Užitočné nápady

10 dôvodov, prečo ľudia tak starostlivo udržiavajú domový odpad a nemôžu sa ho zbaviť

Tento rok sa blíži ku koncu, takže je čas zamyslieť sa nad vyložením bytu a zbavením sa nepotrebných vecí. Takže budete ľahšie dýchať a budete sa môcť nechať rozmaznávať novým oblečením.

Zhromaždili sme 10 najčastejších výhovoriek, ktoré ľudia používajú, aby sa nerozlúčili so starým natiahnutým svetrom, detskými remeslami a aplikáciami, novinami, ktoré predplatila moja babička, a čínskymi drobkami zakúpenými v Paríži na pamiatku nezabudnuteľnej cesty do najromantickejšieho mesta. na zemi. Priamo tam - praktické tipy, ako poraziť odpadky!

1. Bojte sa prejaviť neúctu k pamäti milovaného človeka

Služba, ktorú dostal ako darček od svojej milovanej babičky, sa môže hodiť pri chalupe, ale vrhne mestský byt.

Randy Frost, profesor psychológie na vysokej škole slobodných umení Smith z Massachusetts, vysvetľuje, že ľudia sa často cítia zodpovední za bezpečnosť vecí, ktoré dostali ako dar alebo zdedili od blízkych. V prípade, že sa musíte veci zbaviť, človek sa podvedome obáva, že takým gestom zabíja pamäť a neguje rešpekt. Aby ste sa takýmto myšlienkam vyhli, musíte si pamätať pravý význam darov.

„Keď dostanete darček- hovorí profesor - je vašou povinnosťou prijať dar a poďakovať darcovi a nenechať si túto vec po zvyšok svojho života. Opýtajte sa sami seba: koľko vecí skutočne potrebujem, aby som si pamätal na človeka, ktorého mi milý žije? “

Profesor odporúča vybrať iba niekoľko z najcennejších vecí, ktoré by boli jednoznačne spojené s darcom, a všetky ostatné - dať tým, ktorí ich potrebujú viac ako vy. Sú to tieto (najdôležitejšie veci) postavenie na významnom mieste a pociťujú potrebu sa k nim vracajú znova a znova.

2. Stále dúfame, že odpadky budú starožitnosti

Nie je pravdepodobné, že by babiččina náramok bol starožitnosťami.

Keď sa o tom dozviete, niekto predal na aukcii náramok bakelitov starej mamy za skvelé peniaze, môžete tiež dúfať, že drobnosti ukryté v škatuli môžu byť vzácnou a vzácnou vecou. Takýto scenár samozrejme nie je vylúčený, nestojí však za to zbytočne míňať svoj život, aby ste vychovávali prázdne sny. V katalógu eBay je oveľa lepšie hľadať niečo podobné vašim produktom. Ak existuje nádej, potom vyhľadajte aukcie a ponúknite tovar na predaj. Vo všetkých ostatných prípadoch - zbavte sa starých vecí bez pochybností.

Staré lístky na koncerty a filmy sa najlepšie uchovávajú v koši.

3. Skúsenosti, že tieto veci pre vás budú stále užitočné.

Cestovný kufor je účinná technika na nájdenie nežiaduceho oblečenia vo vašom šatníku.

Ľudia nechávajú oblečenie pre budúcnosť, cítia sa chránení, aj keď ich už roky nenosia. Ak je váš šatník plný oblečenia, psychológovia odporúčajú použiť jednoduché, ale efektívne cvičenie „Kufr na výlet“. Zabalte dva kufre vecí, ako keby ste odchádzali mesiac na služobnú cestu a mali ste obavy z možnej zmeny počasia a že si musíte pamätať na to, aby ste si vzali formálny oblek, ktorý môžete nosiť pri tejto príležitosti. Zvyšok veci v inej miestnosti Ak tento mesiac musíte obliecť niečo z tých vecí, ktoré ste si nevložili do svojho kufra, potom podľa potreby nahláste. Po mesiaci vyhodnotte, čo ste skutočne použili: s najväčšou pravdepodobnosťou budete presvedčení, že ste zo šatníka nosili iba niekoľko základných položiek.

Aj keď vás tento experiment nepresvedčí, aby ste sa rozlúčili so starými odevmi, potom zhromaždite do niekoľkých vreciek všetko, čo len zriedka nosíte. Vyberte tieto vrecká v podkroví s poznámkou otvorenou za rok. Ak za rok nemáte dôvod pamätať si na obsah balení, oddelenie sa už nebude javiť ako neopodstatnené.

4. S touto vecou sa nemôžete rozlúčiť, pretože je to suvenír

Cestovné suveníry sa často stávajú nezmyselnými.

Preložené z francúzskeho slova „suvenír“ znamená, že sa kúpilo „na pamiatku“. Na otázku odpovedzte čestne: naozaj vám tieto veci niečo pripomínajú? Máte z tejto cesty alebo podujatia ďalšie suveníry? Ak priestor kriticky chýba, nechajte len to, čo má skutočne hodnotu. Dajte prednosť tomu, čo môžete použiť, a od ďalšej cesty sa pokúste priniesť funkčné suveníry: kuchynské náčinie, káva alebo čaj, taška. A áno, nezabudnite, že často fotografie stačí na uloženie vašich spomienok.

5. Chcete dať svoje veci vo veľmi dobrých rukách.

Pokiaľ si myslíte, komu chcete dať svoje staré veci, ich počet exponenciálne rastie.

Ľudia často chápu, že je čas rozlúčiť sa so starými vecami, ale nechcú ich nikomu dať. Výsledkom je, že v dome bývajú roky a dúfajú, že sa neter chystá presunúť do starého bytu, kde bude táto ročníková služba veľmi vítaná.

Ak chcete nájsť nových vlastníkov svojich vecí, vyhľadajte charitatívnu organizáciu, ktorej činnosť sa vám zdá byť obzvlášť dôležitá. Môže to byť pomoc bezdomovcom, ľuďom so zdravotným postihnutím, slobodným matkám, sirotám atď. Keď nájdete adresáta, obráťte sa na organizáciu, aby ste zistili, či potrebujú vašu pomoc a ako previesť vaše veci.

6. Nie ste si istí, či budete platiť svoje účty včas, ak zahodíte staré šeky

Hory šekov v dome.

Ľudia sa často uchýlia k vizualizačným úlohám, aby nezabudli, čo majú robiť. Napríklad nechajte na viditeľnom mieste faktúry za platby za služby. Čoskoro sa však tieto dôležité záznamy a účty môžu ukázať ako priveľa a vizuálna pripomienka bude fungovať iba pre záznamy, ktoré sa ukážu ako najvyššie.

O platbách si môžete pripomenúť inými spôsobmi, napríklad nastaviť mesačné upozornenie, ktoré bude zaslané e-mailom. Tak sa zbavíte veľkého množstva nepotrebných listov, ktoré vrhajú dom.

7. Snívate, že sa chystáte schudnúť znova

Staré oblečenie, ktoré nenosíte.

Staré odevy, ktoré sa stali malými, sú v skrini pre každého. Akceptovať skutočnosť, že formuláre nie sú rovnaké - je to ťažké. Keď ste to vyhodili, bojíte sa duševne podpísať svoju impotenciu a neschopnosť spojiť sa. Pamätajte, že pokiaľ sú všetky tieto veci s vami, budú slúžiť ako tichá výčitka. Dajte ich na charitu a budete cítiť nárast nových síl, ktoré pomôžu začať život od nuly.

8. Uistite sa, že v starých novinách a časopisoch je veľa užitočných informácií.

Staršie noviny a časopisy sú vo veku internetu najčastejšie zbytočné.

Zber odpadového papiera v modernom svete je nevďačná úloha. V digitálnom veku sa na internete dá veľa nájsť, a tak sa každý deň tlačí toľko novín a časopisov, že ich všetky nebude fungovať. Na uloženie svojich obľúbených nápadov použite online zdroje, ako sú Evernote a Pinterest. Roztriedenie tlačených informácií a nájdenie požadovaných informácií si vyžaduje veľa času. Je oveľa jednoduchšie a produktívnejšie ich robiť v elektronickom formáte.

9. Detské umenie - sväté

Zvážte, či sa majú zachovať všetky detské remeslá.

Kreslenie, ručné práce alebo aplikácie sú samozrejme dôležité pre všetkých rodičov. Zvážte však, či sa oplatí uchovávať všetko, čo vaše deti robia, ak to robia každý deň? Pokúste sa ustanoviť pravidlo: všetka práca vášho syna alebo dcéry by mala byť umiestnená v jednom špeciálnom kontajneri, hneď ako bude plná, niečo vyhodíte. Takže môžete ľahko ovládať, čo sa deje, a váš dom sa nestane skladom nepotrebných vecí.

10. Ste pripravení zbaviť sa starých vecí, ale chýba vám motivácia.

Boj proti haraburdu by sa mal začať okamžite.

Daniel Hommer, špecialista Národného inštitútu pre zneužívanie alkoholu, vysvetľuje, že človek vníma ako najdôležitejšie ciele, ktoré môže dosiahnuť relatívne rýchlo. Ak je dosiahnutie cieľa vzdialené, potom je často ťažké začať.

Preto špecialista odporúča stanoviť si pre svoje vlastné dosiahnuteľné ciele: akonáhle dáte do poriadku niektoré malé časti bytu alebo domu, okamžite premýšľať o dekor tohto miesta. Takže môžete nielen urobiť priestor, ale aj urobiť dom pohodlnejším.

Zdroj