Užitočné nápady

Ľudové lieky, vďaka ktorým bude kachle žiariť

Pin
Send
Share
Send
Send


Interiér kuchyne vždy vyzerá atraktívne, ak kachle žiaria čistotou. Ako to dosiahnuť a bez problémov vyčistiť nepríjemné škvrny od mastnoty, zaschnuté nečistoty na mriežkach a držadlách?

Existuje množstvo ľudových liekov, z ktorých mnohé používali naše babičky.

Tieto jednoduché techniky sú relevantné pre moderné hostesky.

Čistý sporák je neoddeliteľnou súčasťou štýlového interiéru.

1. Musia sa vykonať všetky čistiace práce v gumových alebo silikónových rukaviciach, bez ohľadu na to, aké prostriedky sa použijú.

Soda - verný pomocník akejkoľvek hostesky

2. Prvý a najlepší pomocník v kuchyni bude jedlá sóda. Poháre a kvetináče lesknú a občas sa vyrovnajú s kontamináciou platne. Samozrejme, pred čistením je potrebné kachle namočiť malým množstvom teplej vody a posypať sódou. Po 5-10 minútach musíte trieť škvrny, odstrániť znečistenú vodu a opláchnuť povrch. Soda šetrne čistí kachle, nepoškrabuje ju, nemá zápach a je dobre umytá.

Ľudové čistiace prostriedky

3. Citrónová šťava funguje dobre s mastnými škvrnami. Nie pre nič za nič, v reštauráciách sa ryby a mäso podávajú s citrónovou šťavou alebo plátkom tohto citrusového ovocia, takže si vždy môžete vyčistiť ruky od mastných nečistôt. Na vyplavenie nepríjemných škvŕn, ktoré zostanú po vyprážaní steak, je vhodné naliať povrch taniera čerstvo vylisovaným citrónom alebo ho trieť buničinou.

Svietiaca doska priťahuje oko

4. Na železné pery by sa malo zabúdať. Dokonca môžu pokaziť oceľový povrch a nechať na ňom škrabance. Najlepšie je použiť špongie so základňou z chĺpkov, ktoré zmäkčujú pôsobením vody, ale účinne a jemne čistia rôzne, dokonca aj sušené nečistoty.

Čistiace perá

5. Ideálne na čistenie pier vhodné staré zubné kefky.

Čisté mriežky

6. Najťažšie je vyčistiť rošt. Najprv musíte vedieť, z akého materiálu je vyrobený. Mriežka zo surového železa sa čistí žiarením na otvorenom ohni. Pre výrobky z ocele je vhodné namočiť cez noc do silného saponátu. Smalt je však náročnejší. Môže sa umývať vo veľmi horúcej vode pomocou roztoku sódy alebo horčičného prášku.

Jablčný ocot - výkonný čistič

7. Jedným z populárnych ľudových liekov je ocot. Pri priemernom znečistení škvrnami sa vysporiadajte s roztokom octu a vody v pomere jedna ku jednej. Jablčný ocot sa považuje za najúčinnejší. Ak chcete zvýšiť účinok v roztoku, môžete pridať trochu sódy. Mimochodom, tento nástroj je vhodný na čistenie rúry.

Čisté a upratané!

8. Amoniak bojuje s tukom a tukom., ale málo ich používa, aby sa zabránilo nepríjemnému zápachu. Existuje však jedno tajomstvo: na uhasenie nasýtenej arómy amoniaku sa musí zriediť jeden po druhom vo vode a k výslednému roztoku sa pridá jablčný ocot alebo kyselina citrónová. Vdýchnutie pár amoniaku je škodlivé, preto je vhodné s ním pracovať v špeciálnom respirátore.

Pracie mydlo tiež bojuje so špinou na sporáku

9. Pracie mydlo - univerzálny liek.čo pomáha ženám v domácnosti pri umývaní. Nie každý však vie, že je dobré ho použiť na čistenie taniera. Na tento účel musíte naplánovať približne 50 gramov mydla (na 100 ml vody) v malej miske a naliať na ňu vriacou vodou, opatrne ju premiestniť. Takáto zmes by sa mala použiť na ošetrenie problémových oblastí a ponechať roztok v kachliach po dobu 15 až 20 minút, potom trieť povrch a zvyšky nečistôt dôkladne umyť.

Pin
Send
Share
Send
Send