Užitočné nápady

Dôležité tipy: ako ušetriť na účtoch za elektrinu

Platenie účtov je pravdepodobne jednou z najmenej príjemných aktivít.

Mnohí sa obávajú mesačných upomienok, že podstatná časť ťažko zarobených peňazí musí byť poskytnutá okamžite.

V skutočnosti existujú rôzne spôsoby, ako ušetriť peniaze za účty za elektrinu.

KLIMATIZÁCIA A OHRIEVAČE

Ohrievača.

V závislosti od toho, kde človek žije, s najväčšou pravdepodobnosťou používa klimatizáciu alebo kúrenie na vytvorenie príjemného životného prostredia. Pri používaní týchto zariadení účty za elektrinu rastú takmer geometricky. Ako môžete súčasne šetriť.

1. Zaistite čistotu a vetranie.

Je to dôležité: udržujte vetracie otvory otvorené a čisté.

Mnohí, ktorí ani netušia, že v dome je celý systém prúdenia vzduchu. Je potrebné privolať kapitána, aby sa ubezpečil, že všetky vetracie otvory sú otvorené a nie sú upchaté.

2. Zaistite primeraný prístup k vzduchu.

Je to dôležité: zabezpečiť primeraný prístup k vzduchu.

V zásade to znamená - musíte sa ubezpečiť, že nič neblokuje klimatizáciu alebo kúrenie. Ak veľká prúdenie vzduchu stojí veľká pohovka, knižnica alebo polica, bude to znamenať, že účinnosť zariadenia v podstate klesne na polovicu. A aby sa miestnosť stala čerstvejšou (alebo teplejšou), zariadenie bude musieť pracovať omnoho dlhšie.

PRÁČKOVÝ STROJ

Práčka v interiéri.

Pranie bielizne samo o sebe je nepríjemnou úlohou. A ak k tomu pridáte obrovské účty za elektrinu, pranie sa stane dvojnásobne nenávistné. Ukázalo sa, že môžete ušetriť peniaze na práčke.

1. Znížte teplotu prania.

To je dôležité: znížte teplotu prania.

Spoločnosť LG Electronics nedávno uverejnila výsledky štúdie, podľa ktorej 90% spotreby energie pri praní pripadá na ohrev vody a použitie sušičky. Ak sa umyje v studenej vode, významne to zníži počet v účtoch. A aj keď ju nepoužívate a bielizeň zavesíte na balkón staromódnym spôsobom ...

2. Sušičku nepreťažujte

To je dôležité: sušičku nepreťažujte.

Nadmerné používanie sušičky je veľmi neefektívne. Odevy sú často polosuché, potom ľudia opäť spustia sušičku. Je potrebné pamätať na dobré pravidlo - naplniť náklady sušičky iba na 75% a ponechať voľný priestor.

3. V noci umyte oblečenie

To je dôležité: prať v noci oblečenie.

Týka sa to najmä tých, ktorí žijú v zahraničí. Aby sa znížila spotreba energie v čase špičky, mnoho spoločností ponúka v noci zľavy. Netreba hovoriť, aké lacnejšie bude pranie v noci.

PRACOVNÝ MATERIÁL

Umývačka riadu je pohodlná.

Princípy šetrenia peňazí na umývanie riadu sú v skutočnosti podobné tomu, ako môžete šetriť peniaze na umývanie riadu. V podstate stačí znížiť teplotu a nepreťažiť umývačku riadu.

1. Znížte teplotu

Je to dôležité: znížte teplotu.

Väčšina peňazí vynaložených na elektrickú energiu do umývačky riadu sa vynakladá na teplo. Mnoho umývačiek riadu používa suché vyhrievané umývanie, ktoré sa dá vypnúť. Ľahšie a lacnejšie kúpiť čistiaci prostriedok.

2. Vložte správne umývačku riadu

To je dôležité: umývačku riadu riadne vložte.

Ak doska vložíte do auta, pomôže vám to ušetriť peniaze za účty za elektrinu. Musíte sa uistiť, že všetky taniere sú umiestnené na dne a hlbšie misky a šálky na nich, a to a to je hore nohami. Týmto spôsobom je možné podporovať správny prietok vody. Tiež je potrebné zaistiť, aby bol prací prostriedok dostatočne silný na to, aby sa skrátil čas prania.