Užitočné nápady

Zaujímavé nápady na dizajn lodžie

Pin
Send
Share
Send
Send


Dizajn balkónov a lodžií si získava čoraz väčšiu obľubu. Všetko je spôsobené tým, že interiér je premyslený veľmi opatrne, resp. Tiež sa stáva veľmi dôležitým a funkčnou miestnosťou v byte.

V tomto článku sa môžete dozvedieť viac o tom, ako zariadiť balkón originálnym spôsobom, a tiež si môžete prezrieť fotografie moderných nápadov dizajnu lodžie na rok 2017.

Často sa stáva, že majitelia bytov s balkónom ich používajú ako šatník a miesto na ukladanie nevyžiadaných alebo iba nepotrebných vecí.

Ale prečo presne sa to deje? Pretože majiteľ nevie, ako usporiadať miestnosť, priestor v "správnym smerom", rovnako ako v prípade, že neexistuje žiadna predstavivosť. Oboznámte sa s fotografiou dokončovacieho projektu lodžie, prečítajte si článok a vo svojom byte si môžete vytvoriť ďalšiu funkčnú miestnosť! Koniec koncov, týmto spôsobom pridáte štvorcové metre do svojho vlastného bývania!

Veľkosť balkóna záleží na jeho dizajne!

Skutočne, v závislosti na tom, aký veľký alebo naopak malý balkón, môžete úplne inak vyzdobiť interiér lodžie. Zvážte podrobnejšie.

Malý balkón

Samozrejme, ak máte lodžiu celkom len tri metre štvorcové, môže sa vám zdať, že ide o veľmi malú izbu a nemôžete do nej správne umiestniť nič. Ale v skutočnosti to nie je ani zďaleka pravda. Ak sa k tomuto problému správne dostanete, môžete si zariadiť balkón veľmi útulne a pohodlne! Napríklad tí, ktorí dávajú prednosť kvetinám a láske, aby sa o ne starali, môžu v tejto veci realizovať svoje najcennejšie sny a premeniť svoju vlastnú lodžiu na skutočnú kvetinovú konzervatóriu! Prípadne si môžete vytvoriť útulné posedenie umiestnením mäkkej pohovky do rohu, malého konferenčného stolíka vedľa nej a umiestnením kvetináčov na okno. V skutočnosti existujú nápady na lodžiu vo veľkom počte a nikto nezakazuje fantazírovanie!

Položky a príslušenstvo umiestnite do miestnosti veľmi opatrne, aby ste sa cítili pohodlne. Nedávajte nič príliš objemné. A ak na návrh dizajnu lodžie použijete farbu svetla, môžete ju veľmi dobre vizuálne vylepšiť!

Loggia strednej veľkosti

Fotografie dizajnu lodžie 6 metrov štvorcových si môžete prezrieť v katalógu. Môžete si tiež vyrobiť vlastnú originálnu, pohodlnú a útulnú lodžiu sami, ak je od 4 do 6 metrov štvorcových. A v skutočnosti môže byť obmedzenie fantázie len v chuti majiteľa! V takejto stredne veľkej miestnosti môžete skutočne stelesniť akýkoľvek dizajn interiéru. Ak "hráte" s dizajnom svetla, môžete veľmi dobre zväčšiť priestor.

Veľká lodžia - viac ako sedem metrov štvorcových

Na takomto balkóne môžete dokonca vytvárať rôzne zóny pomocou rôznych oddielov alebo obrazoviek. Tu môžete vytvoriť najkrajšiu možnosť rekreácie. Do rohu lodžie vložte napríklad veľkú pohovku s vankúšmi, do ktorej sa zmestí celá spoločnosť. A veľmi originálny nápad je dizajn miestnosti v mini telocvični.

Výber štýlovej lodžie

Vytvárajte balkón alebo lodžiu, nechajte túlať svoje vlastné fantázie! Koniec koncov, možnosti pre registráciu štýlu miestnosti môžu byť obmedzené iba kvôli vkusu majiteľa nehnuteľnosti. Nižšie nájdete podrobnejšie informácie o najpopulárnejších štýloch interiérového dizajnu.

Provensálsky štýl

Pozrite sa na fotografiu dizajnu lodžie v tomto štýle v katalógu, všimnite si, že je skôr prírodná, vyrobená z prírodných materiálov, najmä z drevených dosiek. Vynikajúcou voľbou je dlaždica alebo prírodný kameň a možno aj dekoratívna omietka. Steny, stropné farby v jasných farbách. A absolútne nie je potrebné používať presne bielu farbu, svetloružový, béžový alebo modrý odtieň bude vyzerať veľmi jemne. Pozrite sa na návrh fotografií, ktorý dokončí lodžie.

Všeobecne môže byť farebná schéma úplne odlišná: biele, pečené mlieko, terakota, béžová, mäta, svetlooranžová - vyberte si podľa svojho vkusu, fantázie a fantázie.

Ak sa tieto tóny kombinujú navzájom, môžete vytvoriť vynikajúcu chuť pripomínajúcu francúzsku provinciu. Pre jasnejší efekt použite pastelové odtiene, ktoré nie sú príliš svetlé. Nábytok je lepšie používať, nie je príliš objemný, napríklad pohovka malej veľkosti, s čalúnením v kvetu alebo prútenom kresle by bolo veľmi vhodné v tomto štýle. Okrem toho si môžete dať stôl, vyrobený v starom štýle.

Provence je veľmi originálny štýl, v ktorom môžete použiť akýkoľvek starožitný nábytok natretý bielou farbou s provensálskou chuťou. Táto voľba ozdobí iba vašu lodžiu. Kovový stôl s bielymi stoličkami bude v súprave vyzerať krásne a originálne. A na konci dizajnu v Provensalsku môžete zavesiť kovaný luster, dať na pohovku kvetináče a položiť rôzne vankúše.

Ak vám podobný štýl príliš nepôsobí, pozrite si ďalšie fotografie nápadov na modernú loggiu 2017!

modernosť

Je to celkom zaujímavý spôsob, ako navrhnúť balkóny. Nábytok tu môžete použiť bezrámové, prútené stoličky budú fungovať, čalúnenie je možné vykonať pomocou dekoratívnych panelov, ktoré nesú pôvodný vzor. Nezabudnite ani na príslušenstvo. Ako dekorácie môžete zavesiť obrázky na okná - farebné okenice alebo iné svetlé záclony. Živé kvety nebudú zbytočné. Farebná paleta môže byť použitá odlišne, napríklad biela s hnedou, ako aj mätovou farbou alebo modrá, červená a modrá.

Japonský štýl

Milovníci orientálnych kultúr, perfektným riešením dizajnu balkóna bude japonský štýl. Steny môžu byť vyrobené z hieroglyfických materiálov. Lakovaný nábytok v tmavohnedej alebo červeno-čiernej farbe bude vyzerať skvele. Balkón môžete vybaviť všetkými druhmi obrazoviek, priečok a zavesením bambusových žalúzií na okná. Na stenu môžete vyzdvihnúť a zavesiť pôvodný ventilátor alebo panel. Vhodné bude ďalšie príslušenstvo v orientálnom štýle.

Stredozemné more

Pre zvláštnu farbu v stredomorskom štýle musíte použiť prírodné materiály. Pri obkladoch stien používajte drevené materiály, dlaždice vo vhodnom štýle so vzorom, vhodné sú tu aj prútené stoličky a môžete mať radi hojdaciu sieť alebo ležadlá. Okrem všetkej domácej dlane bude vyzerať skvelo. Priestor však nepreceňujte nadmerne a nepreťažujte ho rozmernými alebo objemovými objektmi.

Tu sú najbežnejšie farby ako: tyrkysová, mäta, hnedá, olivová alebo biela.

High-tech štýl

Ak ste venovali pozornosť tomuto dizajnu lodžie v tomto štýle, všimli ste si, že existuje iba minimum, ako aj sklenený a kovový nábytok, doplnky zdobené striebornou, čiernou alebo šedou farbou. A predsa najobľúbenejší je farebný dizajn „pod kovom“.

Aby sa priestor rozšíril vizuálne v tomto štýle, odporúča sa osadiť LED žiarovky pod strop a čím viac, tým lepšie.

Vidiecky štýl

Súčasťou tohto dizajnu je použitie špeciálneho ozdobného kameňa, ako aj drevených prvkov, čerstvých kvetov a svetlých farieb. Pre závesy na okná zvoľte textílie, ktoré budú pokryté veľkým ornamentom, a farebné podlahy budú na podlahe.

Nábytok môže byť úplne jednoduchý: drevené lavice, obyčajný stôl a stoličky s čalúneným čalúnením.

Moderné podkrovie

Tento štýl je ideálny pre tých, ktorí majú veľké balkóny. Na fotografii je dizajn lodžie 6 metrov, už ste videli, ako sú tieto izby navrhnuté Teraz podrobnejšie, pretože medzi veľké balkóny patria balkóny s rozlohou viac ako šesť metrov štvorcových.

Tu môžete miestnosť a zóny upraviť pomocou obrazoviek a priečok. Vybavte maximálne osvetlenie. Preto je tento štýl ideálny pre balkóny s panoramatickými oknami.

Výzdoba by mala byť aspoň, nábytok je obyčajný, bez luxusu, farebná schéma je rovnaká v celom interiéri. Tu sú vhodné sivé a modré tóny.

Spojenie ako nápad na lodžiu

Okrem toho je možné k miestnosti pripevniť lodžie, čím sa zvýši jej celková plocha! Pripojenie je však možné čiastočné alebo úplné. V prvom prípade bude potrebné demontovať iba balkónové dvere a nebude potrebné žiadne povolenie.

Ak urobíte úplné pripojenie balkóna, musíte vykonať kompletnú prestavbu, ktorá bude vyžadovať povolenie od príslušných orgánov, a to sa musí urobiť najskôr.

Lodžie sú veľmi často spojené s kuchyňou. A v tomto prípade nie je nutné zbúrať parapet. Môže sa však používať veľmi štýlovo, napríklad ako barový pult!

Kombináciu lodžií je možné vykonať aj so spálňou alebo obývacou izbou.

Jedinou nevýhodou celého procesu zjednotenia je, že je dosť pracný. Nakoniec, najskôr musíte rozhodnúť o dokumentárnej časti, dohodnúť sa na všetkých nuanciách obnovy v sektore bývania a verejných služieb a tam zostaviť projekt. Áno, a proces opravy si bude vyžadovať veľa času a úsilia.

Dizajn balkónov a lodžií - dokončovacie práce

Interiérový dizajn každej miestnosti by mal byť krásny, štýlový, pohodlný a praktický. Veľa záleží na materiáloch, ktoré budete používať na dokončovacie práce vo vašej lodžii.

Podlaha a jej izolácia

Táto položka je veľmi dôležitá, najmä na balkóne. Ako hlavný povrchový materiál na izoláciu podláh môžete použiť také materiály, ako sú: penový plast, expandovaná hlina, penofón, penové plasty alebo minerálna vlna.

Hlavné vlastnosti materiálov na zahrievanie podlahy na lodžiu:

 • Expandovaná hlina je ľahká, ohňovzdorná a ľahko sa inštaluje. Ale bude to trvať veľa, okrem toho je veľmi pohlcujúce vlhkosť - dosť krehké. Aby ste dosiahli čo najkvalitnejší efekt otepľovania, musíte mať dostatočne veľkú vrstvu materiálu, čo zmenší priestor.
 • Polyfoam ľahký a lacný. Nie je však príliš silný a hygroskopický.
 • Min. vlna - má dlhú dobu prevádzky, je nehorľavá, ľahko sa ukladá. Má však nízku úroveň odolnosti proti vlhkosti.
 • Penoplex - odolný materiál, odolný a odolný proti mrazu. Ale je to dosť drahé palivo.
 • Penofon je vynikajúci materiál pre hydroizoláciu a tepelnú izoláciu, vďaka čomu môžete veľmi dobre ušetriť balkónový priestor. Je však potrebné ho používať iba s penoplexom.

Postup izolácie sa uskutočňuje v niekoľkých etapách:

 • Očistené povrchy. Vysávanie podlahového povrchu je spravidla dosť dobré.
 • Položte prvú vrstvu tenkej izolácie, najlepšie do celých vrstiev.
 • Druhá vrstva je položená.
 • Drevené tyče sú namontované a upevnené.
 • V komorách vytvorených medzi tyčami vyplnenými polystyrénom.
 • Je vyrovnaný.
 • Drevotrieska a preglejka sú položené na vrchu.

Toto je určite pracný proces, ale ak existuje túžba a príležitosť, všetka práca sa môže vykonať nezávisle!

Obklad stien

Vďaka obloženiu stien je ich povrch nielen vyrovnaný, ale tiež umožňuje vykonať hydroizoláciu a zvukovú izoláciu miestnosti, ako aj ju zahriať.

Výber materiálov

Na opláštenie stien na balkóne môžete použiť materiály ako:

 • sadrokartón
 • MDF
 • Plastové panely
 • lisované
 • Korkové panely
 • Ozdobný kameň

Pri výbere materiálu musíte vychádzať z toho, aký praktický a vhodný je pre vašu izbu. Napríklad, ak je váš balkón na slnečnej strane, nemali by ste používať pestrofarebné plastové panely, vyberte podšívku alebo korok. Ako úspornejšie pokovovanie je použitie sadrokartónu alebo MDF. Ale ak žijete v prostredí, v ktorom sú zimy tvrdé, potom sa zvyčajne oplatí používať prírodný kameň.

Sanácia a interiér lodžie

Ak ste úzko zapojený do organizácie vášho balkóna, môžete zvážiť rôzne možnosti sanácie a návrhu interiéru.

Výsledkom je:

 • Kabinet - pracovná plocha.
 • Kuchyňa je kompaktná a veľmi pohodlná.
 • V spálni - aj keď nie príliš veľká, ale aká pohodlná!

Vybaviť si vlastnú lodžiu je veľmi zaujímavé. A v tomto ohľade verte svojej fantázii a našim odporúčaniam a potom budete určite úspešní!

Pin
Send
Share
Send
Send