Užitočné nápady

Ako nabrúsiť keramický nôž doma: efektívne spôsoby a tipy na ostrenie

Pin
Send
Share
Send
Send


V súčasnej dobe známe objekty získavajú všetky nové formy a modifikácie, sú vyrobené z rôznych materiálov s jedinečnými vlastnosťami. Jedným z týchto výrobkov sú nože.

Ak skôr, boli to väčšinou ocele, dnes sa objavujú keramické a iné analógy, ktoré majú aj svoje výhody a nevýhody.

Nezvyčajný dizajn

Silné a slabé stránky

Pri používaní nožov tohto typu existuje niekoľko významných výhod, ktoré by sa mali zohľadniť. Musíte však tiež zvážiť niektoré úskalia a nedostatky.

goodiescons
Ostrosť predpokladá jednoduchosť rezu. Toto sú kritické parametre, na základe ktorých si veľa ľudí vyberá tieto výrobky.Krehkosť, ak produkt spadne, môže sa zlomiť.
Dlhá doba prevádzky. Bez zaostrenia môžu také výrobky pôsobiť na dlhú dobu.Ťažkosti s zaostrením, pretože sa môžu vykonávať iba pomocou materiálu vybaveného diamantovým povlakom
Prítomnosť oxidu zirkónia v kompozícii bráni oxidačným procesom, takže sa nebudú šíriť pachyDĺžka čepelí nie je väčšia ako 18 cm, takže pri rezaní veľkých výrobkov môže dôjsť k nepríjemnostiam
Optimálny pomocník pri výučbe detí. Napríklad, ak potrebujete naučiť svoje detské kulinárske zručnosti, takýto nôž sa s touto úlohou vyrovnáKvôli nestabilite existuje riziko extrémne krátkej životnosti produktu.
Jeho vzhľad je atraktívny a nespôsobuje pocit, že ide o nebezpečný predmet.___________

V súvislosti s týmito výhodami sa môžu nadhodnotené náklady na výrobky považovať za celkom opodstatnené. Aj keď to nie je celý zoznam výhod a nevýhod, sú uvedené hlavné znaky, ktoré by sa mali zohľadniť pri nákupe určitých výrobkov.

Účinná štylizácia pod stromom

Možnosti zaostrenia

Existuje niekoľko spôsobov, ako nabrúsiť nože:

  • doma s orezávačom;
  • osobne pomocou kruhu;
  • dať výrobok do rúk odborníkov.

Originálna voľba pre milovníkov neobvyklých

Použitie diamantového orezávača

V tomto prípade sa oplatí vychádzať z vašich vlastných zručností a tiež s cieľom zamerať sa na správnosť celého procesu a kvalitu brúsiča, ktorý môže byť mechanický alebo elektrický. V obidvoch prípadoch sa používa diamantový kotúč. Ale prvá možnosť je spravidla lacnejšia, ale postup zaostrenia trvá dlhšie.

Je to dôležité! Elektrické brúsky umožňujú vykonávať celý proces čo najrýchlejšie a najúčinnejšie, pričom nemusíte vynaložiť veľké úsilie.

Brúska na keramické nože

Pri výbere výrobku sa opiera o to, aký druh zaostrenia sa vyrobí. Napríklad japonské nože vykonávajú jednostranný proces a existujú produkty na obojstranné brúsenie.

Tip! Je tiež potrebné pripomenúť, že existujú európske a ázijské nože, ktoré sa líšia úrovňou zaostrenia a uhlom. Je 15 ° a 20 °.

Sada svetlých nožov upúta pozornosť v každej kuchyni

Do kuchyne v pastelových farbách

Použitie kruhu s pracovnou plochou

Ďalšou možnosťou na ostrenie nožov v domácnosti je použitie špeciálnej brúsky, na ktorej je nainštalovaný diamantom potiahnutý kruh. Túto prácu môžete vykonať sami, preto musíte stroj zapnúť pri nízkych otáčkach a počas ostrenia zatlačte nôž čo najmenšie do kruhu. Rezná hrana bude mať konvexný charakter a uhol zaostrenia bude 25 °.

Je to dôležité! Čím je čepeľ krehkejšia, tým menší je tento indikátor.

Samoostrenie trvá veľa času. A pre dobrý výsledok sa oplatí zažiť ostriace nože.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť striktnému štýlu.

Dôležité vedieť! Ak nemáte skúsenosti s podobnými výrobkami, obráťte sa na odborný servis. Bude to stáť viac, ale proces bude bezpečný a výsledok vás poteší.

Aké odporúčania by sa mali dodržiavať

Existuje niekoľko profesionálnych rád, ktoré vám umožnia správne vykonávať svoju prácu.

  1. V prípade absencie zaostrenia môžete použiť kruh, zatiaľ čo postup vyžaduje zvýšenú pozornosť a maximálnu opatrnosť.
  2. Brúsenie môže byť jednostranné alebo obojstranné. Prvá možnosť je menej profesionálna a druhá je vhodná pre pravákov a ľavákov. Samozrejme stojí za to uprednostniť univerzálne variácie.
  3. Keramický výrobok, ktorý má dobré naostrenie, má vydutie. Keramika je koniec koncov dosť krehký materiál. Vďaka tomuto procesu je čepeľ odolnejšia.

Toto sú hlavné odporúčania na zlepšenie kvality zaostrenia.

Tip! Ak chcete, aby vám keramický nôž slúžil správne, mali by ste sa postarať o jeho včasné a kvalitné naostrenie. Je racionálne vykonávané, tento proces vám poskytne pohodlie pri rezaní výrobkov. S takým nožom budete môcť variť bez väčších ťažkostí a úsilia.

Pin
Send
Share
Send
Send