Užitočné nápady

9 mýtov o moderných technológiách

Pin
Send
Share
Send
Send


Napriek tomu, že používame smartfóny a ďalšie pomôcky každý deň (ak nie každú minútu), mnoho z nich má stále otázky týkajúce sa ich práce. A vzhľadom na to, o čom je dnes v sieti veľa informácií, je ťažké pochopiť, čo je pravda a čo nie. Všeobecne platí, že ak chcete porozumieť svojej elektronike, prečítajte si naše vydanie. Dnes rozptýlime niektoré z najbežnejších z mnohých mýtov.

1. Ponechanie telefónu v nabíjaní celú noc znamená zničenie batérie.

Väčšina z nás necháva telefón nabitý cez noc. Niektorí tvrdia, že to poškodzuje batériu, ale v skutočnosti neexistujú žiadne dôkazy o tom a nikdy tam nebolo. Moderné smartfóny fungujú na lítium-iónových batériách - dosť chytré, aby v prípade potreby zastavili nabíjanie.

2. Nabíjajte telefón, iba ak je takmer na konci úplného vybitia. Ďalší populárny mýtus o lítium-iónových batériách.

Nabíjať telefón až o 30% - je to normálne, možno lepšie ako nabitie na 5%. Batérie majú obmedzený počet nabíjacích cyklov skôr, ako stratia schopnosť držať nabíjanie. Nabíjací cyklus znamená dobitie batérie, keď je jej kapacita takmer nulová. Dôvodom, prečo sa batéria telefónu v priebehu času „vybije“, je skutočnosť, že už vybila svoje nabíjacie cykly. Neváhajte teda účtovať poplatok v ľubovoľnom percentuálnom vyjadrení.

3. Čím viac megapixelov, tým lepší je fotoaparát.

Aký je rozdiel medzi 12-megapixlovým fotoaparátom a 8-megapixlovým fotoaparátom? Ukázalo sa, že to nie je také veľké. Kvalita obrazu je do značnej miery determinovaná množstvom svetla, ktoré senzor dokáže vnímať. Väčšie senzory môžu mať väčší počet pixelov a čím väčší pixel, tým viac svetla absorbuje. Preto je hodnota veľkosť pixelov, nie ich počet (megapixel je milión pixelov).

4. Vyššie rozlíšenie displeja na smartfóne je vždy lepšie.

Niektorí sa domnievajú, že na rozlíšení displeja smartfónu nezáleží. Odborníci tvrdia, že ľudské oko nedokáže rozoznať malé časti na displeji s veľkosťou viac ako 300 pixelov na palec. Začiatkom tohto roka spoločnosť LG predstavila prvý smartfón Quad HD s rozlíšením 2560 × 1440. Je to omnoho vyššie ako priemerný smartphone, ktorého rozlíšenie sa zvyčajne hodí do 1920 × 1080. Nie je však jasné, či to má vplyv na kvalitu obrazu, pretože naše oči dokáže analyzovať jednotlivé pixely nad určité rozlíšenie. Mnohí tvrdia, že medzi G3 a Galaxy S5 prakticky neexistuje žiadny rozdiel. Preto sa spoločnosti ako Apple snažia venovať viac pozornosti jasu než superhustým displejom.

5. Nabíjanie zariadenia iPhone z iPadu nemôžete nabíjať.

Oficiálna webová stránka spoločnosti Apple hovorí, že 12-wattový adaptér iPad môže nabíjať iPad aj iPhone. Steve Sandler, zakladateľ a hlavný technik AEi Systems, technologického analytika, však povedal, že ak ho budete neustále nabíjať, mohlo by to časom poškodiť batériu vášho iPhone. Je pravda, že to bude trvať najmenej rok, kým si všimnete zmeny.

6. Počítač nemôžete vypnúť každý deň.

Niekto si myslí, že je škodlivé, aby bol počítač vypnutý v noci, ale v skutočnosti je pravidelné vypínanie počítača dokonca dobré. Samozrejme je ľahké len sklopiť veko prenosného počítača a prepnúť ho do režimu spánku, aby ste sa mohli rýchlo otvoriť a vrátiť sa do práce neskôr. Ak ju však vypnete, keď ju nepotrebujete, šetríte energiu a šetríte jej elektronické komponenty o niečo dlhšie.

7 Magnet v blízkosti počítača vymaže všetky údaje.

Technicky je všetko v poriadku - pamätáte si, aké ľahké bolo vymazať údaje na diskete pomocou bežného magnetu? Na vymazanie údajov z pevného disku počítača však budete potrebovať veľmi veľký magnet. Odborníci tvrdia, že pevné disky moderných počítačov môžu trpieť iba veľmi silnými magnetmi so zameraním magnetických polí. Váš magnet z chladničky to tak ťažko nedokáže.

8. Časté používanie mobilného telefónu vedie k rozvoju rakoviny mozgu.

Aj keď mobilné telefóny vysielajú žiarenie, ktoré môže absorbovať ľudské tkanivo, neexistuje dôkaz, že smartfóny spôsobujú rakovinu.

9. Čím viac signálov sa drží, tým lepšie je pripojenie.

Áno, pomáha, ale nezaručuje vynikajúci signál. Tieto „paličky“ naznačujú, ako blízko ste k najbližšej veži. Rýchlosť internetu v telefóne však môžu ovplyvniť aj ďalšie faktory, napríklad počet ľudí, ktorí túto sieť v súčasnosti používajú.

Pin
Send
Share
Send
Send