Užitočné nápady

Jednoduché triky, ktoré vám môžu pomôcť v každodenných situáciách

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý rok prichádzajú stovky dizajnérov s tisíckami zariadení, ktoré by nám mali uľahčiť život. Toto a všetky druhy kuchynských spotrebičov a domácich spotrebičov. Ako však ukazuje prax, bez vynaliezavosti to nikde nie je.

Vždy sa vyskytnú situácie, ktoré si budú vyžadovať neštandardné riešenie. V dnešnom prehľade sme zhromaždili 19 jednoduchých trikov, ktoré môžu pomôcť v každodenných situáciách.

1. Univerzálne batérie

Univerzálne batérie pre diaľkové ovládanie.

Malé batérie je možné pomocou fólie prispôsobiť požadovanej veľkosti. Stačí to otočiť a batériu „vysunúť“ zo znamienka plus.

2. Nohy klávesnice

Binder nohy.

Spojovacie uši môžu byť použité ako nožičky klávesnice. Písanie na vyvýšenej klávesnici je oveľa pohodlnejšie ako na horizontálnej klávesnici. Navyše v tejto polohe sú ruky omnoho menej unavené.

3. Príchuť do topánok

Nápravný prostriedok pre nepríjemný zápach.

Bežné čajové vrecká pomôžu zbaviť sa nepríjemného zápachu obuvi. Stačí ich dať večer do topánok. Nočné vrecká absorbujú všetky nepríjemné pachy a topánky opäť nájdu sviežu, príjemnú vôňu.

4. Perfektné miešané vajcia

Vyprážané vajcia v cibuľových krúžkoch.

Na varenie dokonale okrúhleho vyprážaného vajíčka použite veľký cibuľový prsteň. Na to dajte na panvicu pár cibuľových krúžkov a do nich rozbite vajíčka. Miska sa ukáže úhľadná a chutná a proteín sa nebude šíriť po panvici.

5. Chladenie notebooku

Svorka na rúrky.

Kancelárske spojivo používajte ako sponu na skúmavky zubnej pasty alebo kozmetiky. Vďaka tomuto triku môžete svoj obľúbený nástroj použiť na poslednú kvapku a trochu oddialiť nákup novej kozmetiky.

7. Značka pre škótsku

Označenie konca škótskej verzie.

Aby ste pri hľadaní konca lepiacej pásky alebo lepiacej pásky nestrácali veľa času a nechali si nechty zlomiť, po použití nalepte svorku na jej okraj.

8. Zosilňovač pre telefón

Zvuk zosilňovača pre telefón.

Ak chcete zvýšiť možnosti dynamiky smartfónu, môžete použiť jednoduchý stĺpik, na ktorého výrobu potrebujete iba kartónové rukávy a dvojicu jednorazových okuliarov.

9. Úzke parkovisko

Parkovanie na úzkom parkovisku.

Volať na úzke parkovisko, kde sa autá navzájom rovnajú, je lepšie späť. Týmto spôsobom môžete vozidlo bez problémov dopraviť bez okolitých vozidiel.

10. Leštiace svetlomety

Leštenie svetlometov zubnou pastou.

Zubná pasta je vynikajúcou alternatívou k drahým produktom na leštenie svetlometov. Pomocou mäkkej handričky naneste a rovnomerne rozložte zubnú pastu na povrch svetlometov, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom ju opláchnite vodou a dosucha utrite.

11. Ochrana proti varu

Lyžica na ochranu proti prevareniu.

Skúsené ženy v domácnosti vedia, že ak dáte do hrnca pravidelnú drevenú lyžicu, tekutina sa nevarí a kachle zostanú čisté.

12. Okamžité ochladenie

Chladenie nápojov vo fľašiach.

Rýchlo vychladené nápoje v sklenených fľašiach pomôžu látke alebo obrúskom. Jednoducho navlhčite existujúci materiál, zabaľte fľašu a chladte. Tento trik ochladzuje nápoj omnoho rýchlejšie.

13. Držiak na drobnosti

Držiak na auto na drobnosti.

Zvyčajná elastická páska za peniaze pomôže opraviť maličkosti na mriežke ventilátora v aute.

14. Odstraňovač škrabancov

Zbavte sa škrabancov na telefóne.

Odstránenie najmenších škrabancov z obrazovky telefónu pomôže najlacnejšej zubnej paste. Naneste malé množstvo pasty na poškodenú oblasť trením a potom utrite normálnou bavlnenou handrou.

15. Stojan na telefón

Domáce stojan na telefón.

Z obvyklého krytu si môžete vytvoriť praktický stojan, ktorý vám umožní pohodlne opraviť váš smartphone tak, aby ste mohli sledovať filmy alebo televízne programy.

16. Skladovacie kryty

Upevnenie krytov na dvierkach skrinky.

Je veľmi pohodlné a ergonomické udržiavať kryty z kvetináčov a panvíc na dverách skrinky. Za týmto účelom jednoducho pripevnite niekoľko háčikov pre domácnosť na vonkajšiu stranu dverí.

17. Reproduktory pre laptop

Zosilňovač okuliarov.

Jednorazové rozbité poháre na pivo pomôžu vylepšiť zvuk reproduktorov v tichom notebooku.

18. Alternatívna vývrtka

Vývrtka skrutiek a vidlíc.

Ak naliehavo potrebujete otvoriť fľašu vína a nemáte k dispozícii vývrtku, na záchranu príde vidlička. Algoritmus akcií je veľmi jednoduchý: skrutku zatočíme do korku a vytiahneme ju pomocou obvyklej kovovej zátky.

Video bonus:

19. Magnetický držiak

Magnet na kladivo.

Ak chcete vylepšiť akýkoľvek ručný nástroj, pomôže malý magnet prilepený k rukoväti. Tento trik vám umožní pohodlne pripevniť malé kovové časti k rukoväti nástroja.

Pin
Send
Share
Send
Send