Užitočné nápady

Originálne riešenia pre malú chodbu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako vytvoriť útulný ergonomický priestor v malej chodbe a vzdialiť sa od šablón? Kam dať topánky, dať dáždnik, poof, odstrániť kľúče a klobúky? Nie je ľahké usporiadať priestor s najmenšou sadou nábytku.

Existuje však veľa zaujímavých možností, ktoré uľahčujú vybavenie malej chodby a jej štýlu.

Nezvyčajné vešiaky

Vešiak na stenu "Mountain".

Ako divadelná chodba začína závesom. Dokonca aj tento malý prvok v interiéri dokáže tento priestor urobiť originálnym a štýlovým. To všetko vďaka úsiliu moderných dizajnérov, ktorí neustále hľadajú neobvyklé riešenia. Jedným z nich je vešiak na stenu „Mountain“.

Inšpirácia pre vytvorenie takýchto jednoduchých, ale kreatívnych detailov interiéru slúžila ako vrchol hory so snehom. Vešiak je vybavený háčikmi, na ktorých môžete zavesiť veci rôznych veľkostí a vyzerá to celkom nezvyčajne.

Inšpirácia pre vytvorenie takýchto jednoduchých, ale kreatívnych detailov interiéru slúžila ako vrchol hory so snehom.

Ďalší nemenej originálny spôsob uloženia kľúčov, rukavíc a vrchného ošatenia navrhol dizajnér zo Švédska. Blomp farebné nástenné vešiaky sa dajú ľahko prispôsobiť moderným interiérom. Majú štruktúrovaný rebrovaný povrch, ktorý vám umožní bez problémov zavesiť oblečenie, a vo vnútri udržiavať kľúče a iné drobnosti.

Pôvodný spôsob ukladania kľúčov

Nástenné vešiaky

Vynikajúce riešenie pre malú chodbu - otvorené vešiak v kombinácii s policami na klobúky a topánky. Takéto možnosti sú vhodné v interiéri, vyzdobené v škandinávskom štýle.

Tieto možnosti sú vhodné v interiéri zariadenom v škandinávskom štýle.

Milovníci eko-štýlu budú mať radi vešiak v podobe stromu. Tento kus nábytku sa môže stať funkčnou ozdobou aj tej najmenšej chodby.

Vešiak vo forme kmeňa stromu

Pri navrhovaní interiéru by mali vziať do úvahy záujmy všetkých členov rodiny, najmä ak je v dome deti. V takýchto prípadoch sa oplatí vyzdvihnúť nábytok, ku ktorému sa dieťa môže ľahko dostať. Môžu to byť špeciálne háčiky alebo nízky háčik.

Nástenné vešiaky

Pri navrhovaní interiéru by mali vziať do úvahy záujmy všetkých členov rodiny, najmä ak je v dome deti

Priestorné úložné systémy na obuv

Polica na topánky od Ikea

Ak sa vrchné ošatenie môže skrývať v inej miestnosti v skrini, potom umiestnenie topánok nie je také jednoduché. Pre malé priestory zvoľte uzavreté úzke topánky. To vám umožní skryť obuv pred zvedavými očami, ušetriť priestor a vytvoriť príjemnú atmosféru.

Pre malé priestory zvoľte uzavreté úzke topánky.

Pohodlné police na odkladanie obuvi

Šatník vám umožní skryť obuv pred zvedavými očami, ušetriť priestor a vytvoriť príjemnú atmosféru.

Zontnitsy

Zontnitsa

Originálny prvok dekorácie, a to aj pre veľmi skromnú predsieň - stojan na dáždniky. Nezaberá veľa miesta, ale rieši problém ukladania a sušenia takého potrebného príslušenstva, ako je slnečník.

Keramický dáždnik

Prútený dáždnik sa zmestí do ekologického štýlu, škandinávskeho, rustikálneho

Originálny dekoračný prvok

Štýlový a dáždnik je vždy po ruke.

Kompaktné mini haly

Výklenok v skrinke je vybavený zrkadlom, háčikmi na šaty, policami na uskladnenie

Pre chodbu strednej veľkosti bude ideálnou voľbou kompaktná a ergonomická súprava kombinujúca niekoľko kusov nábytku naraz. Šetrí to priestor, zatiaľ čo interiér vyzerá elegantne a atraktívne. V súčasnosti existuje na trhu s nábytkom veľa takých možností, napríklad výklenok otočnej skrinky je vybavený zrkadlom, háčikmi na šaty a policami na skladovanie. Alebo súprava, ktorá pojme päť funkčných predmetov naraz - komoda, odkladacia skrinka, lavica a vešiak.

Sada, do ktorej sa zmestí päť funkčných predmetov naraz - komoda, odkladacia skrinka, lavica a vešiak

Vytvorenie malej chodby sa oplatí venovať pozornosť rohom a používať ich. V takom prípade môžete zvoliť rohovú možnosť s otočnou časťou.

Rohová verzia s otočnou časťou

zrkadlá

Zrkadlá sú skutočnými pomocníkmi malých priestorov. Rozmnožujú osvetlenie, vizuálne zväčšujú a zväčšujú priestor. Ale v malej miestnosti to niekedy nestačí, je potrebné, aby zrkadlo nielen zdobilo stenu, ale plnilo aj ďalšie funkcie. Napríklad pôsobil ako vešiaky na šaty.

Kompaktné a moderné

Ďalším nemenej pôsobivým príkladom je zrkadlová skriňa vyrobená v minimalistickom štýle, ktorá je špeciálne vytvorená pre kompaktné chodby. Tým sa rieši problém ukladania a vizuálneho rozširovania priestoru. A samozrejme zrkadlo na chodbe vám umožní vždy opraviť vlasy, kravatu alebo make-up pri východe, čo je veľmi výhodné.

Zrkadlová skriňa

Vyzerá veľmi nezvyčajné podlahové zrkadlo s nastaviteľným uhlom. Je tu ubytovateľka, miesto na ukladanie tašiek a vecí. Takéto zrkadlo je vhodné nielen v spálni, ale aj skvelým riešením pre chodbu.

Veľmi nezvyčajné podlahové zrkadlo s nastaviteľným uhlom

Pri hľadaní funkčnosti by ste samozrejme nemali zabudnúť na krásu. Zrkadlo sa môže stať ústredným dekoratívnym prvkom chodby a ovplyvniť vizuálne vnímanie miestnosti. Veľké okrúhle zrkadlo tak vytvorí pocit objemu a ďalší priestor v miestnosti.

Veľké okrúhle zrkadlo vytvára pocit objemu a priestor navyše v miestnosti.

Ak však chcete predsieň zdobiť zrkadlom, musíte poznať niekoľko jednoduchých pravidiel: pred predné dvere alebo proti sebe by ste nemali inštalovať zrkadlá, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a úzkosti v prostredí.

Funkčne a nezvyčajne

Štýlový a moderný

Pin
Send
Share
Send
Send