Užitočné nápady

11 praktických rád, ktoré vám pomôžu efektívne vyčistiť žalúzie

Pin
Send
Share
Send
Send


Tí, ktorí majú doma alebo v práci žalúzie, vedia, koľko problémov ich čistí.

Horizontálne žalúzie sú určite zmätené alebo dokonca ohnuté, aj vertikálne nie je ľahšie.

Zhromaždili sme 11 praktických tipov, ktoré vám pomôžu vyčistiť žalúzie od prachu a nečistôt a zároveň nepoškodí vašu náladu.

1. Drevené žalúzie

Čistenie drevených žalúzií.

Drevené žalúzie nemajú radi vlhkosť. Z tohto dôvodu je pre pravidelné čistenie najlepšie použiť vysávač alebo suchú kefu, ktorá ľahko zvládne prach a ľahké nečistoty. A na boj proti závažnejším škvrnám vhodné prostriedky na čistenie dreveného nábytku.

2. Kliešte na čistenie

Zaslepovacie kliešte.

Jemné kefové kliešte sú skvelým vynálezom, ktorý umožňuje rýchle a efektívne umývanie vodorovných a zvislých žalúzií na oboch stranách. Takéto zariadenie je možné zakúpiť v železiarstve alebo si ho urobiť sami pomocou klieští na mäso a dvoch mäkkých uterákov.

Video bonus:

3. Boj proti prachu

Čistenie žalúzií od prachu.

Žalúzie rýchlo očistite od prachu a plaku a pomôžu starej ponožke. Stačí ju položiť na ruku a podľa potreby utrieť lamely - vymeniť ponožku.

4. Expresné čistenie

Expresné čistenie pomocou aktívnej peny.

Rýchlo a efektívne umývajte ťažko zašpinené žalúzie pomôžu prostriedkom na bezkontaktné umývanie automobilov. Jednoducho vyberte žalúzie z držiakov, vložte ich do kúpeľa, naneste aktívnu penu a nechajte pôsobiť dve minúty. Po uplynutí tohto času by sa mali žalúzie opláchnuť tečúcou vodou a dosucha utrieť čistou handričkou z mikrovlákna. Tento spôsob čistenia sa považuje za najjednoduchší a najúčinnejší, pretože nie je potrebné ručné utieranie lamely, ale tento druh automobilovej chémie nie je lacný a takéto umývanie môže narušiť rodinný rozpočet.

5. Vertikálne plastové rolety

Čistenie vertikálnych žalúzií z plastu.

Vertikálne plastové rolety sa nedajú skrútiť do zvitku a umyť v písacom stroji. Mali by sa umývať na okne na rovnakom princípe ako vodorovné hliníkové modely s použitím čistiacich prostriedkov. Jednoducho zmiešajte vodu so sprejom s malým množstvom čistiaceho prostriedku, roztok nastriekajte na lamely, nechajte niekoľko minút pôsobiť a potom každý prúžok plastu utrite navlhčenou špongiou.

6. Látkové rolety

Čistenie textilných roliet.

Ak chcete vysoko kvalitné textilné rolety, vyberte ich z úchytiek, uvoľnite ich z závaží a kordov, preložte prúžky dokopy, zrolovať do role a namočte do umývadla s čistiacim roztokom na pol hodiny. Potom každú lamelu utrite mäkkou kuchynskou špongiou, prúžky nechajte prirodzene zaschnúť a zaveste na miesto.

7. Umývacie rolety

Umývanie žalúzií „Deň-noc“.

Denné žalúzie vyzerajú u spotrebiteľov veľmi štýlovo a veľmi populárne. Kvôli neobvyklému dizajnu je však ťažké ich kvalitne vyčistiť. Možno najlepším riešením v takejto situácii by bolo umytie takýchto záclon. Za týmto účelom odstráňte žalúzie z odkvapu a pol hodiny namočte do veľkého množstva vody s čistiacim prostriedkom. Na konci času sa musí záclona utrieť vlhkou špongiou rovnobežne s jej skrútením do zvitku. Po vypustení vody je možné žalúzie zavesiť na miesto.

8. Bambusové rolety

Starostlivosť o bambusové záclony.

Bambusové rolety si vyžadujú osobitnú starostlivosť, pretože sa obávajú náhlych zmien vlhkosti. Na pravidelné čistenie týchto záclon je najvhodnejší vysávač alebo suchá kefa. A zbaviť sa vážneho znečistenia pomôže obrúskam namočeným v prostriedkoch na čistenie dreveného nábytku.

9. Nikotínové škvrny

Boj proti škvrnám od nikotínu a žltým škvrnám.

Na čistenie kovových alebo plastových žalúzií od nikotínových škvŕn a žltých škvŕn môžu pomôcť aerosólové čističe pre automobilové plasty. Ak ešte nikotínové škvrny ešte nemali čas vstúpiť a majú svetlo žltý odtieň, pomôže ich vyčistiť silný roztok sódy.

10. Vlhčené obrúsky

Čistenie žalúzií mokrými obrúskami.

Na rýchle a ľahké očistenie roliet od prachu a škvŕn použite vlhké obrúsky. Utierky nezanechávajú škvrny a lamely potom nemusia byť umývané a utierané.

Video bonus:

11. Ochrana pred prachom

Použitie antistatických látok.

Po umytí utrite žalúzie akýmkoľvek antistatickým prostriedkom na nábytok. Takýto trik ich chráni pred prachom a trochu oneskorí čas nasledujúcej úrody.

Pin
Send
Share
Send
Send