Užitočné nápady

Kuchynské ostrovy, ktoré sa na prvý pohľad zamilujú

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchynské ostrovy sú výsadou priestranných kuchýň, ale existujú také kompaktné a funkčné modely, ktoré sa dokonca zmestia do interiéru malého priestoru. Čo treba brať do úvahy pri umiestňovaní ostrova do malej kuchyne?

Ktorú možnosť si vybrať a ako zvýšiť funkčnosť vašej kuchyne? Zhromaždili sme tie najlepšie nápady, ktoré vám pomôžu odpovedať na tieto otázky.

Malý pomocník

1. Pekný drevený pomocník

V malej kuchyni je nevyhnutná ďalšia pracovná plocha. Ostrov môže byť v tomto prípade veľkým pomocníkom. Ak chcete použiť taký kus nábytku bolo pohodlné, je najlepšie ho vybaviť ďalšími držiakmi uterákov, strešnými lištami, boxmi na uloženie lyžičiek, korenín a iných kuchynských potrieb. Stolová doska pre taký ostrov by sa mala vyberať prakticky, napríklad z nehrdzavejúcej ocele alebo umelého kameňa.

2. Keď je všetko po ruke

Riad udržujte veľký a malý

3. Kuchynský ostrov, kde môžete skryť odpadkový kôš

Malý kuchynský ostrov môže slúžiť aj ako dodatočný úložný systém. Je vhodné ukladať knihy na varenie, malé hrnce, obilniny, jedlo a dokonca aj kôš. Ak pod stolom urobíte niekoľko políc, dokonale sa hodia na použitie v kuchyni. V úlohe pomocných prvkov skladovania môžu byť prútené koše, plastové kontajnery, banky na obilniny.

4. Keď si v kuchynskom ostrove môžete uložiť všetky druhy riadu.

5. Miesto pre kulinársku knižnicu

6. Prečo neskrývať víno na kuchynskom ostrove?

Jedálenský kút

Malý kuchynský ostrov je dobrou alternatívou k objemnému jedálenskému stolu, ktorý je niekedy ťažké umiestniť do malej kuchyne. Ak sa ostrov použije týmto spôsobom, je potrebné, aby vnútorné police v ňom nezaberali priestor pre nohy. V takom prípade si môžete vybrať model so sklopnou doskou alebo použiť počítadlo barov. Sedenie za takým ostrovom by malo byť pohodlné. Je žiaduce, aby pod ňou bolo miesto na ukrytie stolice.

7. Barový pult ako kuchynský ostrov

8. Alternatíva k jedálenskému stolu

9. Kniha ostrovčekov

Centrálny prízvuk

Malý ostrov môže ozdobiť nielen malý priestor. U väčších kuchýň to vytvorí pocit navyše. Môže sa tiež stať prízvukovým prvkom v interiéri. Napríklad, ak bude mať nezvyčajný tvar alebo farbu, priťahujte pozornosť. Vďaka tomu bude kuchyňa zaujímavá a štýlová.

10. Zamerajte sa na ostrov

11. Viac ako len kuchynský ostrov

12. Rustikálny štýl

13. Elegantný ostrov

Mobilné možnosti

Ak je kuchyňa stále malá, na záchranu prídu mobilné možnosti, ktoré môžete presunúť, skryť alebo zložiť. Je veľmi vhodné používať modely na kolieskach, stoloch, knihách a posuvných paneloch. Na trhu s kuchynským nábytkom dnes nájdete aj modely, ktoré sa dajú ľahko sklopiť a skryť za dverami. Jediná vec, ktorú si treba zapamätať pri výbere malého kuchynského ostrova: vzdialenosť prechodu musí byť najmenej 36 centimetrov, aby dospelý mohol bezpečne chodiť a nedotýkať sa tela jeho tela.

14. Ostrov, ktorý sa skrýva pod stolom

15. Skladací kuchynský ostrov

16. Na kolesách

17. Úzky ostrov

Pin
Send
Share
Send
Send