Užitočné nápady

Praktické rady pre ľudí, ktorí nechcú preplatiť elektrinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý majiteľ vie, že leví podiel na jeho výdavkoch zaberajú účty za energie.

Musíte platiť za príjmy za vodu, elektrinu, plyn a tak ďalej.

Dnes sme zhromaždili 14 praktických rád pre ľudí, ktorí nechcú preplatiť elektrinu.

1. Prídavné osvetlenie

Prídavné osvetlenie namiesto hlavného.

Pokiaľ je to možné, použite namiesto hlavného osvetlenie ďalšie osvetlenie. Podlahové svietidlá, nástenné svietidlá, stolové lampy, ako aj pásiky LED, pomôžu spotrebovať oveľa menej elektrickej energie ako stropné osvetlenie.

2. Vypnite svetlo

Zhasnite svetlo za vami.

Kvôli zvýšeniu taríf za elektrinu si mnohí z nás museli pamätať na pokyny staršej generácie: „Vypadnite z miestnosti, vypnite svetlá!“ Takéto odporúčanie je dôležité najmä pre byty, v ktorých sa na osvetlenie používajú bežné žiarovky.

3. Interiér

Interiér a čistota.

Ukazuje sa, že po správnom vydaní bytu môžete ušetriť na elektrine. Pamätajte, že svetlé farby stien a nábytku môžu odrážať až 80 percent svetelného toku. Nezabudnite tiež na čistotu, prašné žiarovky a špinavé okná, ktoré kradnú asi 35 percent svetla.

4. Energeticky úsporné žiarovky

Úspora energie a LED žiarovky.

Výmena iba jednej žiarovky za energeticky úspornú žiarovku môže ušetriť približne 1 000 rubľov ročne. Výmena všetkých žiaroviek výrazne zníži náklady na energiu. Výkon energeticky úsporných a LED žiaroviek je navyše omnoho vyšší ako v prípade bežných žiaroviek, a preto bude potrebné ich meniť menej často.

5. Elektrický sporák

Pravidlá používania elektrických sporákov.

Pokúste sa použiť riad, ktorý zodpovedá veľkosti horáka. Najlepšie zo všetkého, ak to budú hrnce a panvice s tenkým dnom. Nezabudnite tiež používať čiapky. Tým sa urýchli proces varenia a zníži sa spotreba energie.

6. Podložka

Podmienky používania práčky.

Automaticky sa práčka týka spotrebičov energie. Pokúste sa ju preto prenasledovať za nič. Nie je však potrebné preťažovať bubon, pretože to zvýši spotrebu energie asi o 10 percent. Venujte pozornosť aj teplotným režimom. Je dokázané, že pri praní pri 30 stupňoch spotrebovala menej energie ako 40 a viac.

7. Železo

Ekonomické použitie železa.

Použitie železa tiež vyžaduje značné množstvo elektriny, takže časté žehlenie môže viesť k značnej spotrebe. Našťastie v šatníku moderného človeka je veľa vecí, ktoré vôbec nemusia byť žehlené. Ďalším spôsobom, ako trochu šetriť, je žehlenie výrobkov z hustej tkaniny, vypnutie železa zo zásuvky a vyhladenie výrobkov z tenkých tkanín pomocou chladiaceho zariadenia.

8. Kotol

Použitie ohrievača vody.

Kotol je už dlho neoddeliteľnou súčasťou života moderného človeka. Toto zariadenie je však jedným z najdrahších v dome. Aby ste nezaplatili, nastavte ohrievač vody na priemernú teplotu. Neodpájajte ohrievač vody, ak pravidelne počas dňa používate horúcu vodu. A ak ste doma iba večer a trávite trochu vody, je vhodné kotol vypnúť.

9. Elektrické spotrebiče

Najdrahšie elektrické spotrebiče doma.

Život moderného človeka je nemysliteľný bez domácich spotrebičov. Vo svojich radoch sú však skutočné „obžerstvá“, ktorých časté používanie môže spôsobiť vážne škody pre rodinný rozpočet. Takže v zozname energeticky najnáročnejších spotrebičov: rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, chladnička, práčka, sušič vlasov, vysávač a ohrievač vody. Z tohto dôvodu sa snažíte ušetriť a pokúsiť sa skrátiť čas používania týchto zariadení, a ak je to možné, niektoré sa vzdať.

10. Energeticky účinné spotrebiče

Energeticky účinné spotrebiče pre domácnosť.

Zníženie množstva spotrebovanej energie pomôže špeciálnym energeticky efektívnym spotrebičom. Špeciálne značky, ktoré označujú triedu zariadenia, ju pomáhajú rozlíšiť. Najúspornejším vybavením budú triedy A, A + a A ++.

11. Ukazovatele

Zariadenia s ukazovateľmi.

Všetky spotrebiče, ktoré majú svetelné indikátory, spotrebúvajú elektrinu, aj keď sú vypnuté. Ak ho na jeden deň vypnete, samozrejme nebudete schopní veľa ušetriť, ale pred odchodom na dovolenku alebo do krajiny nezabudnite vypnúť všetky zariadenia zo zásuviek. Takýto trik nielen ušetrí peniaze, ale tiež zabráni skratu.

12. Zlé okolie

Kam umiestniť chladničku.

Ako už bolo uvedené vyššie, chladnička patrí do kategórie spotrebičov energie a je nepravdepodobné, že by pri použití ušetrila. Ak ho však umiestnite blízko kachlí, spotreba elektrickej energie sa niekoľkokrát zvýši. Nezabudnite, že chladnička je najlepšie nainštalovaná mimo vykurovacích zariadení.

13. Vyhrievané teleso

Úsporné vykurovacie teleso.

Aby ste sa na jeseň a na jar nezaoberali platením účtov za elektrinu, vyhrievajte svoj domov klimatizáciou, ktorá je vystavená teplu. Vďaka tomu bude možné vyhrievať väčšiu plochu rýchlejšie ako pomocou špeciálnych vykurovacích zariadení. Tesne pred použitím klimatizácie si pozorne prečítajte pokyny.

14. Elektromer

Počítadlo s dvoma tarifami.

Ak ste sova od prírody, ktorá trávi väčšinu dňa v práci a venuje sa práci v domácnosti neskoro v noci, má zmysel nainštalovať počítadlo s dvoma tarifami. Takéto počítadlo umožní používanie spotrebičov energie v noci s veľkými výhodami.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send