Užitočné nápady

Výzdoba interiéru: najčastejšie chyby

Pin
Send
Share
Send
Send


Správne navrhnutý interiér vám umožní relaxovať a potešiť oko.

Použite naše tipy, ktoré vám pomôžu nájsť správny nábytok, správne vyzdobiť steny domu, zvoliť farebnú schému interiéru. Malé veci, ako sa hovorí, sa nestávajú. Poď!

1 Perfektný dizajn

Izba, ktorá vyzerá ako stránka z časopisu, je chyba. V skutočnosti ľudia žijú zle. V katalógoch a časopisoch sa robia fotografie s cieľom predať nábytok alebo doplnky a profesionálni návrhári vám ponúkajú nápady, ako môže vyzerať váš domov. Preto s informáciami zaobchádzajte opatrne a vytvorte si svoj vlastný jedinečný „živý“ interiér, v ktorom budete mať príjemné pohodlie.

2 nápady

Pri výbere interiéru pre seba často ideme po emóciách a túžbe naplniť ich najoriginálnejšími nápadmi a doplnkami. Veľké fazuľové vrecká, podivne tvarované lampy alebo nepredstaviteľný farebný nábytok sa zdajú byť vrcholom, vďaka ktorému bude dizajn jedinečný. Ale pozor na módne trendy. Po určitej dobe budú nahradené inými návrhmi a ak zmeníte lampu alebo znova prilepíte tapetu, môžete sa zbaviť irelevantného nábytku zložitejším a drahším.

3 nepohodlné stoličky

Nie je nič nepríjemnejšie ako sedieť na nepohodlnej stoličke. Pri nákupe stoličiek pre jedálenský stôl si sadnite na každý, aby ste zistili, či bude pre vás príjemné sedieť na nich dlho. Prispôsobia vám výšku. Ak kupujete stoličky osobitne od stola, musíte poznať jeho rozmery, aby výška stola a stoličiek zodpovedala.

4 Neporiadok v interiéri

Vďaka nevzhľadným neporiadkom a chaosu v dizajne domu sa cítite stresovaní a ničíte príjemný dojem z interiéru, o ktorý ste sa tak túžili. Pridajte do interiéru štýlové prútené koše na uskladnenie malých predmetov, ktoré by mali mať po ruke. Koše môžete umiestniť na poličku, do skrinky alebo umiestniť pod stôl. Ak je veľa vecí, dobrým riešením by bolo kúpiť skrinku s mnohými zásuvkami a policami.

5 Nábytok, ktorý sa nehodí

Výstavné haly sú oveľa väčšie ako obývacia izba, zvážte to pri výbere a kúpe nábytku. To, čo vyzerá atraktívne v obchode, sa nemusí zmestiť do priestoru vašej obývačky. Ak sa chcete vyhnúť chybám pri výbere nábytku, použite tieto tipy:

  • nakreslite pôdorys a vyznačte na ňom miesta pre stôl, stoličky, skrinku, berúc do úvahy ich veľkosť. Zvážte pohodlné uličky medzi kusmi nábytku.
  • neskúšajte držať príliš veľa vecí
  • pri meraní miestnosti pomôže predchádzať chybám.

6 príliš veľa farieb

Ak má interiér veľa farieb a vzorov, vyzerá príliš presýtený, príliš pestrý a neumožňuje sa sústrediť. Oči sú unavené rýchlo. Použitie v dizajne 2-3 farieb, a všetky ostatné, aby interiér vo forme dekorácie a doplnkov.

7 kobercov na podlahe

Podlahové koberce. Najčastejšia chyba: Najprv si kúpte koberec a potom ho skúste umiestniť medzi nábytok. Všetko by malo byť opačným smerom. Najprv nakreslite plán svojej izby s uvedením veľkosti. Rozhodnite sa, akú veľkosť koberca potrebujete. A až potom idú nakupovať.

Koberec na podlahe vždy spája skupinu nábytku, napríklad pohovku, konferenčný stolík a stoličky, alebo nábytok do jedálenského priestoru. Zároveň sú pre dobré upevnenie všetky predné nohy nábytku umiestnené na koberci.

8 Nesprávne osvetlenie

Počas dňa v dome potrebujete osvetlenie rôznej intenzity. Závisí to od účelu miestnosti a denného času. V interiéri používajte rôzne typy osvetlenia:

  • luster
  • nástenné svietniky
  • stojace lampy
  • podsvietenie
  • olovený pásik

Teraz si môžete vybrať ten, ktorý je momentálne potrebný. Ďalším dobrým spôsobom je inštalácia ovládača stmievača (stmievača). Inštalácia, používanie a lacné je ľahké. S ním je ľahké zvoliť intenzitu osvetlenia, ktorá vám práve vyhovuje.

9 Obrázky a plagáty na stene

Ak si chcete prezrieť obrázok, plagát, fotografie visiace na stene, musíte zdvihnúť hlavu, potom ste svoje majstrovské diela zavesili príliš vysoko. Squat a bend za rovnakým účelom je tiež zlé. Ideálna výška pre dekorácie stien je úroveň vašich očí. Dávajte pozor na úroveň dverí v miestnosti - vaše obrázky a fotografie by nemali visieť nad touto úrovňou. Ak sa rozhodnete umiestniť obrázok nad čalúnený nábytok, vzdialenosť od spodnej časti obrázka k zadnej časti pohovky alebo kresla by nemala byť menšia ako 20 cm.

10 poťahov z polyetylénového nábytku

Staráte sa o svoj nábytok a snažíte sa zabrániť znečisteniu? Chápeme vás však, plastové obaly - toto nie je jediný spôsob, ako sa dostať zo situácie. Existujú zaujímavejšie a pohodlnejšie spôsoby: na čalúnený nábytok použite ochranný sprej, vytvorte prikrývku a rozptyľte vankúše. Ďalšou ozdobou môže byť krásny poťah, hladký a bez ozdôb.

11 Nezabudnite na okná

Okna. Toto je jeden z najjednoduchších a najlacnejších spôsobov, ako zmeniť vzhľad miestnosti. Závesy sa zvyčajne zavesia na 5-7 cm od horného okraja otvoru okna. Ak je výška stropu malá, záclony by sa mali zavesiť priamo na strop. Môžete použiť stropnú rímsu. Takýto príjem roztiahne miestnosť vysoko. Pridajte do okna rímsku plachtu. S jeho pomocou môžete ľahko presvetľovať miestnosť za slnečného dňa a samotná opona sa stane dodatočnou ozdobou interiéru.

12 Neboj sa farieb

Väčšina ľudí miluje jasné šťavnaté farby. Bojí sa ich však používať v interiéri, pochybujú o správnom výbere. Nevzdávajte sa svojich obľúbených farieb, využite naše rady a urobte správne rozhodnutie. Pred opravou vám odporúčame maľovať (alebo prilepiť) jednu stenu farbou, ktorá sa vám páči. Použite však niekoľko odtieňov zvolenej farby. Sledujte niekoľko dní, ako vyzerá každý odtieň ráno, popoludní, večer, pri umelom osvetlení, je to nepríjemné? Potom už nebudete mať pochybnosti o tom, aký najpohodlnejší odtieň je.

13 Príliš veľa knickových talentov.

Doplnky, ozdoby, dekorácie - môžete to nazvať čokoľvek, ale toto je zvyčajne príliš veľa. Rozhliadnite sa, veľa drobností, ktoré sa vám niekedy páčili, ale už nie sú relevantné. Nemali by ste odhaliť všetko, čo je, a umiestniť na všetky povrchy. Vyberte si doplnky, ktoré zodpovedajú štýlu interiéru a navzájom sa harmonizujú. Správne vybraná malá zbierka vyzerá vždy lepšie ako blší trh.

14 Umelé kvety

Toto je kontroverzná záležitosť, sme však presvedčení, že umelé kvety nezdobia interiér. Zhromažďujú prach a neprinášajú život do vášho domova ako čerstvé kvety. Čerstvé kvety sú určite drahšie, ale tiež vyzerajú lepšie a voňavejšie. Nákup čerstvých kvetov je samozrejme pomerne drahý, ale má dobrú náhradu: vázu so svetlým ovocím (citróny, pomaranče, jablká) alebo zložením stoniek bambusu.

15 Príliš veľa vankúšov

Vankúše (interiér) vankúše veľmi zdobia miestnosť, ale ak ich je príliš veľa, sťažujú sedenie alebo ľahnutie na pohovku. Netrávte peniaze na nákup ďalších vankúšov. Namiesto toho si ozdobte stenu, na ktorú sa len pozriete a sedia na gauči.

16 toaletná rohož

Toaletná rohož má často výrez a pevne zakryté kompaktné (toaletné) prízemie. Neodporúčame kupovať túto verziu koberca. Nie je to hygienické ani praktické, pretože sa bude musieť často umývať a bude ťažké zbaviť sa zápachu. Namiesto toho položte obdĺžnikový koberec v určitej vzdialenosti od kompaktného priestoru.

17 Príliš veľa fotografií

Sme sentimentálni, takže steny, stoly, police v dome sú často prijímané fotografiami príbuzných, priateľov alebo udalostí, ktoré sú pre nás dôležité. Interiér nie je ozdobený a samotným fotografiám nemožno venovať pozornosť, pretože sa v takej rozmanitosti rozptyľuje. Riešenie? Vyberte si niektoré z najjasnejších plných pozitívnych fotografií, zaveste na stenu alebo položte na poličku. Pre ostatné fotografie usporiadajte tematické albumy podľa dátumov alebo udalostí. Takže vždy nájdete ľahko tie fotografie, ktoré chcete vidieť alebo ukázať, a interiér bude ľahký a harmonický.

18 Ignorovanie chodby

Hala (sála) - dobrá príležitosť na prezentáciu: kto ste, aký je váš domov, aké sú vaše preferencie. Chodba nemusí byť veľká, ale akákoľvek prezentácia je lepšia ako vôbec nič. Pridajte farbu a grafiku k svojmu dizajnu. Zaveste zrkadlo alebo obrázok na stenu. Krásne veľké zrkadlo tiež zväčšuje veľkosť tejto, často malej miestnosti. Nezabudnite umiestniť police pri vchode, kde si môžete dať kľúče, dáždnik, poštu, zavesiť tašku.

19 Interiérová dekorácia s motivom

Bytová dekorácia musí byť prítomná a ukázať, kde skutočne ste. Ak máte radi tropickú pláž, potom na dekoráciu interiéru stačí niekoľko akcentov v podobe škrupín a koralov, palmy v kontajneri a farebná škála zodpovedajúcich odtieňov. Takéto prízvuky by mali priniesť príjemné myšlienky, ale nie potlačiť. Nepremieňajte celú miestnosť na havajskú pláž.

Pin
Send
Share
Send
Send