Užitočné nápady

10 užitočných rád, ktoré by mali vedieť všetci

Čistá chladnička nielen zaisťuje dobrú náladu hostesky, ale tiež priamo ovplyvňuje bezpečnosť a kvalitu výrobkov, ktoré sú v nej.

Ako dať chladničku do poriadku, zbaviť sa nepríjemného zápachu a správne distribuovať produkty? Dnes zdieľame jednoduché, ale veľmi užitočné tipy.

Chýbajúce a uplynuté výrobky by sa mali zlikvidovať včas.

1. Aj keď je chladnička vybavená funkciou rozmrazovaniaRaz za mesiac sa oplatí odpojiť ho od napájania, vytiahnuť všetky výrobky a trieť ho od nečistôt. Umožňuje vám tiež vykonať malý audit, aby ste zistili, ktoré produkty sa už hodia hádzať.

Je lepšie skladovať výrobky v špeciálnych plastových obaloch a potravinových fóliách.

2. Odporúča sa monitorovať čistotu chladničky denne.aby sa v nej neobjavili žiadne pachy. Tomuto sa možno vyhnúť, ak sú výrobky balené do špeciálnych potravinárskych fólií, plastových vreciek, plastových nádob. Musíte sa tiež ubezpečiť, že sa na police nerozliali žiadne mlieko alebo iné tekutiny a že pokazené výrobky sa včas vyberú z chladničky.

Odnímateľné časti lepšie umyte pod tečúcou vodou a vyberte z chladničky

3. Začať umývať chladničku je odstránenie všetkých odnímateľných častí. a vyčistite ich pod tečúcou vodou pomocou saponátov. Je ťažšie vypláchnuť vnútro chladničky, aby ste ju dobre vyčistili, odporúča sa používať teplý roztok sódy (jeden až dva). Soda dobre zvláda znečistenie, nepoškodí povrch, eliminuje zápach, ľahko sa umyje a nezanecháva žiadne stopy.

Po umytí musí byť chladnička utretá suchou handrou.

4. Po dokončení prepláchnutia vnútornej časti chladničkyJe potrebné ho utrieť čistou mäkkou handričkou, ktorá nezanecháva vlákna. Mikrovlákno je ideálne. Potom by sa chladnička mala vetrať asi pol hodiny. Až potom môžete do nej vložiť jedlo a zapnúť napájanie.

Mikrovlákno je vhodné na suché čistenie.

5. Ak je po umytí v chladničke nepríjemný zápachpotom ju musíte utrieť vodou a octom. Dezinfikuje tiež povrch. Ak zápach potom nezmizne, budete musieť navlhčiť kúsok bavlny v octe a nechať 2 hodiny v rohu chladničky.

Ocot, sóda a citrón sú dobré v boji proti špine a zápachu.

6. Aroma sa tiež dobre absorbuje jedlou sódou. Odporúča sa naliať do malej poháre alebo otvorenej trepačky soli a umiestniť do jedného z rohov chladničky. Aby táto metóda fungovala, musíte zmeniť sódu raz za 2-3 mesiace.

Polovice jabĺk a kúsky čierneho chleba vás uchránia pred nepríjemnými zápachmi

7. Ryža, čierny chlieb a polovice jabĺk sú vynikajúcimi regulátormi arómy. Navyše, ak sa jablká musia umiestniť na niekoľko dní, aby zachytili pachy, stačí na to iba 10 hodín čierny chlieb. Aby bol výsledok efektívny, na každú poličku musia byť rozmiestnené kúsky chleba alebo jabĺk.

Vajcia sa musia skladovať v uzavretých nádobách.

8. Zaujímavé je, že obyčajné kuracie vajcia citlivé na cudzie pachy a ich škrupinami ich môžu absorbovať ako špongia. V tomto prípade vajcia stále emitujú oxid uhličitý, takže sú najlepšie ukryté v špeciálnych nádobách s vekom.

Ryby a zelenina by sa mali skladovať v samostatných nádobách.

9. Párky a párky majú veľmi silnú chuť., ale zároveň ich schovať do plastových tašiek v každom prípade nemožné. Je vhodné tieto výrobky skladovať zabalením do potravinovej fólie alebo ich umiestnením do plastovej nádoby s pevne priliehajúcim vekom.

Každý výrobok musí mať svoje miesto v chladničke

10. Pár slov o správnom umiestnení jedla v chladničke. Na vrchole je držať mäso, ľahké jedlá a varené jedlá. Stredná polica na mliečne výrobky. Nižšie môžete uchovávať zeleninu a ovocie. Vo dverách je distribúcia mlieka, rastlinných olejov, vajec a štiav. Neďaleko nemôžete dať mäso a mliečne výrobky, pretože ryby nemôžu stáť v susedstve so zeleninou.