Užitočné nápady

Poradie v dome: 13 vecí, ktoré je potrebné bezodkladne vyhodiť, aby nedošlo k porážke

Pin
Send
Share
Send
Send


Obytný byt sa veľmi líši od lesklých obrázkov na internete. Nemá sterilnú čistotu a niektoré veci nie vždy ležia na miestach, ktoré sú pre nich prísne vyhradené. A to je v poriadku.

Hlavná vec je vedieť, kedy prestať. Ale aby sa neporiadok a chaos neusadili v primerane čistom dome, nezabudnite vyhodiť veci z tohto zoznamu. Čím viac, tým lepšie. Verte: v dome bude ľahšie dýchať.

V každej miestnosti sa stáva neporiadok.

Človek je sentimentálna bytosť. Máme tendenciu držať cetky, s ktorými sú spojené príjemné spomienky. A niektoré veci sú len škoda vyhodiť: čo keď sa budú hodiť? Ale aj psychológovia vám pripomínajú, že chaotická hora vecí v dome vyvoláva úzkosť a úzkosť. Poradie sa však upokojuje a pomáha koncentrovať. Ak vyhodíte tieto zbytočné predmety, neveríte ani tomu, koľko miesta v dome zostáva. Čo nie je dôvod na audit a zasielanie do koša:

1. Staré noviny a časopisy

Je nepravdepodobné, že si ich znova prečítate.

Vyčistite: ak nevytvoríte koláže, je toľko lesklého papiera s jasnými obrázkami, že nepotrebujete. Áno, a správy majú sklon rýchlo zastarávať. Preto nemá zmysel udržiavať tlač doma, staršiu ako jeden mesiac.

2. Kontroly a príjmy

Kto „nezbiera“ šeky?

Zdá sa, že ukladanie šekov po každom nákupe je zábavou našich ľudí. Rovnako ako balíček s balíčkami. Hory papierovania s účtami môžu dosiahnuť pôsobivé veľkosti. Áno, niektoré kontroly sa skutočne oplatia zachovať: napríklad potvrdenie nákupu vybavenia alebo drahých odevov. Najprv si pre ne získajte presne definované miesto (škatuľa alebo škatuľa) a po druhé, pozrite sa na jeho obsah každý mesiac. A keď uplynie lehota na vrátenie / záruku, vyhoďte šek bez ľútosti.

3. Vstupenky

Papier by nemal byť sentimentálnou hodnotou.

Aj keď pre vás majú sentimentálnu hodnotu, nemá zmysel ukladať všetkých 10 lístkov z metra v Paríži. Jeden bude viac ako dosť. A potom, ak robíte „albumy spomienok“ alebo podobné ručné práce.

4. Reklamné brožúry

Prečítajte si - zbavil sa.

Budeme struční: prečítajte si, preštudujte všetky podiely, vyhoďte. Udržujte ich nedáva zmysel.

5. Prázdne alebo takmer prázdne fľaše s čistiacimi a hygienickými výrobkami

Neverte, koľko miesta zaberajú.

Smutná pravda je: je často nemožné odstrániť posledné kvapky plastu z plastu. Každá fľaša šampónu alebo saponátu na umývanie riadu však zaberá veľa miesta. Zbavte sa ich a premýšľajte, aké útulnejšie je kúpeľňa alebo kuchyňa.

6. Darčekový papier

Je nepravdepodobné, že ho budete znova používať.

Bez ohľadu na to, aká je pekná, starý obal sotva môžete použiť. Vyhoďte bez ľútosti.

7. Káble zo zariadenia, ktoré nepoužívate

A odkiaľ pochádzajú?

Stále si pamätáte, pre čo je tento drôt určený?

8. Disky CD s filmami a starými počítačovými programami.

V každom dome je hromada medzier.

A celá hora diskov, „polotovarov“, ktoré pravdepodobne spočívajú v dome každého z nich. Bohužiaľ, ale CD ako nosič zomiera. A mnoho moderných modelov prenosných počítačov nie je ani vybavené jednotkami na ich čítanie.

9. Staré školy poznámky

„Zdroj vedomostí“ zo vzdialeného detstva.

Ak sa USE alebo ZNO skončia, je nepravdepodobné, že by ste vy alebo vaše deti ich museli niekedy revidovať. Navyše notebooky v matematike pre 5. ročník.

10. Kozmetika s uplynutou dobou platnosti

Všetko má trvanlivosť.

Stará riasenka sa nedá porovnávať s novou a rúž, ktorý sa nepoužíva od promócie pred 10 rokmi, môže ľahko spôsobiť alergickú reakciu. Preto je potrebné kozmetické zásoby pravidelne triediť. A bez ľútosti sa zbaviť všetkého, ktorého trvanlivosť už dávno uplynula.

11. Staré oblečenie

Nenoste? Zbavte sa!

Spravte si pravdu: ak ste nikdy nič nenamáhali za dva roky - je na čase sa s nimi rozlúčiť. Ak nedvíhate ruku, darujte oblečenie do útulku alebo ho dokonca predajte v jednej z mnohých reklamných služieb.

12. Boxy

Krabica s krabicami je ako balenie s balíčkami.

Z vybavenia, balíkov, darčekov a ďalej v zozname. Ak sa v najbližších šiestich mesiacoch neplánuje žiadny ťah - políčka vyhoďte bez ľútosti. Zaberajú iba priestor a pomerne málo. Vyzeráte a vykladáte balkón.

13. Jedlo

Je v chladničke aj „oneskorenie“?

Prekvapivo, každá tretia osoba uchováva jedlo s uplynutým časom v chladničke. Pohár starej majonézy, šalátový dresing alebo kečup. Jesť takéto zásoby v potravinách je vôbec potenciálne nebezpečné. Pokúste sa vyčistiť chladničku. A tam už bude sprísnené všetko ostatné.

Pin
Send
Share
Send
Send