Užitočné nápady

15 najnovších nápadov pre interiér malej kuchyne, vďaka ktorým bude štýlová a útulná

Pin
Send
Share
Send
Send


Nábytok v zložitej podobe, hojnosť dekor - techniky, ktoré určite nie sú vhodné pre výrobu malej kuchyne štýlové a moderné. Ale nezúfajte.

Koniec koncov, existujú veľkolepé spôsoby, ktoré pomôžu urobiť interiér malej kuchyne relevantným. Zároveň nestratí jediný centimeter využiteľného priestoru.

1. Svetlá chladnička

Interiér malej kuchyne s chladničkou nezvyčajnej farby.

Chladnička je umiestnená v akejkoľvek, aj najmenšej kuchyni. Tak prečo to nezmeniť na dekoráciu miestnosti? Stačí si vybrať model nezvyčajnej farby, ktorý sa stane jasným akcentovaným detailom. Ak nebolo možné nájsť farebnú chladničku, môžete ju prilepiť cez obvyklý vinylový film.

2. Domáca mini galéria

Kuchynská stena dekor.

Z nejakého dôvodu sa maľby a plagáty zriedka používajú na zdobenie malej kuchyne. A vôbec nič. Koniec koncov, obrazy nezaberajú jediný centimeter svojej oblasti, ale zároveň robia interiér štýlovým a nezvyčajným. Aby nebol obrázok vystavený negatívnym externým faktorom, chráňte ho sklom.

3. Veľkolepá tehla

Tehla na dokončenie malej kuchyne.

Tehlová výbava je najbežnejšia v obývacej izbe. Čo však bráni jeho použitiu v kuchyni? Tehla je koniec koncov hlavným materiálom v jej schopnosti vytvoriť útulnú atmosféru v miestnosti. Nezabudnite však, že všetky povrchy v kuchyni sú podrobené testom teploty a vlhkosti. A pórovitá štruktúra tehly je obzvlášť vystavená podobným vplyvom. Preto je lepšie pokryť tehlu vrstvou číreho laku.

4. Útulný obytný priestor

Pohodlný kútik pre hostí.

Žiadna malá kuchyňa sa nezaobíde bez zóny na stravovanie. Je však potrebné nahradiť bežný jedálenský stôl priestorom na posedenie - a jedálenský kút sa zmení na útulnú obývaciu izbu. Miniatúrny roh vám umožní efektívne využívať prázdne miesto v rohu.

Priestranná skriňa v interiéri malej kuchyne.

Závesné skrinky alebo otvorené police sú zvyčajnými možnosťami návrhu hornej časti kuchynskej jednotky. Vhodné by však bolo aj vysoké šatníkové skrine pripomínajúce šatník. Jeho kapacita je užitočná v malej kuchyni, kde často nie je dostatok miesta na ukladanie potrebných vecí. Ak chcete vysoký kabinet nevyzeral príliš masívne, je lepšie zvoliť model svetlej farby.

6. Lesklý kov

Interiér malej kuchyne s kovovými prvkami.

Kov je jedným z najpraktickejších materiálov, a to aj v interiéri malej kuchyne. Okrem toho akékoľvek reflexné plochy vizuálne zväčšujú priestor. Táto vlastnosť kovu je nevyhnutná v interiéri malej kuchyne. Aby sa však nepoškodili kovové fasády nábytku, je potrebné používať neabrazívne čistiace prostriedky.

7. Šachové hry

Kontrastná povrchová úprava podlahy.

Aj ten najnudnejší interiér malej kuchyne sa zmení, ak na dokončenie podlahy použijete kontrastnú čiernobielu dlaždicu. Taký šachový povrch má jedinečnú vlastnosť - harmonicky zapadá do každej situácie: od špičkových technológií po krajinu.

8. Svetlé stoličky

Farebné stoličky diverzifikujú interiér malej kuchyne.

Stoličky sú tiež nevyhnutným nábytkom v interiéri malej kuchyne. Bežná jedálenská súprava dokonale zvláda určený účel, ale do dizajnu kuchyne nepridá estetiku. Jednoduchým riešením je použitie stoličiek rôznych farieb. Zároveň nie je vôbec potrebné vyberať stoličky rovnakého tvaru. Interiér malej kuchyne oživí viacfarebná súprava.

9. Farba a svetlo

Harmonický interiér malej kuchyne.

Výber farieb, ktoré sa v tejto miestnosti zriedka používajú na zdobenie malej kuchyne, predstavuje jednoduchý, ale efektívny spôsob transformácie priestoru. Napríklad čierna a zelená, riedená ľahkými vložkami. Zostáva pridať neobvyklé závesné lampy do interiéru - a malá kuchyňa sa stane najštýlovejšou miestnosťou v dome.

10. Maximálna výška stromu

Strom nikdy nevyjde z módy.

Existuje názor, že drevený nábytok v kuchyni je pozostatkom minulosti. Dizajnéri však vytvárajú stručné sady dreva, ktoré vyzerajú viac ako moderne. Podlaha, na ktorej dekoráciu bolo vybrané podobné drevo, ako v prípade čelných stien kuchyne, vyzerá harmonicky. Táto technika umožňuje vizuálne zväčšiť priestor v kuchyni kvôli absencii viditeľných hraníc medzi horizontálnymi a vertikálnymi povrchmi.

11. Kuchynská zástera Motley

Neobvyklá kuchynská zástera z rôznych dlaždíc.

Kuchynská zástera vyrobená z rôznych dlaždíc urobí interiér malej kuchyne výrazným a nezvyčajným. Aby sa pokládka dlaždíc nestala zdrojom nežiadúcich problémov, je potrebné vybrať dlaždice rovnakej veľkosti.

12. Jedlá namiesto dekorácie

Viacfarebný tovar sa stáva dekoráciou interiéru.

Otvorené police namiesto skriniek s dverami sú skvelým riešením pre malú kuchyňu. Aby však police vyzerali esteticky príjemne, musíte myslieť na ich naplnenie. Ideálnou možnosťou by boli viacfarebné riady, ktoré budú navyše dekorom v miestnosti.

13. Spektakulárna prízvuková stena

Nárazová stena v interiéri malej kuchyne.

Tapety na steny v blízkosti varnej zóny nie sú najvhodnejším riešením. Ale ako dokončovacie práce pre ostatné steny, budú vhodné. Najmä ak vyberiete možnosť s jasnou tlačou. Potom bude jedna zo stien v kuchyni prízvuk.

14. Ročník a country duet

Kuchyňa vo vidieckom štýle.

Vidiecky štýl - líder v schopnosti vytvoriť útulnú atmosféru v miestnosti. Možno s ňou môže súťažiť iba vintage dizajn. Kombinácia ročníka a krajiny pomôže vytvoriť štýlový interiér malej kuchyne a vytvorí nezmazateľný dojem.

15. Nezvyčajné vertikálne skladovanie

Stena ako úložný systém.

Interiér malej spálne zdobia lesklé kovové riady. Pôvodným spôsobom skladovania bude perforovaný panel na stene vybavený háčikmi.

Pin
Send
Share
Send
Send