Užitočné nápady

16 štýlových nápadov, ako urobiť užitočné a krásne všetky kúty domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo väčšine bytov sú prázdne rohy.

Ďalšou štandardnou praxou je zaoblenie veľkého nábytku, aj keď, ak dávate prednosť, nájdete pre to vhodnejšie miesto.

S takým odmietavým postojom k usporiadaniu rohového priestoru zmizne hmotnosť užitočnej oblasti. Ako vyplniť rohy, aby bol byt praktickejší a pohodlnejší?

1. Uhly opačné

Nezvyčajné police do obývacej izby.

Uhly reproduktorov sa dajú použiť aj racionálne. Napríklad ich vybavte neobvyklými policami. Tento nábytok je ideálny pre byty s otvoreným alebo štúdiovým typom.

2. Priestranná skriňa

Praktický rohový šatník.

Rohové skrine - skutočné spasenie pre tých, ktorí nevedia, ako vyplniť prázdny priestor v spálni alebo obývacej izbe. Moderné skladovacie systémy nám umožňujú využívať každý centimeter štvorcový s výhodou. Výsledkom je, že rohová skrinka nie je svojou veľkosťou menšia ako obvyklá lineárna alebo ju dokonca prekračuje v tejto charakteristike.

3. Funkčné mini police

Malé rohové police.

Užitočný môže byť dokonca aj najmenší uhol. Pomôže to skryť rohové police, ktoré sa perfektne zmestia do každého interiéru - od chodby po obývaciu izbu.

4. Radosť detí

Hrací kútik v rohu.

V malých bytoch môže byť ťažké vybaviť plnohodnotnú detskú zónu. Deti majú navyše sklon k súkromiu, takže ich dospelí neodvádzajú od vzrušujúcej hry. Baldachýn v rohu pomôže vybaviť hraciu plochu. Ďalší z jeho plusov - zatváranie závesu, na okamih sa ukrýva rozptýlené hračky pred náhlymi hosťami.

5. Uhol za obrazovkou

Ako urobiť roh? Dajte na to obrazovku.

Obrazovka - objekt, vďaka ktorému bude každý interiér prepracovanejší a elegantnejší. Ak to oblasť miestnosti umožňuje, môžete obrazovku umiestniť v určitej vzdialenosti od rohu. Obrazovka sa tak stane spôsobom, ako oddeliť miestnosť a za ňou v prípade potreby umiestniť určitú funkčnú oblasť. V malej miestnosti je obrazovka umiestnená blízko steny a slúži ako dekor.

6. Pracujte s radosťou

Rohový počítačový stôl.

Práca doma si vyžaduje úplnú koncentráciu. Rohová tabuľka počítača umožní obsahovať všetko potrebné vybavenie a dokumenty. Okrem toho sa takáto pozícia tabuľky nezruší rušivými vonkajšími faktormi.

7. Praktický vešiak na chodbu

Ako urobiť roh na chodbe? Záves vám pomôže.

Štandardná chodba je miniatúrna miestnosť, v ktorej je dôležitý každý centimeter priestoru. Rohový vešiak vám umožní pohodlne umiestniť vrchný odev, dáždniky a tašky.

8. Elegantná konzola

Rohový konzolový stôl.

Stôl konzoly je zväčša neobvyklý kus nábytku. Je to však on, kto sa vďaka kompaktnej veľkosti dokonale zmestí do každého rohu. V závislosti od veľkosti je možné konzolový stôl použiť buď ako robotník alebo ako dekoratívny stôl.

9. Osamelé miesto na čítanie

Útulné miesto pre koníčky.

Čím viac miest v byte, kde môžete odísť do dôchodku - tým pohodlnejšie sa zdá. Pohodlná stolička, malý stolík alebo nočný stolík je všetko potrebné na usporiadanie pohodlného miesta na čítanie. Nezabudnite však na dôkladné pokrytie tejto oblasti.

10. Špeciálny uhol pre osobný umelecký predmet.

Uhol dekorácie.

Do rohu nie je potrebné umiestňovať skutočný umelecký objekt. Nahradí ho akýkoľvek neobvyklý predmet - od pôvodnej vázy po zrkadlo v vyrezávanom ráme. Hlavnou vecou je vybrať si správne prostredie, aby mohol vytvoriť kompletnú dekoratívnu kompozíciu. Napríklad miniatúrny nočný stolík a stolný lampový tieň.

11. Nech je svetlo

Uhol - vhodné miesto pre žiarovku.

Viacúrovňové osvetlenie nikdy neskončí. Stojacia lampa v rohu izoluje prijímaciu plochu a robí ju pohodlnejšou.

12. Najlepší kútik pre hostí

Oblasť pre hostí v rohu.

Hosťova zóna nahradí celú obývaciu izbu, ak veľkosť bytu neposkytuje samostatnú miestnosť pre priateľské stretnutia. V závislosti od veľkosti miestnosti môže byť v hosťovskej časti umiestnený mäkký roh alebo niekoľko stoličiek. Nevyhnutným prvkom je kompaktný konferenčný stolík, ktorý sa stane stredom hosťovskej zóny.

13. Rohová galéria

Uhol - vhodné miesto pre obrázky alebo fotografie.

Prázdne steny - jasné znamenie, že interiér je vyzdobený bez účasti odborníkov. Situáciu však možno napraviť originálnym spôsobom zdobenia susedných stien. Stačí zavesiť do rohu veľa obrázkov alebo fotografií. Hotové rohové rámy originálneho formulára je možné kúpiť.

14. Pohodlné a nezvyčajné lôžko

Rohová posteľ vyzerá veľmi originálne.

Rohová posteľ - neobvyklý kus nábytku, ktorý môže dramaticky zmeniť atmosféru spálne. Vysoký nočný štít chráni steny pred znečistením a mechanickým poškodením.

15. Skrytý konferenčný stolík

Konferenčný stolík v rohu.

Ak veľký nábytok stojí vedľa susedných stien, uhol medzi nimi zostáva voľný. Dajte tam malý konferenčný stolík s lampou. Zaručený neobvyklý vizuálny efekt.

Pin
Send
Share
Send
Send