Užitočné nápady

Nenápadné malé veci v dome, ktoré vedú von, dávajú upratanú hostesku

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy, keď prídete niekoho na návštevu, si v dome vytvoríte pocit nejakej nespokojnosti, hoci veci ako ich miesta sú usporiadané a nepozoruje sa žiadny neporiadok.

Koniec koncov, podstata je v detailoch.

1. Domáce potreby

Uteráky, obrusníky, obrusy a iné predmety pre domácnosť.

Ako sa hovorí, diabol je v detailoch. Vyhľadajte uteráky vo vašej kuchyni, obrusy, rukavice bez prstov a ďalšie predmety pre domácnosť. Môžu byť lacné a nie nové, ale musia byť čisté, vyžehlené a musia mať reprezentatívny vzhľad. Vyblednuté kuchynské utierky, obrus so škvrnami, ktoré sa neumývajú, opotrebované handry a potrhané hrnce, sa už dlho posielajú do šrotu. Mopy, metly, kôš na odpadky a delostrelecké čistiace prostriedky by sa mali skladovať na miestach schovaných pred zvedavými očami.

2. Zlá chuť

Bezchybný interiér a nezmyselné detaily.

Dokonca aj tie najmódnejšie návrhárske opravy môžu vyzerať lacno a bez chuti. Dôvodom môže byť nedostatok harmónie a množstvo nevhodných detailov. Napríklad prítomnosť stĺpov, štuku a nábytku vo viktoriánskom štýle v byte, ktorých veľkosť nedosahuje ani 50 štvorcov, vyzerá veľmi vtipne a smiešne. Taktiež je potrebné zdržať sa príliš aktívnych výtlačkov, bláznivého nábytku všetkých farieb dúhy a miešania všetkých štýlov v jednej miestnosti.

3. Slávna minulosť

Sovietsky nábytok a rodinné služby.

Časy, keď česká stena mohla vyvolať pocit závisti a obdivu, už dávno zapadli do zabudnutia. Teraz je náklad minulosti, ktorý ťahá vnútro dna. Ak je vo vašom apartmáne stále postranná doska pre starú mamu, stará skrinka, toaletný stolík a sekretárka, váš interiér je beznádejne zastaraný a vyžaduje si okamžitú rekonštrukciu. Je tiež najvyšší čas, aby ste sa zbavili alebo aspoň skryli rodinnej krištáľovej sady, ktorá pravdepodobne už dávno zožltla a padla prachom.

Nečistoty na nábytok a tapety.

Dokonca aj najštýlovejší nábytok vyzerá strašne, ak je špinavý a mastný. To isté platí pre špinavé tapety. Čistenie nábytku pomôže suché čistenie, v extrémnych prípadoch potrebujete nové čalúnenie. S tapetou je to jednoduchšie, pretože takmer všetky moderné vzorky tolerujú mokré čistenie.

5. Vyblednuté kvety

Vyblednuté kytice kvetov.

Čerstvé kvety dávajú radosť a dobrú náladu, ale postupom času miznú. Hneď ako sa to stane, mali by ste sa okamžite zbaviť kytice. Mŕtve kvety pokazia nielen interiér, ale aj ukradnú našu energiu.

6. Stohy novín a časopisov

Sklad novín a časopisov.

Neporiadajte sa so svojím stolom s horou novín a časopisov. Toto čítanie uchovávajte roky je vhodné iba v knižniciach a kozmetických salónoch. Ak váš byt nie je zahrnutý v počte takýchto inštitúcií, spravidla sa raz týždenne zbavte starých periodík.

7. Krásne ozdoby

Lacné figúrky a dekoračné predmety.

V modernom interiéri nie je miesto pre veľké množstvo figurín, plyšových hračiek, rakiev a rodinných služieb. To všetko sú lacné zberače prachu, ktoré nemajú nič spoločné so štýlom. Ak sa stále nemôžete rozlúčiť s krásnymi srdcovkami, pokúste sa pozorne sledovať ich čistotu.

8. Drôty

Drôty v dohľade.

Moderný byt je vždy plný domácich spotrebičov as ním obrovské množstvo drôtov. Hromady šnúr však vyzerajú veľmi neesteticky a mali by sa čo najviac skryť, najmä preto, že existuje veľa spôsobov, ako to urobiť.

9. Piano

Starý klavír.

Udržať staré klavír v malom byte je veľmi hlúpe a nevhodné. Takže, ak nie ste klavirista a nástroj ste dostali ako darček od svojej starej mamy, skúste sa ho čo najskôr zbaviť.

10. Topánky

Topánky na podlahe.

Topánky roztrúsené po podlahe môžu zničiť vzhľad aj tých najštýlovejších a nepoškvrnených chodieb. Preto sa snažte usporiadať vhodné podmienky na ukladanie každodennej obuvi, aby ste sa nepostavili na couru. Môže ísť o malú skrinku, poličku alebo pohovku so skrytou zásuvkou.

11. Ošunbené dvere

Vzhľad dverí.

Predné dvere sú tváre bytu. Nemalo by byť drahé a luxusné, ale musí byť čisté a elegantne natreté. To isté platí pre vnútorné dvere. Popraskané farby, hlboké škrabance a roztrhané čalúnenie sú maličkosti, ktoré môžu zničiť dojem aj nepoškvrneného dizajnérskeho interiéru.

12. Nuansy povrchovej úpravy

Omšelé tapety a čipy na stenách.

Opotrebované tapety, vyblednuté farby, štiepané omietky a iné jemné povrchové úpravy kazia vzhľad krytu a pripomínajú potrebu opravy. Ak vo vašich plánoch nie je zahrnutá rozsiahla oprava, pokúste sa zakryť existujúce nedostatky pomocou nábytku a dekoratívnych predmetov.

13. Prach

Prach na nábytku.

Prach je hlavným nepriateľom dobrej domácnosti. Možno nemáte dokonalú objednávku a dokonale čisté podlahy, ale povrchy nábytku musia byť vždy vymazané.

14. Znečistené závesy

Neupravené alebo vyblednuté záclony.

Niektorí ľudia úprimne veria, že záclony by sa mali umývať každých šesť mesiacov. Táto obrovská chyba môže veľmi poškodiť interiér a povesť jeho milenky. Nie je nič horšie ako vyblednuté alebo zažltnuté záclony. Ak im nemôžete poskytnúť náležitú starostlivosť, je lepšie ich vymeniť za rolety alebo sa ich zbaviť.

15. Špinavá kúpeľňa

Nečistoty v kúpeľni.

Možno nemáte nové inštalatérske práce, ale kúpeľňa musí byť čistá. Okrem toho je v kúpeľni množstvo ľudových prostriedkov, pomocou ktorých sa môžete zbaviť nečistôt, plaku, hrdze a húb.

16. Pasca na muchy

Lepkavá pasca na muchy.

Všetkým vyššie uvedeným sa dá odpustiť, ale lepkavá pasca na mušky zabíja len náznak štýlu a úhľadnosti. Pokúste sa prísť s iným spôsobom, ako bojovať proti hmyzu, a ak použijete túto príšernú metódu, urobte to, keď to nikto nevidel.

17. Sušička bielizne

Sušenie bielizne v byte.

Objemná sušička bielizne alebo lano s oblečením rozťahujúcim sa po obývacej izbe alebo na chodbe pokazia dojem aj najmladšieho bytu s čerstvou rekonštrukciou. Tento problém vyriešite práčka s funkciou bielizne. Ak takýto nákup nie je súčasťou vašich plánov, skúste zo sušiča a batérií aspoň pravidelne odstraňovať suché oblečenie.

18. Znečistené okná a zrkadlá

Znečistené okná a zrkadlá.

Okná, rovnako ako ľudské oči, sú charakteristickým znakom bytu a mali by byť vždy čisté a prehľadné. To isté platí pre zrkadlá. Nemusíte mať drahé opravy a super-moderný nábytok, ale všetky sklenené povrchy v dome by mali iskriť čisto.

Pin
Send
Share
Send
Send