Užitočné nápady

17 neobvyklých spôsobov použitia obyčajnej cibule, ktorá bude mať iný pohľad na tento produkt

Pin
Send
Share
Send
Send


17 neobvyklých spôsobov použitia obyčajnej cibule, ktorá bude mať iný pohľad na tento produkt

Premýšľali ste niekedy, ako môžete používať cibuľu?

V skutočnosti má cibuľa mimo varenia obrovské množstvo aplikácií, o nich sa teraz bude diskutovať.

Väčšina tipov zhromaždených tu bude určite užitočná pre každého človeka.

1. Trávenie

Výhody cibule pre trávenie.

Pravidelné jedenie cibule pomôže normalizovať a zlepšiť trávenie. Faktom je, že cibuľa obsahuje rozpustné vlákno (oligofruktóza), ktoré podporuje rast prospešných baktérií v čreve a tiež pomáha predchádzať hnačke a vyrovnať sa s ňou. Okrem toho, milovníci tohto produktu majú oveľa menšiu pravdepodobnosť výskytu žalúdočných vredov.

2. Tuk a uhlík

Cibuľa ako prostriedok na spaľovanie tukov a sadze.

Zvyšky tuku a sadze na kvetináčoch a panviciach je možné vyčistiť cibuľou. Jednoducho vložte kúsok cibule do špinavej misky, prikryte malým množstvom teplej vody a nechajte ju chvíľu pôsobiť. Potom panvicu ako obvykle umyte.

3. Chemické pachy

Cibuľa proti zápachu farieb a lakov.

Cibuľa dokonale absorbuje toxické pachy. Len nakrájajte žiarovku na niekoľko častí, položte ju na tanier a nechajte ju v miestnosti, kde je nepríjemný zápach a čoskoro tam nebude žiadna stopa. Okrem toho, lúk dokonale ničí baktérie, takže jeho kúsky môžu byť rozložené v byte počas obdobia epidémie.

4. Hmyz

Bow z hmyzu doma a na záhrade.

Pomocou luku sa zbavte hmyzu, ktorý sa usadil v dome. Za týmto účelom je potrebné nakrájať malú cibuľu, dať do misy, naliať malé množstvo vody a vložiť do okna. Výťažok z cibule môže tiež postrekovať listy rastlín a chrániť ich pred škodcami.

Zvyknúť zviera na podnos.

Použite luk, ak sa domáce zviera dostalo na nesprávne miesto. Na tento účel jednoducho položte kúsky cibule na miesta, ktoré si zviera zvolilo. Jeho vôňa sa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude páčiť zvieraťu a prinúti zviera hľadať pohodlnejšie miesto.

6. Závraty

Bow od závesu.

Vôňa cibule je účinným liekom na závrat, ktorý má každý pravdepodobne v chladničke. Stačí nakrájať kúsok tohto produktu a cítiť ho. Závraty okamžite ustúpia a pod nohami získate opäť pevnú zem.

7. Nespavosť

Cibuľa, ako liek na nespavosť.

Vôňa cibule sa dá ťažko nazvať príjemnou, avšak mnohí obdivovatelia tradičnej medicíny tvrdia, že pomáha vyrovnať sa s nespavosťou a je účinným prostriedkom boja proti poruchám spánku. Stačí len dať pár kúskov cibule do šálky a dať ju do postele.

8. Rakovina

Cibuľa na prevenciu rakoviny čreva a pečene.

Podľa štúdií pravidelná konzumácia cibule v potrave pomáha predchádzať rakovine čriev a pečene. Je to všetko o kvercetíne obsiahnutom v tomto produkte, ktorý spomaľuje rast rakovinových buniek.

9. Spálená ryža

Cibule na spálenie spálenej ryže.

Na spálenú ryžu dajte pár plátky cibule. Absorbuje nepríjemný zápach a pomáha šetriť jedlo, ktoré sa zdalo pokazené.

10. Kovové a liatinové povrchy

Cibuľa na čistenie kovových a liatinových povrchov.

Na čistenie grilu, rúry alebo varnej dosky použite polovicu cibule. Zvláda to, že špina nie je horšia ako tvrdá kefa a nezanecháva škrabance na povrchu.

11. Zlato a striebro

Bow na čistenie zlata a striebra.

Nasekanú cibuľku na chvíľu namočte do teplej vody. Výsledný roztok navlhčite mäkkou handričkou a použite na čistenie výrobkov zo striebra a zlata.

12. Rust

Luk proti hrdzi.

Cibuľa sa dá použiť na čistenie kovových predmetov od hrdze. Stačí trieť kúsok cibule, postihnuté miesto, kým hrdza nezmizne, a potom opláchnite vodou a utrite dosucha.

13. Stopy potu

Bow od škvrny pot na oblečenie.

Zbavte sa žltých škvŕn potu a pomôže vám kúsok cibule, ktorá by mala trieť kontaminovanú oblasť oblečenia. Cibulová šťava preniká do vlákien tkaniny, odstraňuje znečistenie bez toho, aby poškodila farbu produktu.

14. Na podrážke škvrny špiny a trávy

Bow na čistenie bielych podrážok.

Cibuľa - efektívny nástroj na čistenie podošvy bielych tenisiek od škvŕn od trávy a špiny. Znečistenú podrážku opatrne utrite kúskom cibule a potom všetko umyte mydlom.

15. Uhryznutie hmyzom

Cibuľa na zmiernenie svrbenia a podráždenia.

Cibule má protizápalové a osviežujúce vlastnosti, vďaka ktorým je vynikajúcim liekom na bolesť a podráždenie po uhryznutí hmyzom. Kusy cibule občas vložte do postihnutých oblastí pokožky, aby ste sa zbavili nepríjemných pocitov a urýchlili proces hojenia. Môžete tiež namazať pokožku cibuľovou šťavou, aby ste odradili nepríjemné komáre a osy.

16. Tŕň

Potiahnite štiepku za luk.

Cibuľa pomôže vytiahnuť triesku, hlboko zakorenenú pod kožou. Pomocou cibule naviňte kúsok cibule na poškodenú oblasť a nechajte ju pol hodiny. Tento trik zmäkne pokožku a trieska vyjde omnoho ľahšie.

17. Vypadávanie vlasov

Vývar z cibuľovej kôry proti vypadávaniu vlasov.

V ľudovom liečiteľstve sa cibuľa používa na starostlivosť o vlasy. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú vyrovnať sa s lupinami, zastaviť vypadávanie vlasov a podporovať ich rast. Pred každým šampónom urobte odvar šupky cibule a naneste ju na vlasy.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send