Užitočné nápady

10 spôsobov, ako vybaviť malú kuchyňu, aby ste zabudli na jej veľkosť

Pin
Send
Share
Send
Send


Malá kuchyňa je realitou mnohých bytov. Najčastejšie domáci dizajnéri šetria priestor na varenie.

Zhromaždili sme nápady dizajnérov, ako usporiadať priestor malej miestnosti a stlačiť maximálne niekoľko metrov štvorcových.

1. Zabudovaná technológia

Vložte všetko, čo môžete: chladnička, mikrovlnná rúra, rúra, umývačka riadu alebo práčka. Skrytá technológia za dverami uvoľní priestor.

2. Stiahnuteľné konštrukcie

Priestor kuchynských skriniek sa často používa striedmo. Preto dizajnéri ponúkajú zasúvateľné a skladacie vzory. Teraz pripravte výsuvné stoly a dokonca aj rezacie dosky. V malej kuchyni sa počíta každý centimeter.

3. Koľajnice a police

Koľajnice sú druhom lamiel, ktoré sú umiestnené nad pracovnou plochou a slúžia na ľahké skladovanie. Poličky vykonávajú rovnakú funkciu. Na koľajniciach môžete zavesiť spotrebiče alebo nádoby s korením a ďalšie police pomôžu umiestniť ozdobné ozdoby.

4. Oblúk namiesto dverí

Vytvorte oblúk - vizuálne rozšíri priestor v kuchyni. Ak sa bojíte distribuovať pachy potravín po celom byte, použite silnejšiu kapucňu: lepšie chráni pred zápachom ako akékoľvek dvere.

5. Osvetlenie

Sklopné žiarovky, svietidlá zabudované do stropu - ten, ktorý sa najlepšie hodí. Mimochodom, bodové svetlá v skriniach budú nielen pekne vyzerať, ale aj vizuálne zväčšujú priestor.

6. Rovné fasády

Budeme musieť opustiť fasády so vzormi a dekorami. Masívne lesklé alebo matné, ľahké drevo - niečo, čo je vhodné do malej kuchyne. Mali by ste sa tiež vyhnúť objemným, pútavým perám. Milujte minimalizmus.

7. Závesné skrinky - áno

Opustiť nástenné skrinky - to je to, čo sa najčastejšie odporúča majiteľom malých kuchýň. Nesúhlasíme: jednoducho ich používajte uvážlivo a uprednostňujte skrinky so sklenenými dverami a otvorené police.

8. Sporák s dvojitým horákom

Ak nemáte veľkú rodinu alebo nechcete variť päť jedál naraz, nie je potrebné dať štvorplatňovú varnú dosku. Dve sú dosť.

9. Rolety

Namiesto tylu alebo ťažkých závesov rolety? Áno! Uvoľní sa tým priestor a uľahčí sa.

10. Vyzdobte si múdro

Nevzdávajte sa dekor, aj keď máte veľmi málo miesta. Teraz módne bridlicové dosky, jasné akcenty vo forme textílií tiež neublíži.

Pin
Send
Share
Send
Send