Užitočné nápady

11 tipov, ktoré vám pomôžu pri malých opravách rôznych vecí

Pin
Send
Share
Send
Send


Každý majiteľ (a hosteska) vie, že dom potrebuje stálu starostlivosť.

Že tapeta príde, potom sokel zmizne. Tieto malé veci sa postupne hromadia, čím sa kedysi útulné hniezdo podobalo ubytovni.

Aby sme tomu zabránili, zhromaždili sme 11 cenných tipov, ktoré pomôžu vyrovnať sa s drobnými opravami rôznych vecí.

1. Zarovnajte povrch koberca

Ľad na vyrovnanie koberca.

Málokto vie, že rozsah použitia ľadu sa neobmedzuje iba na chladenie nápojov. Kocky mrazenej vody sa môžu použiť aj na vyhladenie vlákien kobercov. Takže, ak sa rozhodnete preorganizovať ťažkú ​​pohovku a zistíte, že koberec pod ním je pokrčený, vyberte ľad a položte ho na koberec, počkajte, kým sa roztopí, a potom ho „štetcom“ vyčistite štetcom.

2. Tiché dvere

Aby dvere nezabili.

Ak sa vám zdá, že vaše interiérové ​​dvere sú príliš hlučné, nalepte na zarážku dverí pár nálepiek na nábytok. Môžu byť zakúpené v železiarňach za cent, ale efekt ich použitia bude obrovský.

3. Hladké švy

Hladké silikónové švy.

Maskovacia páska sa často používa pri maľovaní na ochranu povrchov, ktoré by mali zostať čisté. Nie každý však vie, že ten istý trik je možné uplatniť aj pri práci so silikónom. Zaručujeme, že pri použití tohto triku budú švy dokonale ploché a veľmi elegantné.

4. Drobné opravy komárov

Opravte siete proti komárom.

Siete proti komárom sa nelíšia v trvanlivosti, vysychajú a čoskoro sa na nich objavia malé diery. Ak chcete zabrániť hmyzu vniknúť do vášho domu cez otvory v komáre, opravte ho priehľadným lakom.

5. Drevené vodiace lišty

Mazivo pre drevené vodiace lišty.

Ak sa posuvné skrinky s drevenými koľajnicami začali aktivovať, musíte im poskytnúť mazanie. Na tieto účely môžete použiť bežný sviečkový vosk alebo mydlo.

6. Medzery medzi základnými doskami

Medzery a medzery medzi základnými doskami.

Ak medzi nimi a stenou nie je žiadna medzera, bude vyzerať oveľa elegantnejšie. Je veľmi ľahké ich utesniť silikónovým tmelom rovnakej farby ako sokel.

7. Rozbitá žiarovka

Zaskrutkujte zlomenú žiarovku.

Odskrutkujte rozbitú žiarovku a nesekajte si ruky, pomôžte obyčajným zemiakom. Odrežte koreňovú plodinu na polovicu, uistite sa, že svetlo nesvieti, dajte zemiak na patrónu a opatrne odskrutkujte.

8. Rust

Hrdza na keramiku a oceľ.

Rez v kúpeľni - problém, ktorý skôr alebo neskôr čelia všetci. Na boj proti tomuto nepríjemnému fenoménu však nie sú potrebné špeciálne nástroje. Podľa našich informácií pomôže riešenie z lyžice sódy a vody vyčistiť čističku z nehrdzavejúcej ocele a pomocou peroxidu vodíka bude možné obnoviť pôvodný vzhľad keramickej dlaždice.

9. Čistenie kontaktov

Čistenie oxidovaných kontaktov.

Ak po výmene batérií zariadenie stále nefunguje, mali by ste skontrolovať kontakty. S najväčšou pravdepodobnosťou na nich nájdete koróziu. Zbaviť sa je celkom jednoduché tým, že budete trieť oblasť gumou alebo brúsnym papierom.

10. Škrabance na koženej pohovke

Z koženej pohovky odstráňte škrabance.

Plytké škrabance na koženej pohovke vás už nebudú znepokojovať, pretože redakčná rada vám ponúka efektívne riešenie tohto problému. Na to budete potrebovať uterák navlhčený teplou vodou. Pripojte ho k poškodenému miestu a jemne ho držte, aby zjemnil pokožku. Po 15 minútach položte na uterák teplú žehličku, počkajte, kým sa uterák nevytvorí a potom sa zahreje kryt pohovky. Ak je to potrebné, vykonajte postup niekoľkokrát.

11. Posuvná skrutka

„Chôdza“.

Ak sa skrutka nenastaví, vyplňte otvor oceľovou špongiou z huby na umývanie riadu alebo vložte zápalku. Ponáhľame sa vás upozorniť, že v takejto situácii by ste v žiadnom prípade nemali používať lepidlo, inak nebudete môcť odskrutkovať skrutku.

Pin
Send
Share
Send
Send