Užitočné nápady

13 vecí v dome, ktoré je potrebné rozlúčiť práve teraz

Pin
Send
Share
Send
Send


13 vecí v dome, ktoré je potrebné rozlúčiť práve teraz

Bez toho, aby sme to vedeli, každoročne „zarastáme“ niektorými nepotrebnými vecami.

Hory šekov, zbytočné balenia, opotrebované oblečenie negatívne ovplyvňujú celkovú atmosféru v domácnosti.

Týchto 13 vecí je potrebné hneď teraz rozlúčiť.

1. Minulý kalendár

Kalendár za posledný rok.

Mnoho ľudí, ktorí používajú nástenné kalendáre, ich zabudne odstrániť alebo zmeniť na nový. Takže v mnohých kanceláriách a bytoch v máji 2019 kalendáre na 2018. stále visia a stáva sa, že v roku 2007 je to hlúpe a okrem toho je veľmi mätúce. Preto je pravidlom odstrániť starý kalendár niekoľko dní pred koncom roka a okamžite ho poslať do koša. Spolu s ním stojí za to identifikovať všetky malé kalendáre, ktoré so sebou nosíte vo svojej peňaženke, taške alebo notebooku.

2. Kontroly z obchodov

Šeky a príjmy.

Všetci chodíme do obchodov, dostávame zásielky na pošte, využívame služby bánk a zároveň utápame malé papierové šeky v horách. Práve teraz sa pozrite do svojej kabelky. Určite existuje niekoľko šekov z neďalekého supermarketu. Tento papier je priama cesta k odpadu. Podľa nášho názoru si osobitná pozornosť zasluhuje jedinec, ktorý vedie domáce účtovníctvo. Zvyčajne majú stovky kontrol, ktoré zaberajú celý kabinet. Poradie vo financiách je dobré, ale na poriadok v dome by ste nemali zabudnúť. Najdôležitejšie príjmy sa dajú fotografovať na telefóne.

3. Stará posteľná bielizeň

Posteľná bielizeň a uteráky.

Nedostatok sovietskej éry zanechal hlbokú stopu v psychike staršej generácie občanov našej krajiny a tí, ktorí sa usilovne vniesli lásku k zhromaždeniu svojich detí a vnúčat. Nie je prekvapujúce, že veľa 30-40-ročných detí má samostatnú poličku alebo možno celú skrinku, v ktorej sú uložené opotrebované posteľné prádlo alebo jeho fragmenty, ktoré predstavuje jeden vankúš, plachtu alebo prikrývku a hromadu vyblednutých uterákov, ktoré nechcete používať, ale hádzať ľútosť. Nie je potrebné ukladať tento odpad. Tieto veci nepotrebujete, ale budú radi, keď vo vašom meste dostanú akýkoľvek úkryt pre zvieratá.

Pokyny pre elektrické spotrebiče a drogy.

Priznajte si, ako často vyzeráte v príručke k svojej chladničke, notebooku alebo telefónu? S najväčšou pravdepodobnosťou sa zoznámili so základnými funkciami, nikdy. To znamená, že ukladanie týchto zväzkov pomocou množstva nepotrebných informácií, ktoré sú dostupné aj na internete, je jednoducho zbytočné. Ihneď po ukončení záruky na konkrétny produkt sa ich zbavte. To isté platí pre lieky.

5. Topánky

Staré topánky.

S topánkami v našich apartmánoch je približne rovnaká situácia ako v prípade posteľnej bielizne. Neustále zastavujeme naše impulzy na vyhadzovanie starých opotrebovaných topánok a čo keď sa im hodí? Ale ak boli nečinní rok, pravdepodobne nebudú užitočné. Vyhoďte teda bez toho, aby ste ľutovali, všetky opotrebované sandále, opotrebované tenisky, topánky s porazenými ponožkami a všetko ostatné, ktoré zostanú v prípade núdze.

6. Ponožky bez párov

Jednoduché ponožky

Zmiznú aj vaše ponožky? Nerobte si starosti, táto situácia je pre mnohých známa. Určite ich opatrne zložíte do rohu skrinky v nádeji, že akonáhle bude ich „druhá polovica“. Nečakajte však príliš dlho. Ak sa vám nepodarilo nájsť stratený pár do dvoch týždňov, pošlite stratenú ponožku na vyradenie alebo ju použite ako handru na prach.

7. Materiály na vyšívanie

Nepotrebné materiály pre kreativitu.

Mnoho žien sa občas inšpiruje a rozhodnú sa urobiť niečo kreatívne. To sa zvyčajne deje vo chvíľach pretrvávajúcej nečinnosti. Postupom času však domáce práce tlačili fascinujúci koníček do pozadia a teraz vaša krabica s handrami, niťami, lepidlom, perličkami alebo niečím iným, bezpečne zhromažďujúcim prach v druhom rohu skrinky. Takže viete, môžete to dať niekomu, kto to skutočne potrebuje. Pretože ak by ste chceli robiť vyšívanie, našli by ste na to čas.

8. Nádoby na potraviny

Plastové nádoby na potraviny.

Niektorí ľudia úprimne veria, že plastové nádoby na potraviny sú večné. Ale to zďaleka nie je pravda. Plast absorbuje vôňu jedla zakrytého kvetom a rozpadá sa. Je veľmi nežiaduce používať také kontajnery, čo znamená, že sa s nimi musíte rozlúčiť. To isté platí pre jednorazové plastové obaly z výrobkov a bobúľ, šálky kyslej smotany a podobne. Pre niektoré osobnosti sú také skrinky vyrábané s celou skrinkou. Nepremieňajte sa na Plyushkin a nezabudnite, že tieto balíčky sú jednorazové, čo znamená, že ich musíte použiť jedenkrát a vyhodiť ich.

9. Nepoužité položky

Poklad zo špajze.

Úložné priestory, mezaníny a balkóny mnohých obyvateľov postsovietskeho priestoru sú stále miestom na uchovávanie „najcennejších vecí“. Nefunkčné stoličky, pevná telefónna linka s dôvodom, veľa sklenených fliaš, detské hračky, rozbité vysávače atď. Všetky tieto veci sú tam poslané na chvíľu, ale častejšie tam zostanú navždy. Pamätajte, že ak ste boli schopní žiť rok bez toho alebo onoho, jednoducho to už nepotrebujete. Takže všetky „poklady“ môžu byť uložené na skládku, a to aj bez toho, aby ste prešli.

10. Spodná bielizeň

Staré spodné prádlo.

Teraz sa pozrite na skrinku na spodné prádlo. Ak to vyzerá, že tam vybuchla bomba, je čas ju revidovať a vyčistiť. Na prvom mieste sa odosiela všetko, čo nie je veľkosť koša. Ďalej ničíme všetko roztrhané, napnuté, škvrnami a chybami. Pamätajte, že vaše spodná bielizeň je vaša sebaúcta. Žiadna sebaúcta nebude chodiť v roztrhaných alebo špinavých šortkách.

11. Staré nabíjačky

Nabíjačky a príslušenstvo.

Rôzne pomôcky sú už neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Stáva sa však, že samotné zariadenie už nie je, ale krabica od neho, nabíjačka, puzdro, adaptér alebo niečo iné z príslušenstva stále zhromažďuje prach na vašich policiach. Toto všetko je potrebné starostlivo zhromaždiť v sáčku a poslať na skládku alebo predložiť niekomu, kto to môže považovať za užitočné.

12. Noviny a časopisy

Staré noviny a časopisy.

V Európe sa s novinami a časopismi zaobchádza ako s materiálom na jednorazové čítanie. Čítal som to a okamžite som ho vyhodil. Zároveň si to všetci triaste zachováme. Ak však zhromažďovanie novín nie je zahrnuté v zozname vašich úradných povinností alebo ak nemáte v pláne zbohatnúť darovaním odpadového papiera, hneď odneste všetky časopisy do odpadu.

13. Príslušenstvo

Šperky a doplnky.

Bohužiaľ, vek väčšiny príslušenstva je veľmi krátky. Najčastejšie nie sú kvalitné a rýchlo strácajú svoj vzhľad. Okrem toho je móda prechodná a šperky, ktoré sa nosili minulú sezónu, sa v novom môžu stať ťahom. To je krása šperkov: kúpte si za málo peňazí, oblečte si pár mesiacov a potom ich vyhoďte. Takže, ak ste sa už dlho nedotkli šperkovnice, teraz je ten pravý čas. Bezohľadne sa zbavte všetkého, čo stmavlo, zmenilo farbu alebo rozbilo, ako aj vecí, ktoré sú beznádejne zastarané.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send