Užitočné nápady

9 užitočných rád pre hostesky, ktoré budú užitočné v kuchyni

Hostiteľka musí každý deň robiť veľké množstvo vecí v okolí domu, a to aj v kuchyni.

To všetko si vyžaduje značnú časť voľného času.

Preto by kvalifikovaní pracovníci mali premýšľať o tom, ako pravidelne dopĺňať svoj arzenál „užitočných vedomostí“, ktorý môže výrazne urýchliť a zjednodušiť (pomáha zmierniť únavu) vykonávanie známych vecí. Hovorte o niekoľkých takýchto tipoch.

1. Rýľ peny

Pomôže ušetriť mlieko.

Aby ste ochránili váš obľúbený sporák pred kontamináciou vriacou penou, stačí položiť drevenú špachtľu na hrniec vriaceho produktu. Mal by byť umiestnený na vrchu otvorenej nádrže. Takýto jednoduchý úkon ušetrí kachle z následného časovo náročného čistenia a umývania.

2. Tyčinky proti kostiam

To je to, čo potrebujete.

Vytláčanie kostí z čerešní môže byť veľmi rýchle a ľahké! K tomu budete potrebovať palice na ryžu, ako aj fľašu s malým krkom. Položte čerešňu na otvorený krk a vytlačte z nej kosťovú tyčinku do fľaše. Spôsob funguje hladko, hlavná vec je, že čerešne nie sú celkom malé.

3. Citrón na dezinfekciu

Čistite dom.

Z času na čas sa odporúča obetovať aspoň jeden citrón do čistoty. Nakrájajte na plátky, namočte do soli a použite na postupné čistenie krájacích dosiek, strúhadiel, misiek na jedlo a ďalších vecí, ktoré neustále prichádzajú do styku s potravinami a môžu byť živnou pôdou pre baktérie.

4. Zvlhčenie mikrovlnnej rúry

Hydratujte jedlo.

Chcete si pripraviť studenú buchtu alebo pizzu nielen horúcu, ale aj mäkkú a príjemnú? Potom dajte do mikrovlnnej rúry pohár vody a až potom začnite proces zahrievania. Vďaka odparenej vode bude pizza čerstvá a mäkká.

5. Domáce prášky

Urob to sám.

Práškový cukor je u konca a nie je čas bežať do obchodu? Najdôležitejšie je mať na farme cukor a mlynček na kávu. Len zaspím a nasekáme. Za menej ako päť minút bude v dome opäť dostatok cukru.

6. Smažte ľadom

Môžete hádzať ľad.

Na panvici neustále napaľujte riad a dokonca aj maslo a tuk nepomáhajú? Je to kvôli príliš vysokej teplote. Elegantným riešením problému bude hodiť pár kockov ľadu priamo na misku. Zníži teplotu a zabráni spáleniu. Nebojte sa, všetka voda bude mať čas variť.

7. Vyčistite paradajku

Najskôr nalejte vriacu vodu.

Je potrebné vyčistiť čerstvé paradajky z pokožky? Bude oveľa jednoduchšie to urobiť, ak najskôr prevaríte vodu cez zeleninu. Mimochodom, pracuje s inými výrobkami. Vrátane pri čistení rýb zo šupín.

8. Nový med

Pomôže to.

Jednou z hlavných čŕt medu je to, že časom kryštalizuje a stvrdne. Jesť taký med už nie je také príjemné. Našťastie túto otázku možno vyriešiť pomocou obyčajného hrnca s vriacou vodou. Zahrejte vodu a vložte do nej nádobu s medom na niekoľko minút. Bude to ako nové.

9. Zemiaky ľahko olúpame

Skvelá cesta.

Aby ste veľmi ľahko a rýchlo šúpali zemiaky z nenávidenej šupky, môžete ju najskôr uvariť v uniforme a potom ju na pár minút vložiť do nádoby s ľadom. Po takýchto trikoch bude pokožka doslova slazená z koreňa.