Užitočné nápady

8 tajomstiev švédskeho dizajnéra IKEA, ktoré pomáhajú vytvárať pohodlie v miestnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Určite mnohí z nás majú radi jednoduchosť, krásu a pohodlie škandinávskych interiérov. Najvýraznejším stelesnením tohto štýlu sú interiéry IKEA.

Rozhodli sme sa naučiť základné pravidlá, ktorými sa spoločnosť riadi pri tvorbe svojich interiérových diel. Z tohto dôvodu sme pozorne preštudovali rady dizajnéra IKEA a teraz sme radi, že sa s nimi môžete podeliť v tomto článku. Čítajte a precvičujte.

8. Zamerajte sa na minimalizmus.

Predtým, ako začnete zdobiť miestnosť, nezabudnite na jej rozmery a zvážte požadovanú funkčnosť. S menším počtom vecí oveľa jednoduchšie udržujte poriadok a v dome sa objavuje viac priestoru, takže bude vyzerať vzdušne a pohodlne. Pokúste sa uprednostniť plochý a multifunkčný nábytok. Napríklad, reliéfny stôl vedľa postele a pohovky môže byť použitý ako ďalší nábytok na sedenie.

Je dôležité, aby sme si mohli vytvoriť pocit harmónie a pohodlia, aby sa človek potešil skutočnosťou, že je na tomto mieste.

7. Prirodzené osvetlenie zohráva v interiéri veľkú úlohu.

Pokúste sa čo najviac využiť prirodzené svetlo v miestnosti. Výber svetiel a množstvo osvetlenia tiež veľmi ovplyvňujú vnímanie domu. Používajte funkčné osvetlenie, ktoré sa môže líšiť v závislosti od vašej činnosti. Nainštalujte stmievače pre žiarovky do chodby a pre stropné osvetlenie v jedálni: umožňujú vám upraviť jej výkon.

Majte na pamäti, že rôzne lampy distribuujú svetlo v závislosti od toho, či majú „otvorenú“ alebo hustú obrazovku, ktorá ho usmerňuje. Obrazovka ovplyvňuje to, ako svetlo prechádza vesmírom. Preto je napríklad lepšie použiť nočné lampičky so zatvorenou clonou, aby sa zabránilo nežiaducemu oslepujúcemu svetlu.

6. Každý roh domu je dôležitý

Aby bol váš domov pohodlný a štýlový, zvážte úložný systém. Napríklad nástenná polica v kúpeľni s hladkými nádobami a vreckovky dodá miestnosti sofistikovaný vzhľad. Dekoratívne prvky z prírodných materiálov s krásnymi textúrami pomôžu vylepšiť interiér.

Napríklad kúpeľňa môže byť zdobená rôznymi doplnkami tmavších farieb, ktoré vytvoria pocit „mäkkosti“ a útulnosti. Hlavnou vecou je zvoliť správnu farbu a vybrať správny nábytok. Zároveň majte na pamäti, že úplne biela miestnosť s jasnými prízvukmi bude vyzerať priestrannejšia ako miestnosť v tmavých farbách.

5. Hrajte s textúrami.

Uvoľnená atmosféra škandinávskeho minimalizmu sa dá dosiahnuť výberom správneho nábytku, textúr a detailov. Vyberte si prírodné materiály. - krásna keramika, ľan, vlna prinesú do domu omnoho viac pohodlia ako veľké množstvo vecí. Venujte pozornosť aj drevu, pokožke a kameňu - sú veľmi odolné a tiež krásne staré.

4. Na vytvorenie ohromujúceho interiéru nie je potrebné používať jasné farby.

Nebojte sa používať svetlé a tlmené farby: pomáhajú vytvárať pocit pokoja a pokoja, Šedo-modré, šedo-zelené a hnedé odtiene v správnom kontexte môžu byť šialene krásne. Do tejto palety je možné pridať aj čiernu farbu - kvôli kontrastu. Rôzne odtiene bielej, šedej a prírodných odtieňov tmavých farieb môžu tiež priniesť do vášho interiéru pocit harmónie a mieru.

3. Zrieďte základné prvky interiéru zaujímavými detailami.

Ak chcete, aby bol štýl vášho domova skutočne jedinečný a nenapodobiteľný, rozrieďte najjednoduchšie základné vybavenie neobvyklými detailami. Napríklad môžete použiť mramorové dosky - do vášho interiéru dodajú dotyk luxusu a elegancie. plechovka vyfarbite stolicu v inej farbe, látku umyte a osušte, dávať jej pokrčený pohľad, použiť ako posteľ s textúrou na posteľ alebo pohovku. Ukážte svoju fantáziu!

2. Zozbierajte ozdobné predmety do skupín podľa funkcie.

Na ukladanie vecí zo základnej myšlienky vášho interiéru použite uzavretý priestor. Nech sa zdá, že skrinky a komoda sa vo vesmíre „rozpustia“ - namaľujte ich tak, aby zodpovedali stenám. A namiesto toho, aby ste rozmiestnili roztomilé knick-knacks po celom byte, zoskupte ich podľa funkcie alebo vytvorte z nich zaujímavú skladbu.

1. Na osvieženie interiéru nie je potrebné míňať veľké množstvo peňazí.

Farba môže ľahko zmeniť náladu domu a jeho vnímanie. Najväčší efekt sa dosiahne pri maľovaní stien, Nábytok a obrazy začínajú byť vnímané úplne inak. Tento interiérový nábytok (knižnica, nočný stolík alebo obrus), ktorý ste vybrali podľa stien, bude tiež štýlovým doplnkom vášho interiéru.

Podeľte sa o komentáre, ak sú nápady Pella Hedeby blízko vás a ktoré interiéry vás inšpirujú.

Pin
Send
Share
Send
Send