chcete batériu uzavrieť, musíte ju zmerať a potom kúpiť kovové profily a ďalší doplnkový tovar.

 • Aké materiály sú potrebné: sadrokartónová doska 12 milimetrov, kovové profily 27x28 a 60x27, skrutky na sadrokartónovú dosku a kov, hmoždinky klincov 6x40, stavebná serpyanka, perforované rohy.
 • Náradie: skrutkovač, dierovač, kovové nožnice, kovové nože, zošívačka, ceruzka, miera pásky, úroveň konštrukcie.

Pozor, pri konštrukcii kanála pre sadrokartónové dosky je dôležitá požiadavka: je potrebné, aby parapet okna presahoval radiátor najmenej 3 centimetre.

Pracovný poriadok:

Inštalácia rámu. Profil by mal byť namontovaný na troch susedných stranách: podlaha, stena, parapet. Kovový profil 27x28 pritlačte rukou k základni, vyvŕtajte otvor pomocou predrezača okamžite do profilu aj do steny. Pomocou skrutkovača zaskrutkujte klinový klinec do otvoru. Na spodnej časti parapetu je na skrutky namontovaný profil kovu 27x28, dĺžka skrutiek by nemala byť väčšia ako hrúbka parapetu. Ďalej môžete umiestniť prepojky z kovového profilu 60x27.

Vyberte veľkosť mriežky. Táto diera musí byť o niečo menšia ako veľkosť mriežky. Môžete sa zamerať na tri odporúčané veľkosti: 60x120, 60x90 alebo 60x60.

Inštalácia sadrokartónu. Sadrokartónové dosky môžu byť rezané pomocou kancelárskeho noža. Pripevnite ho pomocou skrutkovača.

Montážne rohy. Musia byť upevnené v rohoch pomocou zošívačky alebo pripevnené k omietke. Na všetky spoje sadrokartónovej škatule by ste mali položiť serpyanku a prikryť ju omietkou. Pred začatím natierania alebo lepenia tapety na sadrokartónové dosky je potrebné prepichnúť, brúsny papier a mastnotu základným náterom.

Maskovacie vykurovacie rúrky

Nezáleží na tom, či ide o byt alebo dom, spálňu alebo kuchyňu, rád by som mal všade dobré opravy. Ihneď existujú otázky: ako krásne skryť vykurovacie rúrky a ako to možno dosiahnuť s minimálnymi nákladmi a maximálnou účinnosťou? Zároveň musí byť spôsob maskovania skutočne neviditeľný a nepostrehnuteľný a musí zapadať do miestnosti.

Potrubie môže byť skryté vo vnútri steny a môžete ho tiež zavrieť k podlahe. Pamätajte, že starý vykurovací systém by sa nemal skryť takým spôsobom, táto možnosť je možná po úplnej aktualizácii všetkých prvkov.

Rámovaný rám

Najlepšie sa to robí v dreve, plaste alebo sadrokartóne. Neumiestňujte vykurovacie rúrky blízko, medzi skrinkou a potrubím musia byť najmenej tri centimetre.

Schovávať sa za dekor

Zdobenie rúrok s rôznymi možnosťami, napríklad, obalte jutovým lanom. Nezabudnite však, že týmto spôsobom je znížený prenos tepla. Mnoho majiteľov zdobí potrubia kvetmi, čo sa dá urobiť pomocou bambusu s listami. Tu by mala fungovať iba fantázia, dokonca aj stará fajka môže vyzerať úplne inak.

Sfarbenie stien

Najjednoduchšou a praktickou metódou je vyfarbenie batérií alebo stúpačky vo farbe stien, zatiaľ čo tvorba tepla sa nezníži.

Fotografie v interiéri kuchynských rúr maľoval vo farbe modrých stien.

Skryť pod podlahou sokel

Dobrým vynálezom bol podlahový podstavec, v ktorom môžete ľahko skryť batérie umiestnené horizontálne a nízko k podlahe.

Foto v interiéri izieb

kuchyne

Kuchyňa je ideálna miestnosť, v ktorej sa všetky spôsoby, ako skryť batérie, stanú praktickými a pohodlnými. Ak je miestnosť malá, môžete batériu skryť pomocou prekrásnej pracovnej dosky alebo vytvoriť skladací stolík, ktorý sa objaví, keď nastane príležitosť.

Kovoplastické stavebné závody ponúkajú veľký výber krásnych veľkých parapetných okien napodobňujúcich kameň, drevo a ďalšie materiály. Moderný okenný parapet sa nerozbije pod váhou, nebojí sa vonkajších faktorov, ľahko sa o neho postará, utrite ho, nebojí sa škrabancov a tak ďalej. Týmto spôsobom je možné skryť akýkoľvek typ batérie, vrátane liatiny.

Na fotografii sa používajú drevené škatule na maskovanie radiátorov.

Obývacia izba

Ak je radiátor vo výklenku, potom široký parapet okna pomôže vytvoriť pracovný priestor.

Na navrhnutú drevenú krabicu si môžete dať hrnce so suvenírmi, vázami alebo kvetmi. Tiež zatvorte nevzhľadné batérie v obývacej izbe môžu byť silné záclony.

Na fotografii je moderná obývacia izba. Aby bolo možné skrývať radiátory namontované drevené konštrukcie, ktoré tiež slúži ako miesto pre odpočinok, skladovanie a dekor.

Spálňa a deti

V interiéri spálne a detskej izby môžu byť batérie použité ako iné miesto na odpočinok, stolová doska pre ozdobné predmety alebo pracovisko.

kúpeľňa

Na skrývanie rúrok v kúpeľni môžete použiť žalúziové dvere, plastové mriežky alebo skrinku s otváracími dverami.

Vykurovacie batérie je možné skryť pomocou drevených, sklenených alebo plastových obrazoviek.

Na fotografii sú radiátory v kúpeľni skryté pomocou drevenej škatule.

Vstupná hala

Pre radiátory na chodbách namontujte sklenené obrazovky alebo drevené skrinky. V malej miestnosti by sa batéria mala zatvoriť iba z praktického hľadiska. Môže ísť o skrinku na uloženie obuvi alebo z batérie sa stane malý konferenčný stolík, kde sa zložia kľúče a ďalšie potrebné predmety.

Príklady v rôznych štýloch interiéru

Moderný štýl

Pre moderný štýl alebo high-tech štýl a minimalizmus sa hodí akýkoľvek materiál vyrobený z dreva, skla (sklenené panely) alebo kovu.

Klasický štýl

Odporúča sa používať prírodné materiály, je lepšie zvoliť drevenú mriežku.

Provence

Strom tiež miluje štýly ako Provence, Country, Chalet a Ecostyle.

škandinávsky

Drevené mriežky v jasných farbách budú vhodné na vzhľad v škandinávskom štýle.

podkrovie

V podkroví sa staré batérie a rúry často nezatvárajú, sú ponechané na zobrazenie alebo zmenené kvôli zaujímavým dizajnovým možnostiam.

Zdroj

Pin
Send
Share
Send
Send