Užitočné nápady

Jesenné dekor a Halloween nápady

Pin
Send
Share
Send
Send


Prišla jeseň, začala sa hrať s farbami a ja chcem preniesť túto náladu do domu, naplniť ju teplom, slnečným žiarením a vôňou zrelého ovocia! Snívajte, použite zaujímavé vázy, neobvyklé predmety a materiály na vytvorenie krásnych jesenných kompozícií. Vymeňte textil (záclony, poťahy a vankúše, obrúsky a tyčinky) teplejšími a jasnejšími farbami, pripravte stôl na rodinnú večeru s darmi prírody a získajte pozitívnu dávku v týchto dňoch! Veľa šťastia!

Sklenené vázy

Krásne sklenené nádoby a vázy rôznych tvarov sú určite užitočné pri zdobení interiéru. Môžete ich naplniť akýmikoľvek predmetmi, ktoré pripomínajú jesennú sezónu a strávené počas prírodných víkendov. Všetko bude užitočné: farebné listy, zhluky horského popola a kalina, šípkové bobule a gaštany, vlašské orechy a lieskové orechy, okrasné tekvice, ovocie a uši.

Tekvica ako dekor

Jasne oranžové, pruhované a zelené tekvice rôznych tvarov a veľkostí určite pridajú do vášho domova. Veľké kópie dobre zapadajú do stolovej kompozície so zeleninou a ovocím a malé nádoby môžete naplniť ozdobnými tekvicami, vázami, vyrobiť z nich jesenný veniec alebo ich použiť ako miniatúrne svietniky. Veniec zdobený malými tekvicami bude vyzerať slávnostne.

Alebo ich jednoducho položte na poličku a prekvapí vás rozmanitosť prírody?

kytice

Ste zvyknutí na kytice kvetov? Ale máme jeseň, čo znamená, že budeme mať neobvyklú kyticu listov, krásne zakrivené konáre so zhlukami bobúľ, s ušami a záhradnými kvetmi. Mimochodom, keramické vázy, jednoduché, pripomínajúce remeselníctvo a udržiavajúce teplo ľudských rúk, sú pre takýto kyticu ideálne.

Druh kytice je možné považovať za dekoráciu interiéru ako topiary. „Strom šťastia“, ktorý je vytvorený zo zrelého ovocia a kvetov, prinesie do domu pohodu, dobrotu a krásu.

Kvety + ovocie

Ďalšia verzia jesennej kytice - zloženie kvetín a ovocia. A kvety sa používajú v záhrade aj v interiéri: nechtíky lekárske, kareopsis, slnečnicové hlavy, sedumy, izbový brečtan, reo, vetvičky kaliny, horský popol a hloh. Plody v tomto zložení môžu byť tiež veľmi odlišné (zhromažďujú sa na záhrade, potom sa používajú) jablká, slivky, hrušky, kdoule, baklažány, paprika, paradajky, tekvica, cibuľa a cesnak. Miesto môžu nájsť aj cherry paradajky a červená paprika. Tekvica-waza dokončí vašu tvorbu a bude vyzerať veľmi organicky. Vonia!

sviečky

Aký romantický večer bez sviečok? A daždivý večer neskoro na jeseň? Vytvoria atmosféru tepla a pozitívu, vytvoria romantickú náladu a jednoducho do vašej komunikácie pridajú ľahkosť a jas. Sviečkové možnosti pre veľkú škálu, sme si istí, že prídete s viac ako tucetom! Stačí použiť všetko, čo nám príroda dáva v týchto dňoch:

 • vyrezávané listy
 • javorové krídla
 • žaluďov
 • orechy
 • kukurica a fazuľa
 • tyčinky škorice

K dekorácii pridajte stuhy, šnúry, korálky, gombíky a všetko okolo sa zmení. Mimochodom, sviečky môžu vyzdvihnúť ochutené vôňou hrušky, mandarínky alebo škorice.

veniec

Veniec je univerzálna ozdoba. Dá sa zavesiť na dvere, položiť na policu alebo pripevniť na stenu. Nad jedálenským stolom môžete vyzdobiť komín vencom alebo lustrom. V každom prípade na vytvorenie venca budete potrebovať rám, ku ktorému budú pripevnené všetky ozdobné prvky. Rámec požadovaného priemeru môže byť tkaný z prútených, pružných vetiev, vyrobených z kartónu alebo drôtu. Na hotový rám lepidlom, drôtom a niťou pripevnite jesennú dekoráciu, kravatu so stuhami alebo mašle z krásnej látky. Uistite sa, že ste vytvorili slučku na uchytenie na zadnej strane venca.

Physalis

Táto rastlina si zachováva svoju ohnivú farbu a je sušená, takže sa často používa na navrhovanie kompozícií. Nebojte sa používať Physalis vo vašich dekóroch: vence, kytice a prestieranie.

panel

Kreativita a inšpirácia od vás bude vyžadovať vytvorenie nástenných panelov v jesennom interiéri. Premýšľajte, čo si vybrať ako základ panelu, aby vo vašej domácnosti vyzeral harmonicky. Môže to byť látka natiahnutá cez rám, mriežku, drevený štít alebo zvyšky zaujímavých tapiet. Pozrite sa na bežné veci z iného uhla a nájdite ďalšie možnosti. Snažte sa nekomplikovať obraz samotného panela - vďaka jasným farbám a neobvyklým materiálom už priťahuje pozornosť. Ďalšie podrobnosti budú jednoducho stratené na celkovom obrázku a preťažia ich.

Textil v jesennom interiéri

Najrýchlejší spôsob, ako zmeniť interiér, je pomocou textílií: jednoducho zmeníte poťahy na čalúnenom nábytku, závesoch alebo obrusoch na sady slnečných jesenných tónov s aplikáciou alebo výšivkou v podobe listov, ovocia a slnečnice. Samozrejme je to možné za predpokladu, že sú pre vás pripravené. A ak nie? ... No, jeseň sa práve začala a vy máte čas začať vytvárať súbor Zlatá jeseň! Navyše potom príde vhod viac ako raz.

Zábavný a jednoduchý nápad s rukavicami bez prstov na horúce panvice. Je ľahké ich šiť aj z malých kúskov látky, ktoré zostali po šití (mimochodom, má váš manžel veľa zabudnutých a nevyužitých väzieb?). Je pripravený praktický a svetlý doplnok vašej kuchyne!

Nastavenie tabuľky

Rodinná večera bude oveľa chutnejšia, ak sa zhromaždíte pri krásnom a pôvodne servírovanom stole! Obrúsky s obrázkom žltých, šarlátových, vínových listov a bobúľ, prsteňov pre nich vo forme žaluďov alebo veslárskych zhlukov, sklenenej vázy s klátikmi, vetvičiek Physalis, svetlých listov a jesenných kvetov, oranžového obrusu, sviečok, šišiek, gaštanov, to všetko sú vaše odtiene. krásna jesenná nálada!

Originálny dekor

Odporúčame vám fantazírovať a používať dodatočne rôzne predmety a materiály. Tento prístup môže priniesť neočakávané riešenia a neobvykle vyzdobiť dom. Pamätajte, že jesenná výzdoba nemusí byť praktická, hlavná vec je, že vytvára náladu, poteší oko a prekvapí!

31. október predstavuje nezvyčajný a mystický sviatok Halloween - noc, keď sa po uliciach hlučne potulujú čarodejníci, čarodejníci, duchovia a všetci zlí duchovia a klepajú na slušných občanov v oknách domov s výkrikmi: Zaobchádzajte alebo trik! - Liečte alebo ľutujte!

História sviatkov siaha až do storočia a súvisí s koncom úrody Keltov. V súčasnosti sa Halloween zmenil na zábavnú a mierne strašidelnú maškarádu, kde vašou úlohou bude vystrašiť svojich priateľov a susedov a samozrejme sa veľmi bojiť!

Hlavnými atribútmi Halloweenu sú tekvica zobrazujúca hlavu a osvetlené zvnútra sviečky (Jackova lampa), sviečky čiernej, červenej, fialovej a oranžovej farby a ozdobné šaty, čiapky a obrázky čarodejníc, duchov, kostlivcov, upírov a netopierov ...

Tekvica vo sviatočnej výzdobe

Tekvica vo sviatočnej výzdobe interiéru sa používa v rôznych variantoch:

 • Jackova lampa (usmievavá, osvetlená zvnútra)
 • svietniky
 • girlandy ozdobných tekvíc
 • Zloženie pre krby a riady
 • zdobené stuhami, potlačami, guipure, kamienkami
 • vedro na ľad
 • zákusky na sladkosti

Namiesto skutočnej tekvice môžete ľahko použiť svetlé pomaranče - skvelý nápad pre malú kompozíciu. Extra bonus je vynikajúca dužina na výrobu dezertov.

Takíto duchovia sa dobre hodia do záhrady alebo na verandu domu. Ale v interiéri sa dajú veľmi úspešne používať, možno mierne zmenšujú ich veľkosť.

Halloween sviečky

Potlače a nálepky

Potlače a nálepky vo forme netopierov, čarodejníc s metlami, strašidlami a lebkami oživia každý roh domu. Naviac je ľahké ich vyrobiť vlastnými rukami: ak dôkladne vyrežete upíra z papiera, môžete použiť zvyšok papiera ako šablónu na nakreslenie obrázka na povrch (stôl, poháre, tienidlá, okenné sklo) alebo látky.

Pri zdobení stien a stropov papierovými figúrkami nenechajte jedno krídlo myši alebo nohy pavúka prilepené, potom so svetlami na nich bude vyzerať objemne a veľmi strašidelne! A nakoniec, presne to potrebujeme?)

Na luster sa usadili netopiere a malí duchovia („strašidelní, ale roztomilí“). To si vyžadovalo kartónový podnos na vajíčka, čiernu farbu, jesenné lístie a stuhy na zavesenie. Jednoduché a rýchle.

Slúžime stolu

Na skutočné sviatky Halloween pripravte stôl: prikryte ho obrusom s webovým vzorom, pavúkmi a lebkami, všeobecne rôznymi „strašnými“ prvkami. Nainštalujte staré železné svietniky alebo svietniky, napríklad čiernu. Plávajúce sviečky, pavučiny (gázy, ktoré vám pomôžu), kosti a jedlá tmavých farieb podporia mystickú atmosféru.

Premýšľajte o občerstvení v predmete. Vaši priatelia radi jedia pizzu s duchmi, rolkami zombie prstov, pavučinkovými koláčikmi a tekvicovými cookies. Hodte želé červy a čeľuste do pohárov s nápojmi - hostina bola úspešná!

Prstene na obrúsky s chlpatými pavúkmi.

Pin
Send
Share
Send
Send