Užitočné nápady

Uchovávanie korenia v kuchyni: funkčné nápady pre tých, ktorí sú zvyknutí na nekompromisný poriadok

Pin
Send
Share
Send
Send


Organizácia skladovania korenia v kuchyni nie je taká jednoduchá, ako sa zdá. Môžete použiť zakúpené kontajnery alebo vytvoriť svoj vlastný úložný systém.

V takom prípade bude možné vziať do úvahy všetky vlastnosti a frekvenciu použitia.

Možnosti, ako zabezpečiť pohodlné a správne skladovanie, závisia iba od kuchynskej oblasti a počtu použitých korenín.

Podobná možnosť skladovania korenín v kuchyni je tiež originálnym dekorom moderného interiéru.

Najbežnejšia možnosť skladovania korenia v malých sklenených nádobách.

Pohodlné úložné priestory pre korenie

Korenie sa môže skladovať v plechovkách, kde budú skryté pred svetlom.

Zásuvka s rovnakými krásnymi nádobami na korenie

Pravidlá ukladania

Korenie má príjemnú vôňu, ale aby ste ju zachovali, musíte odolať určitým pravidlám, ktoré zahŕňajú niekoľko kľúčových bodov:

 1. Miesto a podmienky skladovania.
 2. Trvanie skladovania.

Miesto a podmienky

Pretože sa varenie uskutočňuje v kuchyni, je potrebné ho skladovať aj v kuchyni. K dispozícii bude teda korenie, a to, kde presne sa nachádzajú, závisí do veľkej miery od pohodlia. Voňavé zmesi a bylinky môžete naliať do rôznych nádob:

 • tašky;
 • poháre;
 • plastové nádoby.

Malé sklenené poháre s vekom na spone sú pohodlnou a obľúbenou možnosťou.

Plechovky sú vhodné pre korenie, ktoré musí byť skryté pred prirodzeným svetlom.

Plastové nádoby na korenie majú krátku životnosť

Malo by sa však pamätať na to, aké korenie je v poskytnutom priestore „pohodlné“ a či nestratí svoju chuť a arómu. Tu je niekoľko aspektov:

 • Väčšina korení netoleruje ultrafialové svetlo, to znamená, že by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Optimálne miesto je v kuchynskej skrinke, ktorá zatvára dvere.
 • Zahrievanie a zmeny teploty spôsobujú, že korenie stráca aróma a prospešné vlastnosti, takže voľba v blízkosti kachlí alebo radiátorov tiež nie je najlepšia.
 • Vlhkosť je tiež deštruktívna. Korenie je vlhké, narába sa a jediné, čo sa dá urobiť, je vyhodiť ho. Nie je možné ukladať korenie na dlhodobé skladovanie do perforovaných nádob, ktoré sa používajú pre pohodlie.

Tip! Do zoznamu korenín sa oplatí naliať najviac pár čajových lyžičiek korenia, zvyšok by sa mal skladovať vo vzduchotesnej nádobe. Takže môžete eliminovať zvýšenie vlhkosti počas používania.

 • Možnosť skladovania v chladničke samozrejme nie je najlepšia: aróma sa zachová, ale je tu vlhkosť a okrem chladu tiež oslabuje chuť.

Tip! V chladničke je dokonale uložená iba rodina papriky vrátane papriky a chilli. Čerstvé bylinky nemožno sušiť, a zmraziť, ako skladovanie pre nich bude optimálne.

Drobné sklenené poháre s korkovým vekom

Veľké, pohodlné poháre na korenie a voľne ložené produkty v zásuvke

Veľmi originálna možnosť uskladnenia korenia, namontovaná na stene.

Veľká skrinka s osvetlením a veľa políc na skladovanie korenín, sypkých výrobkov a rôznych kuchynských potrieb.

Čas skladovania

Korenie ako celok (nemleté) sa môže skladovať roky po splnení podmienok. Brúsené a drvené rýchlo strácajú svoje vlastnosti, takže je lepšie brúsiť bezprostredne pred použitím.

Okrem toho v pôdnej forme rýchlo vydýchli, a tak sa tiež stali „liečením“ hmyzu.

Pokiaľ ide o čerstvé bylinky, môžu sa uchovávať v chladničke až 5 dní. Sušené listy a stonky - asi 2 roky, pri normálnej vlhkosti. Korene a semená potešia sviežosťou a vôňou po dobu 4 rokov. A ovocie z orechov, napríklad muškátový oriešok, - do 3 rokov.

Venujte pozornosť! Ak sa korenie zbiera lyžičkou, malo by byť čisté a suché. A nalievanie korenia priamo z pohára, kde je uložené vo vriacej miske, nie je možné. Po prvé, môžete to preháňať, po druhé, korenie absorbuje vlhkosť a kazí sa.

Podobná možnosť ukladania korenín je výhodná, pretože všetky sú viditeľné.

Táto možnosť skladovania je vhodná pre hlboké skrinky.

Malá špajza v kuchyni s korením pripevneným na dvere

Možnosti pevného úložiska

Chcete povedať, že ukladanie nápadov v kuchyni veľa nápadov, to nehovorí nič. Všetko záleží na množstve korenia, príležitostiach v kuchyni a frekvencii ich použitia. Ak sa používajú veľmi často a v prítomnosti vždy veľkého množstva korenia, mali by ste sa postarať o dôkladný, priestranný sklad. Budete musieť tráviť čas a nie veľa peňazí na jeho vytvorenie, ale zároveň budete môcť vytvoriť systém na ukladanie korenia v kuchyni vlastnými rukami.

Výklenok v stene

Na jej vytvorenie môžete použiť stenu v blízkosti kachlí, ale nie príliš blízko, aby sa jej korenie neprehriali. Hĺbka výklenku zodpovedá veľkosti pohárov použitých na skladovanie. Výška je násobkom výšky plechoviek plus 4 - 5 cm na každej poličke, takže je vhodné ju vyzdvihnúť.

Nádoby na skladovanie korenín v kuchyni týmto spôsobom by sa mali vyberať z tónovaného skla alebo plastu, pretože vo výklenku nebudú žiadne dvere. Tieto koreniny, ktoré sa najčastejšie používajú, môžu byť uložené v ktorejkoľvek banke, pretože jednoducho nebudú mať čas pokaziť.

Zabezpečiť skladovanie, ak už existuje miesto, je ľahké. Aby ste to dosiahli, musíte namontovať správne výškové police. Ak je hĺbka výklenku o niečo menšia ako je priemer plechovky, potom môžete pri malej priehlbine (do 2 cm) vytiahnuť lano, elastický pás alebo nechtové tenké drevené dosky. Ak sa táto možnosť nehodí do štýlu kuchyne, urobia sa kovové pásy. Môžete si ich kúpiť v obchode.

Ak hĺbka zodpovedá rozmerom plechoviek, nemusia byť namontované žiadne obmedzovače.

Štýlová možnosť uloženia korenia pre modernú kuchyňu.

Výklenok v stene s policami na uskladnenie - pre tých, ktorí korenie používajú tak často

Svetlá eklektická kuchyňa s množstvom pohárov a šišiek na skladovanie korenín.

Pohodlná dvojkrídlová kuchynská skriňa s policami na uloženie korenia.

V jednej zásuvke je možné uložiť korenie do pohárov a otvoriť

Malý praktický kufrík s posuvnou poličkou s korením

Rovnaký typ skrinky, aj keď je pravdepodobné, že ide o posuvnú stenu, je možné vyrobiť za chladničkou, ak je vzdialenosť medzi stenou a domácim spotrebičom 15 až 20 cm. Existujú určité úpravy:

 1. Jedna stena je šitá drevovláknitou doskou, preglejka.
 2. Dbajte na to, aby mali spodné strany približne 1/3 výšky police.
 3. Predĺžuje sa na kolesách.

Tip! V tomto priestrannom sklade bude možné uložiť nielen korenie, ale aj konzervy, omáčky a užitočné kuchynské potreby.

Pohodlné vertikálne zásuvky s policami na korenie

Moderná kuchyňa s úložnými boxami na korenie

Dizajn zásuvky na korenie IKEA

Neštandardná zásuvka na korenie

Skladovanie na stene

Môžete si kúpiť špeciálne police - úložné systémy do kuchyne, ktoré sú zavesené na stene. Najčastejšie sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Takéto police pozostávajú z niekoľkých vrstiev vetvičiek so stranami, ktoré sú vzájomne prepojené.

Tip! Rovnaké police sa dajú namontovať zvnútra dvierok kuchynskej skrinky, ale najprv musíte odrezať oblasť vnútri políc na korenie, ktoré sa zmestia na police na korenie.

Na takýchto otvorených policiach by sa malo korenie skladovať buď v tmavých nádobách, alebo iba v tých, ktoré sa veľmi často používajú na zabránenie znehodnotenia.

Pohodlné malé nádoby na korenie pripevnené k stene

Nádoby na korenie pripevnené k stene

Zaujímavý nápad na skladovanie čerstvého korenia.

Police na skladovanie

Môže byť použitý na skladovanie a police v kuchyni, v ktorej nie je vlhkosť a neklesá priame slnečné žiarenie. Ale pre pohodlie potrebujú trochu upgrade. možnosti:

 1. Vykonajte „kroky“. Výška schodíka takéhoto improvizovaného schodiska je asi 1/3 výšky plechovky. Schody môžu byť usporiadané korením a tie, ktoré sa používajú častejšie, umiestnia najbližšie.
 2. Vytvorte posuvný systém. Bude potrebovať niekoľko zvislých vodidiel. Po takejto koľajnici sa bude pohybovať otvorená mini polica s korením. Vodiace lišty namontujte na „strop“ police.
 3. Môžete použiť pôvodný systém. Ak korenie nie je v štandardných nádobách, ale v skúmavkách. Každý z nich bude mať navyše svoju malú priehradku, kde klesne na polovicu alebo tretinu svojej výšky.

Otvorte odkladací priestor pre korenie

Rustikálna kuchyňa s policami pod korením umiestnená mimo sporáka

Chebbi-chic kuchyňa s malou poličkou na uloženie korenia

Ak je trochu korenia

Možnosti, keď korenie 10 - 20, alebo dokonca viac druhov, nie sú vždy, ale malé množstvo sa musí skladovať usporiadaným spôsobom. možnosti:

 1. V malej štylizovanej krabici priamo na doske.
 2. V plastovom usporiadači. Môžete ho zavesiť na stenu a každý druh korenia dať do samostatného vrecka.
 3. V tic tac pilulkách.

Ak toľko korenia nie je, možno ich umiestniť do sklenených šišiek.

Najzákladnejšie korenie by malo byť vždy po ruke.

Malý stojan s korením nezaberá veľa miesta na stole.

Skladovanie korenín v kuchyni: záver

Chuť jedál závisí od správneho skladovania korenín a nálad hostesiek závisí od pohodlia ich skladovania, ktoré tiež ovplyvňuje chuť. Varianty váhy organizácie s rôznymi rozpočtami, štýlmi a objemami.

Zdroj


Pin
Send
Share
Send
Send