Užitočné nápady

12 trikov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa najbežnejších miest

Pin
Send
Share
Send
Send


Nikdy sa nechcete rozlúčiť so svojím obľúbeným oblečením alebo vecami z dôvodu nepríjemnej nehody v podobe škvrny alebo nezmazateľnej značky.

Rúž, stopy po značkovači alebo káve, hrdza, špina, mastnota a mnoho ďalších vecí môže poškodiť naše obľúbené veci.

Akýkoľvek problém je však vždy vhodným riešením. A s týmito spotmi sa môžete vyrovnať na dvoch účtoch a poznať niekoľko užitočných hackov.

1. Olejové škvrny

Detský prášok môže byť užitočný pre dospelých.

V prípade škvŕn oleja alebo tuku postupujte čo najrýchlejšie. Na ich odstránenie je najúčinnejšie aplikovať detský prášok. Stačí trochu posypať škvrnou a nechať niekoľko hodín alebo ešte lepšie v noci. A ráno vyčistíme zvyšky a umyť ich ako obvykle. Detský prášok má vynikajúcu nasiakavosť, takže pomôže vystúpiť z quandary.

2. Nájazd na kruh

Z krásneho čistého hrnčeka a kávy je príjemnejšie piť.

Časté používanie kávy je neoddeliteľne spojené s nepríjemnými nehodami vo forme hnedých škvŕn. A ak existuje veľa miest na odevoch a prostriedkoch na čistenie, často sa zabudnú na škaredé nájazdy v kruhoch, najmä tie ľahké. A v skutočnosti sa dajú celkom ľahko odstrániť pomocou jedlej sódy. Musí sa aplikovať na steny hrnčeka na niekoľko minút a potom sa umyť a všetko bude znova žiariť.

3. Rez na príboroch

Kyslé ovocie dokáže prospievať nielen telu.

Aj kvalitné príbory môžu časom stratiť svoj pôvodný vzhľad. Časté používanie v podmienkach vysokej vlhkosti môže spôsobiť hrdzu. Aby ste sa ho zbavili na nožoch a iných príboroch, mali by ste použiť citrónovú šťavu. Miesta postihnuté hrdzou jednoducho zakryjeme citrusovou šťavou a necháme niekoľko minút pôsobiť. Potom moje zariadenia ako obvykle a vychutnajte si výsledok.

Originálny spôsob odstránenia obzvlášť tvrdých škvŕn.

Športová obuv s bielymi podrážkami často trpí pretrvávajúcim znečistením. Škvrny alebo sivé kvety po prachu nie sú umyté ani pri intenzívnom čistení. Nenechajte sa však rozčuľovať a ponáhľajte sa do obchodu na nový pár obľúbených topánok. Odstráňte všetky škvrny a nečistoty, ktoré vám pomôžu odstrániť bežný lak na nechty.

5. Nečistoty na semiš

Trochu úsilia a akékoľvek znečistenie.

Známy fakt, že semiš je veľmi chúlostivý materiál, ktorý si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Nie je možné mokré a intenzívne trieť, rovnako ako používať agresívne prostriedky. Čo robiť, ak je semiš náhodne znečistený špinou? Použite pilník na nechty, ktorý všetky nečistoty ľahko vymažete.

6. Kávové škvrny na tkanine

Ak poznáte škvrny od kávy, môžete sa dokonca zbaviť škvŕn od kávy.

Vytekla káva na vašu obľúbenú blúzku? Nenechajte sa rozrušiť v predstihu, musíte sa pokúsiť rýchlo škvrnu vyfarbiť malým množstvom octu. Akonáhle je škvrna dôkladne namočená, pošleme obľúbenú vec do práčky a myjeme ju obvyklým spôsobom. Po sušení už nebude žiadna káva.

7. Značkovacie značky

Vynikajúci nástroj na odstránenie stôp zo značky.

Značky sú veľmi dobre absorbované do akéhokoľvek povrchu, takže je veľmi ťažké ich odstrániť. Ale aj tu je v praxi vynikajúce, opakovane overené riešenie - používať zubnú pastu. Stačí namazať značku značky a nechať niekoľko minút pôsobiť. Škvrny môžete odstrániť z takmer akéhokoľvek povrchu.

8. Spálený tuk na pleche na pečenie

Pre skúsené ženy v domácnosti nie je strašné žiadne tajomstvo.

Tuk na panvici - večný problém mnohých manželiek v domácnosti. Chcem sa umyť rýchlo a bez poškodenia náteru. Najmä v obzvlášť tvrdohlavých prípadoch existuje vynikajúci účinný prostriedok. Musíte si vziať štvrť šálky jedlej sódy a zmiešať s malým množstvom vody, aby ste vytvorili pastu, a pridať tam peroxid vodíka. Potom naneste výsledný produkt na plech na pečenie, spálený tuk trochu namočte na pol hodiny a škvrny umyte vlhkou špongiou.

9. Krvné a tukové škvrny

Aj také hrozné škvrny je možné bez problémov odstrániť.

Krv a tuk sú škvrny, ktoré sa dajú odstrániť z vášho oblečenia. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať do obvyklej bielizne plechovku coly spolu s pracím prostriedkom. Populárny nápoj obsahuje kyselinu uhličitú a kyselinu fosforečnú, ktoré môžu byť pri zaobchádzaní so škvrnami dvojnásobne účinné ako bežné prostriedky.

10. Stopy plesní a plesní

Dole so všetkými stopami nepríjemných „živých tvorov“.

Aj keď hubu a pleseň zničíte na miestach s vysokou vlhkosťou, po nich často vznikajú škaredé a dráždivé sivé škvrny. Ale s týmto problémom si môžete ľahko poradiť. Tieto miesta by mali byť jednoducho postriekané vodkou a ponechané 15 minút. Potom všetky nečistoty vyčistíme starou zubnou kefkou a užijeme si žiarivú čistotu.

11. Žlté škvrny na podpazuší

Ak použijete tento život hackerstvo, dvojica škvŕn vás nenúti vyhodiť šaty.

Máte na bielych podpazušiach žlté škvrny? Nezáleží na tom, nalejte citrónovú šťavu zmiešanú s malým množstvom vody na škvrnu a nechajte uschnúť. Nechajte žltú látku úplne vyschnúť na slnku a potom ju jednoducho umyte ako zvyčajne. Ak sa chcete vyrovnať s najstaršími a žltými škvrnami, musíte do zmesi citrónu a vody pridať trochu jedlej sódy.

12. Staré škvrny

Môžete umyť všetko.

Aj keď nemáte čas na odstránenie škvŕn ihneď po kontaminácii, nebuďte naštvaní. Stále sa ich môžete zbaviť. Stačí zmiešať trochu umývacieho prostriedku s peroxidom vodíka a pomocou tejto kombinácie navlhčiť škvrny. Aby produkt dobre fungoval, musí sa nechať 20 minút pred tým, ako sa odevy prenesú do prania.

Pin
Send
Share
Send
Send