Užitočné nápady

Umývadlo do kuchyne: 5 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere

Pin
Send
Share
Send
Send


Drez v kuchyni nie je kúpený na jeden deň a nie na dva.

Malo by to trvať dlho, takže k jeho výberu by sa malo pristupovať so všetkou zodpovednosťou a venovať pozornosť nielen krásnemu dizajnu.

Zostavili sme zoznam povinných kritérií, ktoré by sa mali zohľadniť pri nákupe a inštalácii kuchynského drezu.

Návrh spoločného priestoru

Umývadlo by sa malo perfektne zmestiť do interiéru.

Nemali by ste začať s modernizáciou kuchyne umývadlom, na začiatku je lepšie rozhodnúť sa o celkovom štýle interiéru. Keď je úloha nastavená, je definovaný koncept budúceho projektu, môžete pristúpiť k voľbe inštalatérskych prác. V takom prípade sa musí pri výbere umývadla zohľadniť súčasne niekoľko kritérií - farba, materiál a štýl kovania.

Umývadlo v modernom interiéri kuchyne.

V klasickom štýle vyzerajú umývadlá teplých a neutrálnych odtieňov dobre - slonovinová, biela, béžová, hnedá. Žeriav a spínače môžu mať elegantný krásny dizajn s vyrezávanými detailmi.

Umývadlo v klasickom štýle.

Škandinávsky štýl si vyžaduje mimoriadnu jednoduchosť - biele alebo kovové umývadlo, elegantný vodovodný kohútik, funkčné spínače na teplú a studenú vodu.

Umývadlo v interiéri škandinávskej kuchyne.

V podkroví je vhodné umývanie prírodného kameňa, ocele alebo čiernej keramiky. Takéto drezy sú vrcholom priestoru a dávajú štylistickému bodu dizajn samotnej kuchyne.

Štýlový čierny drez.

Minimalizmus a hi-tech milujú geometrické tvary, praktické materiály a diskrétny dizajn.

Umývadlo v hi-tech štýle.

Ak je dôležitá veľkosť

Krásne veľké umývanie.

Veľkosť bielizne je pri výbere tiež dôležitým kritériom. Tu musíte predovšetkým stavať na kvadratúre samotnej kuchyne. Ak je dostatočne priestranný, nemali by ste ho šetriť - zatiaľ nikto neodmietol veľký drez. A existuje veľa takýchto možností na inštalatérskom trhu a drezy v dvoch sekciách sú obzvlášť populárne. Súčasne môžete vykonávať niekoľko úloh, napríklad rozmraziť niektoré potraviny v jednej a umývať ovocie a zeleninu v druhej.

Umyte, rozdelte do dvoch častí.

Ďalšia vec, ak je kuchyňa obmedzená na štvorcové metre a chcem ju urobiť čo naj ergonomickejšou. V takom prípade je lepšie zamerať sa na kompaktné (ale hlboké) možnosti.

Kompaktné okrúhle umývadlo.

Pamätajte, že hĺbka drezu, bez ohľadu na jeho veľkosť, by mala byť najmenej 15 centimetrov, ideálne - 16 až 20 centimetrov.

Pohodlná forma

Pohodlný päťuholníkový plášť.

Tvar umývadla je neoddeliteľnou reťazou súvisiacou s jeho veľkosťou a štvorcovou kuchyňou. Ak máte dostatok miesta, môžete si zvoliť veľký obdĺžnikový drez. Štvorcové umývanie sa považuje za tradičné a hodí sa takmer do každého priestoru. Pre malú kuchyňu by bola vynikajúcou voľbou rohový alebo kruhový drez, ktorý nezaberá veľa miesta. Existujú aj päťuholníkové modely, ktoré sa dobre zmestia do interiéru malého priestoru a do priestoru veľkej kuchyne.

Štýlové umývanie.

Aký materiál je praktickejší

Drez z kompozitných materiálov.

Hladko sme sa priblížili k najzaujímavejšej otázke, ktorý prací prostriedok si vybrať. Najobľúbenejšie dnes sú nehrdzavejúca oceľ, keramika, kompozitné materiály, umelý kameň. Pozrime sa podrobnejšie na výhody a nevýhody každej z nich:

• Nerezová oceľ. Drezy z tohto materiálu sú lacné, ľahko sa inštalujú, hodia sa do každého interiéru, slúžia po dlhú dobu. Z mínusov môžete zdôrazniť skutočnosť, že je poškriabaný a stále hluk. Tieto nedostatky sa však skutočne vyriešia. Aby ste boli škrabance menej viditeľné, musíte si vybrať model s drsným povrchom a nie s lešteným povrchom. Hluk je eliminovaný špeciálnym substrátom, ktorý absorbuje hluk.

• Keramika. Takéto puzdrá dokonale zapadajú do klasického štýlu, trvanlivé, atraktívneho vzhľadu. Nevýhody: vyžaduje profesionálnu inštaláciu, ťažkú, môže prasknúť alebo sa odštiepiť mechanickým nárazom, náklady viac ako oceľ.

• Kompozitné materiály. Patria medzi ne regranit, aglomerát, silgranit, kerazil, parfum, korán, tegranit, akrylát. Vyznačujú sa rôznymi tvarmi a farbami, odolnými proti zmenám teploty, veľmi praktickými a tichými. Mínus takéto materiály v ich nadhodnotených nákladoch.

• Umelý kameň. Odolné voči nárazom, prezentované v 10 rôznych odtieňoch, ideálne pre pôdne a vidiecke štýly, bude vyzerať dobre v klasickom a modernom priestore, nie hlučné. Nevýhody: sú maľované z kávy, repy a podobných výrobkov a obávajú sa horúcich predmetov a sú drahšie ako iné materiály.

Veľkolepý dizajn kuchynského drezu.

Montážna výška

Keramický drez do kuchyne.

Klasická výška pre inštaláciu umývadla v kuchyni je 83-84 centimetrov, je však potrebné vziať do úvahy rast hostesky a prispôsobiť ju individuálne vašim potrebám. Optimálnu výšku môžete zistiť nasledujúcim spôsobom: lakte hostesky by mali byť asi 10 centimetrov od samotného umývadla. Je potrebné zamerať sa na rozsah od 80 do 90 centimetrov.

Moderný lakonický umývadlo do kuchyne.

Pin
Send
Share
Send
Send